Jump to content

Не ми върви Аудито


bojko_78

Recommended Posts

Значи колеги имам Б4 1,9 ТДИ 1Z мотора на втора скорост при 4000 оборота и около 70 км /ч колата забива и неще да мръдне повече това ли е максимума на втора скорост или имам проблем нещо с турбото иначе на трета гледам до към 120 добре си ги дърпа ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е нормално ...имаш проблем, опитай първо с компютърна диагностика според мен

Твоята как е на втора като я напънеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горивен.въздушен филтър скоро да си сменял?

Каква нафта си сипал?

Редактирано от Niki001
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не постъпваш особено умно като караш на втора със 70 с тоя дизел превключвай по -рано 3-4 са по дълги и няма да си унищожиш моторчето. Освен това има момент в който се прекъсва горивото с цел да се пази мотора от критични обороти на който явно си фен тва не е бензин :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не гледам да я тъпча така, но ми се е случвало да я стъпча и нямам такова забиване. Това което ти прави колата може да е от много причинители и няма как с гадане да се открие точния проблем, направи диагностика най добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не постъпваш особено умно като караш на втора със 70 с тоя дизел превключвай по -рано 3-4 са по дълги и няма да си унищожиш моторчето. Освен това има момент в който се прекъсва горивото с цел да се пази мотора от критични обороти на който явно си фен тва не е бензин :hilezh:
И аз мисля, че не трябва да се натиска толкова , така че ще карам по полека
Моята не гледам да я тъпча така, но ми се е случвало да я стъпча и нямам такова забиване. Това което ти прави колата може да е от много причинители и няма как с гадане да се открие точния проблем, направи диагностика най добре
Забиването идва от там че явно ми изключва помпата за да не се претовари мотора , иначе до 4000 оборота си ги набира и няма проблеми.Та затова питах някой който има същия мотор да каже дали това са максималните километри на тази скорост
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

и моята на втора прави 80,а на 3-та до 130,но на 4-та и на 5-та и на мен някои път спира, но не забива а просто все едно задържам педала на газт-а,а всъщност си го настъпвам.връщам педала и като подам пак газ дърпа.да попитам колко сте вдигали с този двигател мах...и на отделните предавки ... благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и

Значи колеги имам Б4 1,9 ТДИ 1Z мотора на втора скорост при 4000 оборота........ или имам проблем нещо :blink::rolleyes:

Имаш проблем да определено.... :lol:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и моята на втора прави 80,а на 3-та до 130,но на 4-та и на 5-та и на мен някои път спира, но не забива а просто все едно задържам педала на газт-а,а всъщност си го настъпвам.връщам педала и като подам пак газ дърпа.да попитам колко сте вдигали с този двигател мах...и на отделните предавки ... благодаря :bia:

Баси, добре че нЕмате 6 скорости че с тези вървелки 300 ще чукнете. :):flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, добре че нЕмате 6 скорости че с тези вървелки 300 ще чукнете. :rolleyes::owned:

:) Тряба видиш,кат спукам маркуч ко стаа. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля, че не трябва да се натиска толкова , така че ще карам по полекаЗабиването идва от там че явно ми изключва помпата за да не се претовари мотора , иначе до 4000 оборота си ги набира и няма проблеми.Та затова питах някой който има същия мотор да каже дали това са максималните километри на тази скорост

Как е след настройките? Би трябвало да дърпа повече в ниските обороти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е след настройките? Би трябвало да дърпа повече в ниските обороти.

Не съм я притискал на макс , но определено върви по меко и по хубаво изтегля , нещо ми се губи масло и сега я засичам , та може и турбината да си е отишла.Иначе след настройките на Дани 94 е много по добре само разхода не съм го мерил да видя как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...