Jump to content

реле за чистачки къде се намира


b.o.m

Recommended Posts

Предполагам питаш за предните чистачки (не прочетох колата да е Avant), и в този случай релето е под таблото, откъм шофьора. Ще погледна в литературата която имам и ще пиша подробности.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чистачките се движат само на най- силната степен,прочетох тук че е от някакво реле,но незнам каде се намира.колата е седан.

Редактирано от b.o.m
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво се случва , когато положението на ключа е на другите степени ?

мирише ми на смяна на моторчето на чистачките...мисля че имам едно такова под ръка...останалото на ЛС

Редактирано от wizard2000bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво се случва , когато положението на ключа е на другите степени ?

мирише ми на смяна на моторчето на чистачките...мисля че имам едно такова под ръка...останалото на ЛС

преди работеха много бавно,сега изобщо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен изобщо не работиха и точно се занимавам с моторчето. Разглоби моторчето и си го ремонтирай, почти няма какво да му стане. Провери го за ниска изолация, виж четките, почисти го, изсуши го добре и всичко ще е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен изобщо не работиха и точно се занимавам с моторчето. Разглоби моторчето и си го ремонтирай, почти няма какво да му стане. Провери го за ниска изолация, виж четките, почисти го, изсуши го добре и всичко ще е наред.

да може но първо ще пробвам с релето,намерих го кое е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да може но първо ще пробвам с релето,намерих го кое е.

никой ли незнае нещо по въпроса?немога да намеря същото реле исках да пробвам първо с него,защото във сервизите право започват да раглобяват без да знаят и неми се мисли каква сума ще ми кажат после.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди работеха много бавно,сега изобщо.

Залагам бира, че релето и моторчето са ти в ред. Проблемът при мен беше механичен. Отиваш при някой, който го е правил, и ти сваля чистачките с рамената и цялата малоумно измислена механика. Почистваш, смазваш хубаво с грес и тва е. При мен така бяха запекли, че се счупи едното рамо. Ново е към 150лв май ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Залагам бира, че релето и моторчето са ти в ред. Проблемът при мен беше механичен. Отиваш при някой, който го е правил, и ти сваля чистачките с рамената и цялата малоумно измислена механика. Почистваш, смазваш хубаво с грес и тва е. При мен така бяха запекли, че се счупи едното рамо. Ново е към 150лв май ...

обиколих цял Пловдив и цял Пазарджик и никаде не намерих такова реле,в крайна сметка се сетих за един приател,който работи в автоморга.той ми изнамери същото реле,но проблема си остана същия.мисля сега през почивните дни да разглобявам целия механизам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-приятелски те съветвам да потърсиш някой, който го е свалял поне един път. Ше видиш защо :hilezh:

видях във форума някои теми неми се видя много трудно само да намеря малко време и го почвам.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
видях във форума някои теми неми се видя много трудно само да намеря малко време и го почвам.:steinigung:

за тези ,които се интерисуват от темата.Свалих моторчето на чистачките и го разглобих.Оказа се ,че проблема е от три пластинки ,които дават контакт.Бяха се износи ли малко.Натиснах ги така че да дават контакт и всичко се управи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет колеги. Карам А4 1999 преди фейса 1.9/110/AFN

От 2-3 дена чистачките ми се държат супер странно.

Пример: чуквам лостчето от нулево(изключено) положение, надолу, да врътнат един път и като се почне едно чистене няма спиране.

Спират когато си пожелаят, понякога и посредата на джама. Може да спрат след 2,3,5,8,45... пъти. Супер гадно, направо като почне да скърцат изперквам.

Като ги сложа на пауза и пак като се почне....спират след малко, и като дойде време да тръгнат след паузата, пак се почва 3,7,15,37... пъти.

Двете скорости си работят нормално. Регулацията на паузата също.

Според мен е или лостчето или релето или мотора на чистчките. То май друго не остана.

Обаче си мисля, ако е лостчето няма да спират чат пат по средата.

Ако е мотора няма да иска да тръгне, не да не иска да спре.

Така, че май остана скапаното реле, което ако залепне май така биха се държали чистачките.

Помогнете, споделете мнение и опит. Дали наистина е релето, ако да, къде да го търся?

При другите релета ли и кой номере е?

Благодаря на всеки отзовал се със съвет или мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Карам А4 1999 ...................

намери някакво реле от някоя автоморга само да пробаш,щото е 60лв.пробваи първо с релето.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

релето под таблото на шофьора ли е? кой номер е ? (за А3 говорим :zustimm: )

един приятел има проблем с чистачките който ми намирисва на спекъл механизъм и ще се оправи с почистване и смазване но да започнем от по простите неща първо...

релето няма ли да е същото като на Б3-ката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

релето под таблото на шофьора ли е? кой номер е ? (за А3 говорим :flipoff: )

един приятел има проблем с чистачките който ми намирисва на спекъл механизъм и ще се оправи с почистване и смазване но да започнем от по простите неща първо...

релето няма ли да е същото като на Б3-ката ?

неси спомням вече кой номер е,но знам че е общо за мигачите и за чстачките. при мен се оказа проблема в ел.моторчето за чистачките.контактните ми пластинки трябваше да се почистят и д се натиснат малко зяада дават добар контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:stupid: дам то и при приятеля ми проблема е някъде там :dance:

след като прочетох още една тема за проблеми при чистачките установих че и при него се е получило някво спичане... ще иска чистене и смазване ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейти ,може ли и аз да споделя моя проблем с чистачките на А4 1995г ,които ваобще не искат да тръгват,като ги пусна на коя и да е степен само леко потрепват и до там,работи само помпата за водата,която си пръска мормално,но чистачки никакви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много познато...

Сваляш рамената на чистачките,

сваляш корите отдолу на предния джам,

отвинтваш гайката на моторчето

и измъкваш цялата лостова система навън.

Следва пръскане с WD-40 и раздвижване,

докато всичко не започне да се движи леко.

Понякога се налага да се избият и втулките на осите (ще разбереш, кои).

Имаха някакви зегерки от горната част.

Смазваш всичко и качваш пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

В нишата под волана е , 99 се слага за да има програмируем интервал. Фабричното му забравих номера но помня че е три цифри.имах в гаража ще го потърся

Редактирано от bagera979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...