Jump to content

Audi A3 или A6? Помагайте, моля!


Recommended Posts

Здравейте!

Нов съм във форумчето, но ще остарея :bia:

Имам един въпрос към Вас... Искам да си взема ауди, като за средно статистически българин и си харесах А3-ката 1.8 бензин или 1.9TDI (Не мога да избера дали да е дизел или бензин...) Живея в София и колата зимата ще нощува навън... Няма гараж... Та леко се притеснявам за паленето на дизеларката през зимата или страховете ми са напразни?

Но пък от друга страна, един познат има автовоз и ми е обещал, че ще може да ми докара от Италия А6-ца. Та искам да Ви питам, кое да избера и после да не съжалявам? Искам ако можете да ми напишете най - доброто като за средно статистически българин. Мога да си взема А6-ца до '99 година, но след това не знам как ще станат разходите...

Благодаря!!!

Поздрави

Редактирано от v4o4ev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са коли със скъпа поддръжка,влез тук-там в някой магазин и виж на какви цени вървят консумативите за тях,и основни части които се налага да се сменят по-често.Така ще си прецениш дали ти е достатъчно дълбок джоба за такава кола.Аз лично бих предпочел А6.Успех :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 определено е по-високия клас автомобил,но не мисля че е за средностатистическия българин.А3 е доста здрав автомобил,със стоманени носачи е и се смянята само втулките.Максимално опростен е и това за мен е предимство.Цените на частите са по-ниски отколкото на А6.

Относно това което си писал за паленето през зимата,може и да се случва ако по колата има неща които не фукционират както трябва.

За мен голям минус на дизеловите автомобили е че като са на повече годинки и не си знаят километрите.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако караш 50/50 градско/извънградско

взимаш:

a3 бензин. ще си го направиш на ГАЗ после.

Колите от класа на голфа са толкова практични че не може да се сравняват с нищо.

ако караш повече извън града

взимаш

А6 .. по скъпо във всяко отношение но уморява по малко.

А6 в града е пълен цирк, винаги на скъп паркинг ,а и паркираш с 650 маневри.

само никога не взимай седан/лимузина

старата ми кола беше седан , хем харчи хем нищо не може ...

при двигателя имаше повече място от колкото в купето и багажника заедно !

схупения кенеф с кенефите. :magic:

с две думи вземи а3-ката 1.6 бензин. или а6 1.9 тди 131 КОМБИ

Редактирано от PARI NEMA DEISTVAITE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

Ау, благодаря Ви много!!! От тези няколко поста ме ориентирахте на 100% ! Избрах си А3-то, защото ще се кара 50/50 - от работа до вкъщи, училище и все съм по такива улици... (Цариградско... - Лъвов мост...) После извън София - до виличката и не искам да се дондуркам с 80 km/h и да стигна след 3 часа шофиране :) Та, значи A3 - ка с 4(5) врати, че никак не обичам двувратки :hilezh:, бензинец и гледам някаква с 1.8Т или както каза колегата 1.6-цата :hilezh:

Благодаря отново ! :hilezh:

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А6 в града е пълен цирк, винаги на скъп паркинг ,а и паркираш с 650 маневри.

Приятел ти да не си роднина на небезизвестния във форума Пини. :hilezh:

Видно е с просто око че ги поназнайваш нещата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел ти да не си роднина на небезизвестния във форума Пини. :)

Видно е с просто око че ги поназнайваш нещата. :hilezh:

Oсега нататък само извънграЦко да караш! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

старата ми кола беше седан , хем харчи хем нищо не може ...

при двигателя имаше повече място от колкото в купето и багажника заедно !

схупения кенеф с кенефите. :bia:

Бахахахаха, ти си току що си спечели приза за най-малоумен потребител на тоя форум ХАХАХА! Задмина куро торес от първия си пост, но сега те провъзгласявам за служебен победител! Ти спечели мача в първата минута! :hilezh: :hilezh: :hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел ти да не си роднина на небезизвестния във форума Пини. :bia:

Видно е с просто око че ги поназнайваш нещата. :hilezh:

не го познавам посочения.

иначе в днешно време има много коли които са малки но с раздут и практичен интериор.

един пример е тойота ярис, малка кола но е широка и висока и удобна и практична

бравото което карам в момента също е с огромен интериор. късо е но широко и раздуто.!

побира перални, хладилници, етежерки и всякакви подобни боклуци на промоция :flipoff:

идеята ми е:

една голяма кола нищо не може да предложи освен добра возия на дълъг път.

заслужава си разходите само ако се кара междуградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не го познавам посочения.

иначе в днешно време има много коли които са малки но с раздут и практичен интериор.

един пример е тойота ярис, малка кола но е широка и висока и удобна и практична

бравото което карам в момента също е с огромен интериор. късо е но широко и раздуто.!

побира перални, хладилници, етежерки и всякакви подобни боклуци на промоция :bia:

идеята ми е:

една голяма кола нищо не може да предложи освен добра возия на дълъг път.

заслужава си разходите само ако се кара междуградско.

Ти изобщо някога качвали си се на А6 седан, за да ми обясняваш с колко маневри се паркира а??? Такива като теб, може и да го паркират с 1000 маневри. И най- добре се качи утре на Бравото и право при Италианеца, ама не спирай никаде по пътя да не закъсаш и се пазари за по малко от 550 лв. не го давай, а ако ти откаже ми звънни имам връзки в Надин и ще уредим нещо :hilezh:

Редактирано от niksan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

един пример е тойота ярис, малка кола но е широка и висока и удобна и практична

бравото което карам в момента също е с огромен интериор. късо е но широко и раздуто.!

Приятел, аз имам служебно браво... кво да ти кажа нЕма такъв гроб. А е 2001г. Много е трудно да се намери кола предлагаща подобен дискомфорт.

Може би другият ти пример Яриса е в състояние да се мери с бравото по недостатъци. :hilezh:

Като фирмени коли тип "магаре" имат може би някои достойнства - можеш да ги купиш без пари, сравнително евтини на поддръжка... друго нещо позитивно не се сещам. Но много хора не смятат че основното предназначиние на колата е да транпортира буркани с домати от село. Така че пробвай да не го раздаваш компетентно :flipoff: , а раздувай веселите истории и се моли да можеш да си позволиш прилична кола някой ден. :bia:

Кво имам предвид под прилична кола ли? Начи детайлно оглеждаш твоята и запомняш максимално много подробности. Ма наизуст, как те барнат да можеш да рецитираш. Тогава кат видиш кола дет нЕма нищо общо, ма нищо с бравото, яриса и подобни чикии Ше знаеш че си попаднал на прилична. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кво имам предвид под прилична кола ли? Начи детайлно оглеждаш твоята и запомняш максимално много подробности. Ма наизуст, как те барнат да можеш да рецитираш. Тогава кат видиш кола дет нЕма нищо общо, ма нищо с бравото, яриса и подобни чикии Ше знаеш че си попаднал на прилична. :hilezh:

:flipoff::bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..............

колега ти имаш некаква фобия от селата май.

практичнотта не е селяния, както маратонките са удобни и практични но не са селяния.

това че колата е малка но побира хладилник и има вътрешен обем също не е селско.

а моята кола струва 1/3 от парите на А3,

върши отлична работа и планирам да я карам поне още 5 години.

Не ми правете сметка, купувам каквото АЗ и само аз реша че си заслужава ! :hilezh:;):bia: :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми правете сметка, купувам каквото АЗ и само аз реша че си заслужава ! :rolleyes::hilezh:;):hilezh:

Гледай сега, никой не ти прави сметка какво и кога си купуваш.

ОкрОти малко топката и не се изказвай неподготвен.

Колегата v4o4ev иска съвет , но изказвания от сорта :

старата ми кола беше седан , хем харчи хем нищо не може ...

при двигателя имаше повече място от колкото в купето и багажника заедно !

схупения кенеф с кенефите. :hilezh:

са детински.

Аааайде ... и не се кОси толкова.

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го ева, аз пък мойто Ауди А6 седан си го паркирам точно с една маневра... Ма има една екстра, която сигурно бравото няма...ОГЛЕДАЛА! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да го ева, аз пък мойто Ауди А6 седан си го паркирам точно с една маневра... Ма има една екстра, която сигурно бравото няма...ОГЛЕДАЛА! :hilezh:

ок ламер , вервам ти :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок ламер , вервам ти :hilezh:

АХАХАХА, тва не бех го чувал още от тогава, когато цъках на джагите :hilezh: Ти верно ли имаш 18 години или тва браво е на тати :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А-3 -ката като визия много ме кефи ,стига да не ти е малка .

И на мен ми харесва много - точно 4(5) вратката :all_coholic: Сега остава само да търся и избирам най - удачната, защото нова няма как да си я позволя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си се спрял 100% на бенц - взимай турбото .. разликата в разхода не е голяма , а усещането при ускорение Е ! :nixweiss: Иначе а3 с 4ри врати .. трудно , но не е невъзможно :) Успех :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...