Jump to content

Какво означава този знак?


Dr0p3R

Recommended Posts

Появи ми се днес докато карах, май нещо за спирачките е , въпреки че съм сменял всичко наскоро (дискове,накладки, течност...)

post-15704-1217252720_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дам Check минава през всички иконки и ми изписва OK , но след това пак излиза този знак ....??

Накладки за смяна :flehan:
е накладките са на 2000 км. .... ??? даже нямат и толкова. Да не се е откачил датчика ....??
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като дам Check минава през всички иконки и ми изписва OK , но след това пак излиза този знак ....??е накладките са на 2000 км. .... ??? даже нямат и толкова. Да не се е откачил датчика ....??

Датчика е на букса- свали гумите, ако не е удобно да бръкнеш без да са свалени и виж дали е "щракнат" куплунга на двете накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи ми се днес докато карах, май нещо за спирачките е , въпреки че съм сменял всичко наскоро (дискове,накладки, течност...)

Май са накладките, да. При този пословичен среден разход сигурно голямо жулене пада :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Да поизтупаме от прахта и тази тема :hilezh:

Та на въпроса.От два дена и пи мен светна тази индикация,естествено проверих накладките,носе оказаха здрави и достатачно дебели(7-8мм).След товапроверих и нивото на спирачната течност,кято бече спаднла малко под максимума(долях до максимума)но индикацията остана да свети.Проверих и ваг-кома не даде никакви грешки,проверих икабелите на датчиците до шлауха в който се събират с кабелите на abs здрави са :hilezh:

Да имате някакви дрги идеи? :bia:

ПП.Автомобила е AUDI A4 AVANT 2,5 TDI(AKN) QUATTRO 1999.г

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен свети свети същия символ. Това е точно знак за износване на накладки. Проблема е или в самите накладки или във връзките до датчиците им. На мен външните накладки са ок, ма за отвътре-знам ли...не съм свалял гумите още да погледна на какво точно се дължи. За сега си карам така, което хич не е правилно, но скоро ще разнищя проблема :flehan:! Ето ви схемка на системата:

Стига сте бъзикали човека за разхода...това е т.н моментен разход, а не средния и може да е дори и поголям, дори при дизелче кат мойто :flehan:!

post-40208-1246001575_thumb.jpg

Редактирано от Ivanu6ka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой открил ли е решение на този проблем?

При мен историята е следната - смених и предни и задни накладки, долях спирачна течност, защото беше малко под МАХ, и това не гасне!!! <_<

Гледах му схемата в аутодата и даже не ми изкарва, че имам датчик (или букса за такъв), а само датчик за АБС. Премостих буксите за проба - пак не ще!!!

Някаква идея или съвет??? Черпя бира!

Редактирано от AUTOHOLIC
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой открил ли е решение на този проблем?

При мен историята е следната - смених и предни и задни накладки, долях спирачна течност, защото беше малко под МАХ, и това не гасне!!! :)

Гледах му схемата в аутодата и даже не ми изкарва, че имам датчик (или букса за такъв), а само датчик за АБС. Премостих буксите за проба - пак не ще!!!

Някаква идея или съвет??? Черпя бира!

Прекодирай си таблото за такова без предупреждение за износване на накладките. Най вероятно е грешно кодирано ако нямаш такива датчици за иносване и инсталация за тях. Има вариант ако са ти пипали (отваряли) таблото за връщане на километри, да са нулирали кодировката и да са набили грешна! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекодирай си таблото за такова без предупреждение за износване на накладките. Най вероятно е грешно кодирано ако нямаш такива датчици за иносване и инсталация за тях. Има вариант ако са ти пипали (отваряли) таблото за връщане на километри, да са нулирали кодировката и да са набили грешна! :gmorning:

Имам датчици (букси за датчици) и инсталация, замервах ги, има 12волта на тях и т.н., но в схемата в аутодата ми дава, че нямам. Исках да видя къде минават кабелите и да проверя дали няма прекъснат такъв...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам датчици (букси за датчици) и инсталация, замервах ги, има 12волта на тях и т.н., но в схемата в аутодата ми дава, че нямам. Исках да видя къде минават кабелите и да проверя дали няма прекъснат такъв...

Датчиците на АБС са различни от датчиците за износване на накладките, а имаш ли датчици на накладките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците на АБС са различни от датчиците за износване на накладките, а имаш ли датчици на накладките?

Имам и за АБС и за накладки :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ти модела на автомобила, година, двигател и скоростна кутия, ще погледна схемата и тогава ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това може да свети и заради ниско ниво на спирачна течност .Само да знаете ,че задните накладки на А4 Б6 нямат датчици и дори да са на метал нищо няма да индикира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си да не ти е заминал датчика на казанчето със спирачна течност или е замърсен! Той е другият компнент, който може да дава проблем, На какъв език се оправяш (англ. или немски)? За да ти постна схемите според ЕЛЗА-та.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя датчика на казанчето за спирачната течност...

Постни ги на английски, че едно време бягах от часовете по немски

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като задържиш педала на спирачката при запалване на колата не се ми махва надписа . аз така го махам и на мен ми излиза че са ми износени задържам те прилепват и изписва ок и потеглям :gmorning:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Благодаря на колегата drob4o за схемите! :rolleyes:

Свършиха чудесна работа!!!

Проблема беше в прекъснат кабел на датчика за накладките (отпред/ляво). Имаше "Клъцни - срежи", защото не ми се режеше фабричният шлаух, пуснах нов кабел отгоре върху шлауха, бандажирах, и най-накрая сложих отгоре още един гофриран шлаух от инсталация на автомобил. Стана почти като фабрично!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...