Jump to content

Кога да сменя свещи NGK


stef_nikolaev

Recommended Posts

Здравейте,

Преди година си взех нови свещи NGK 50 лв бройката за моето а3 1.8Т. Наскоро се появи претрисване на празен ход и един приятел каза, че е от свещите.

Като купувах тези свещи ми казаха, че ще изкарат 100 хил. км. Изминал съм с тях 25 хил. км, възможно ли е да са за смяна ? Има ли начин да се почистват ако е нужно ?

Мерси предварително :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извади една свещ и я огледай. Най-добре на 4ти цилиндър (най-натоварен е). Ако видимо е добре най-вероятно не е от свещи. За всеки случай пусни двигателя на тъмно и го погледни дали не "свети" :flipoff: Ако видиш искри сменяй кабели.

Между другото - ако свещите не са с правилното топлинно число може и 1000км да не изкарат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите. Свещите са купувани от Юнитрейд - те ми ги избраха и би трябвало да са подходящите. Свалих едната и беше супер черна навсякъде, ще пробвам да ги почистя с нещо. Може и дросела да е, ще закарам колата да го почистят :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за съветите. Свещите са купувани от Юнитрейд - те ми ги избраха и би трябвало да са подходящите. Свалих едната и беше супер черна навсякъде, ще пробвам да ги почистя с нещо. Може и дросела да е, ще закарам колата да го почистят :flehan:

Ето един ЛИНК към страница където ясно е обяснено какво означава цвета на свещите. Черни, ако не са мазни, означава много неща между които и грешено топлино число.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50лева бройката ? Какви са тея свещи...Аз съм със същите 65 лева всичките...

Колега ти пък къде ги намери за 65 лева всичките ? :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ти пък къде ги намери за 65 лева всичките ? :flehan:

Юнитреид запад...Жоро суходолски ми ги поръча, пред очите ми момчето отиде да ги вземе и ги монтираха също пред погледа ми.3 полюсни NGK !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
50лева бройката ? Какви са тея свещи...Аз съм със същите 65 лева всичките...

В Ауди ми казаха цена на NGK от 35-36 кинта бройката...предполагам става въпрос за PFR6Q

кви са тея свещи от 50 кинта бройката?

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...