Jump to content

Фарове???


GogiCh

Recommended Posts

Живи и здрави да сме.Вече спокойно може да си сложим ксенон.Радвам се,че успях да се справя с 2-та ми най-сериозни проблема.Прецаканите чистачки и мръсните фарове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 115
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Върви с всеки чифт нови обувки/ маратонки по една торбичка силика гел.

Отделно питах къде ли не- нямаше.

Накрая си купих нови обувки и... :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви с всеки чифт нови обувки/ маратонки по една торбичка силика гел.

Отделно питах къде ли не- нямаше.

Накрая си купих нови обувки и... :bia:

искаш да кажеш че никога няма да спре конденза във фара ако няма силика(онези захарчета в обувките?сетих се :respekt: ) така ли?

и със силикон нестава ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако след като е сглобен фара ,почне да кондензира и сложиш силикон само отгоре без да разглобиш и прегледаш фара няма как да стане.Иначе за лек конденз (понякога се появява дори само от годинките на фара) Silica gel е спасението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искаш да кажеш че никога няма да спре конденза във фара ако няма силика(онези захарчета в обувките?сетих се :bia: ) така ли?

и със силикон нестава ли?

Ами, доколкото знам, това е ремонта на проблема с конденза във фаровете на първите Кайени, който препоръчват от Инглощад. Премиум марки :bia::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ефекта е поразителен след чистенето :) Тая кола имала фарове мамка му.Вчера карах по магистралата по тъмно и е страх.Даже имах честа с 210 да присветна на едно Ку7,че ми беше в лентата и си видех дългите :jump:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Снощи карах в дъжд и мъгла УЖАС дори и Лади 5-ци ме изпреварваха. Хора фаровете на Ауди А6 Ц4 са най-ужасното нещо на света. Какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи карах в дъжд и мъгла УЖАС дори и Лади 5-ци ме изпреварваха. Хора фаровете на Ауди А6 Ц4 са най-ужасното нещо на света. Какво да правя?

ела утре ще ги оправим :2gunsfiring_v1:

ще ти дам тел. номер на ЛС,и ако имаш желание и време се обади да видиме дали ще можем да измислим нещо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи карах в дъжд и мъгла УЖАС дори и Лади 5-ци ме изпреварваха. Хора фаровете на Ауди А6 Ц4 са най-ужасното нещо на света. Какво да правя?

Стига глупости, ми си почисти фаровете :2gunsfiring_v1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То почистването хубаво, ама какво правим с дупките в рефлекторите на късите. Вярно е, че след почистване разликата е голяма, но колегата е прав за Ладите. Имам Лада 2107 и свети много по-добре от Аудито на къси светлини. На дълги Аудито е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
... Silica gel е спасението.

Добре де, то хубаво, ама къде да ги хакна тия пакетчета :lol:, щото утре ще свалям мойте фарови да им сменям стъклата ? Е, верно не е 100/А6, ама :steinigung:

И кажете с къв силикон да лепя стъклото или просто санитарен силикон?

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги взех от кутия маратонки.

Залепих ги на гърба на капачите на фаровете.

Ако не ти е лепено стъклото, не го лепи, евентуално можеш да обърнеш на обратно уплътнението между стъклото и корпуса на фара, но само ако е много деформирано.

Ако е лепено, някакъв високотемпературен прозрачен силикон бих ползвал аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иво, мисля да го залепя, за да не се получи отново ефекта от снимката :respekt: Другия фар е същия.

Получи се при големите студове и си го обяснявам с това, че при свалянето на стъклата предия път, не съм уплътнил добре и е имало конденз(въпреки, че не съм виждал запотяване)

При -15 градуса е надуло и в някоя дупка са се пръснАли.

Сега имам други стъкла и мисля да ги залепя, ако пак се прецакат нещо ще взема нови фарове (целия фар) и така.

А на кое му се вика вълнен парцал, щото ръчно ще се мъча да ги полирам :flehan:

И последно за рефлекторите с веро и вода да процедирам ли или само с кърпа за ЛСД дисплей (такава имам), защото карах една седмица с тия фарове и рефлекторите са замърсени доста ми се струва.

downloadis.jpg

Редактирано от tox
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз съм бая проС май :steinigung: Аз почнах процедурата с шкурката и след това мислех да минавам с 2 пасти.

Но като се замисля, на стъклен, а не на пластмасов фар, ефекта ще е нулев :hilezh:

Само се набих 15лв. за 2 пасти :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стъкото има специални пасти -ползват ги часовникарите.С обикновена не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...