Jump to content

Случи се нещо лошо


emergence

Recommended Posts

На връщане от родното си село , колата зе да гасне и да мирише на изгоряло , понеже не ми работи датчика за температурата не можах да хвана проблема по- рано . И така няма грам антифриз маслото е малко над минимума и бълваше бях пушек . Двигателя се върти но не пали :D , майстора ще работи чак понеделник . Дайте някаква диагноза , кажете ше живели. B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано си се разминал само с гарнитура. Може и главата да се е поизкривила или недай Боже ако много си я прегрял е възможно да са "омекнали" и сегментите и да падне компресията после и да отидеш на основен ремонт :( . Във всеки случай, когато отворите двигателя накарай майстора хубаво да огледа всичко преди да го затвори. Това са коли на доста километри така, че всичко се случва. За да прегрее има някаква причина. На първо време си смени температурния датчик - не е добре, че си карал с неработещ. Провери и термостата и водната помпа как са. Не ми се вярва да не работи датчика за вентилаторите защото доколкото разбирам си карал извънградско и там вентилаторите почти не включват - за охлаждането се грижи въздушната струя. Ще я оправиш ;) . Успех :hilezh:

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

избила е тапата (оттам е заминал всичкия антифриз ) и съм изкривил главата , голям ще го ям сега ама какво да се прави . Vorsprung durch technik този мотор ще можели да сработи със сегашната конфигурация . Защото е по- голям да не да трябва да сменям радиатор и изпусквателна система , иначе на там отиват нещата , да ми правят основен ремонт ще отидат сумати пари .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце по добре я прати към надин тая количка ,вземи си една б3-ка или б4-ка и си пей ;)

Вслушай се в словата му-------------той е Гуру......на маратонки и телефони :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце по добре я прати към надин тая количка ,вземи си една б3-ка или б4-ка и си пей :steinigung:

Ти ли се обади бе...я кажи ти кво си взел та акъл даваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиа N95 8GB и маратонки за 160 кинта :)

ПП: Тва го има в поне 10 теми вече, толкова ли не го запомнихте ;)

ПП: изстинала ли беше бирата? :steinigung:

Редактирано от Brum_Brum
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нокиа N95 8GB и маратонки за 160 кинта ;)

ПП: Тва го има в поне 10 теми вече, толкова ли не го запомнихте :)

ПП: изстинала ли беше бирата? :flehan:

Ахам..ама хванах финала на сбирката и по-добре,че утре пеш до "Пушкин" да си взимам каляската.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кво стана бре

Ти изпуши внезапно,постояхме още малко и набихме кой-откъде е,аз опитах да хвана един запой,ама нещо не стана,героите бяха увяхнали докато стигна. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, май нещата не са на добре. Минимум трябва да се прави глава и да се сменят гарнитури и гумички. Понеже правих това упражнение, горе долу ценоразписа е такъв:

1. Отваряне - затваряне - 100 лева беше при мен, чувал съм че и повече може да струва, зависи от майстора.

2. Химичен анализ, заварка на глава, шлайф на глава и легла (?) на клапани, измиване - около 120 лева.

3. Гарнитури на глава, капак и гумички - не съм много сигурен, някъде около 50-60 лева.

Ама това (280-300) лева е абсолютния минимум след случката, която си имал. Може и да е далеч по-тежко.

Цените ги споменавам не за друго, ами за да направиш връзка с цената и монтажа на двигателя, който колегата предлага.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баце по добре я прати към надин тая количка ,вземи си една б3-ка или б4-ка и си пей :angry:

А да те пратим към старт чертата и да закараш на баща ти б3-та у надин а?След време даже може и 320-тъ да сложиш на чертата и да я погребваме направо :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...