Jump to content

Тунинг чрез флаш на ECU


Recommended Posts

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бе те тва си го знаят ама разгледай двата файла да видиш че са съвсем еднакви нямат никаква разлика в картите просто единият е кръстен тунед ей така за идеята :flehan:;):unsure:

Това го забелязах, но не съм си правил труда да ги проверявам по checksum дали някой не си прави гавра :unsure::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм си правил труда да ги проверявам по checksum

Е аз си го направих и двата фаила са еднакви и по карти и по чек сума :unsure:

чек сумата е 6B23 или иначе казано Ауди А4 1.8 Т със ЕКУ БОШ 0261203550/551 лейбил на чипа 355966 тип на чипа PLCC 28F010

в заключение това са два еднакви фаила при това стокови за горепосоченият автомобил :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bgpirat според мен този колега sumista само те баламосва и не е ама грам наясно с тези неща. Не го слушай ами си чипосай колата и кажи как е за да мога и аз да се възползвам от твоите услуги!

Благодаря ти предварително! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bgpirat според мен този колега sumista само те баламосва и не е ама грам наясно с тези неща. Не го слушай ами си чипосай колата и кажи как е за да мога и аз да се възползвам от твоите услуги!

Благодаря ти предварително! :hilezh:

:):D:D Абе и аз гледам из форума,че тоя сумист само от сумо разбира хаххх

П.С.Не го познавам сумиста ,ама гледам,че бая хора са доволни така,че за тея работи аз лично съм склонен да му вярвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък напук на всички си извадих USB интерфейс от ЕКУ-то и съм екстра. Имам 2 флашки - една спортна и една икономична. В зависимост от това как ще карам ръгам съответната USB флашка, натискам CTR+ALT+DEL и съм в джаза :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък напук на всички си извадих USB интерфейс от ЕКУ-то и съм екстра. Имам 2 флашки - една спортна и една икономична. В зависимост от това как ще карам ръгам съответната USB флашка, натискам CTR+ALT+DEL и съм в джаза :flipoff:

:P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега bgpirat според мен този колега sumista само те баламосва и не е ама грам наясно с тези неща. Не го слушай ами си чипосай колата и кажи как е за да мога и аз да се възползвам от твоите услуги!

Благодаря ти предварително! :hilezh:

Дано наистина да успее че всички да обляжат. Аз сега чакам да видим како ше излезе. Кат си отгледам и оженя децата ще проверя има ли развитие (до тогава все ше е намерил нещо)

пс. Още неам деца ма това бързо може да се поправи.

Мен обаче ми требва чип за Голф 2 1.6 карбуратор, ако некои намери нещо в торентите да свирка.

Редактирано от Wankel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано наистина да успее че всички да обляжат. Аз сега чакам да видим како ше излезе. Кат си отгледам и оженя децата ще проверя има ли развитие (до тогава все ше е намерил нещо)

пс. Още неам деца ма това бързо може да се поправи.

Мен обаче ми требва чип за Голф 2 1.6 карбуратор, ако некои намери нещо в торентите да свирка.

Ти немаш право да пишеш тука щото и ти си като мене печалбар и капиталист :hilezh::blink::)

остай човеко на мира да си построи комунизма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Някой може ли да даде линк за софтуер за промяна на настройките/за работа на двигателя/ на програмата на ECU?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите, дадохте ми стимул да потърся в Русия и уви успях да намеря доста интересни неща.

Още веднъж моля тези с безсмислените постове да си задържат мнението за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Русия и уви успях да намеря доста интересни неща.

Да бе разбира се те там ги подаряват и ако не си вземеш бият :flipoff::blink:

Сега сериозно пич тва което си намерил по руските сайтове служи само за модване на екутата на ладите с бошови екута :D

Този софтуер който търсиш струва доста пари и никой няма да ти го пльосне ей така щото ти трябва аз лично моя съм си го купувал .

И на края кажи си бош номера на екуто да ти пратя тунинговият файл и да мирясаш ще ти го подаря та да видиш че не съм чак такъв изгнил капиталист и печалбар какъвто си ме представяш просто не си наясно с много голяма част от материята за това болшинството от изказванията ти граничат с откровенна глупост която е забавна но вече ми писна респект за ентусиазма който те е обзел но само с него не става.

П.п. Съвсем сериозно ти казвам дай си бош номера на еку-то файловете са два ще ти ги подаря наистина. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

програма за тунинг е ECM 2001

а дали някои има дъмпове за ECU 0 281 001 438/439

a4 1.9 tdi 90 k.s.

Редактирано от kukov_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ex, сумо, тоя все едно аз съм го учил, упорит, упорит па си барна файловете без кинти, нека му уе лошу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ex, сумо, тоя все едно аз съм го учил, упорит, упорит па си барна файловете без кинти, нека му уе лошу

Кой си ги е барнал като на никой не съм пращал файлове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и двата еепрома ли се пишат или само единия

аз също имам доста дъмпове но тези който аз предполагам че са не работят

ако някой разбира от тея неща нека да ги поразгледа и дакаже как стават нещата

Редактирано от kukov_83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...