Jump to content

Масло на А4 2,0 - 130 к.с.


saeco

Recommended Posts

Колеги,здравейте!

От известно време А4-ката ми харчи много масло-на всеки 100 км по 0,5 л.Колата е 2003-та година ,мотора е бензин 130 к.с.В момента е на около 150000км. пръв собственик съм.Смених гумичките на клапаните но е същото.В сервиза на Ауди казват че този двигател е от дефектните и даже ако и направят основен ремонт ще е същото.Иначе си работи перфектно и от ауспуха няма никакъв пушек.Та въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем и как мога да го реша.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,здравейте!

От известно време А4-ката ми харчи много масло-на всеки 100 км по 0,5 л.Колата е 2003-та година ,мотора е бензин 130 к.с.В момента е на около 150000км. пръв собственик съм.Смених гумичките на клапаните но е същото.В сервиза на Ауди казват че този двигател е от дефектните и даже ако и направят основен ремонт ще е същото.Иначе си работи перфектно и от ауспуха няма никакъв пушек.Та въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем и как мога да го реша.

Поздрави!

99% според мен имаш някъде теч !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,здравейте!

От известно време А4-ката ми харчи много масло-на всеки 100 км по 0,5 л.Колата е 2003-та година ,мотора е бензин 130 к.с.В момента е на около 150000км. пръв собственик съм.Смених гумичките на клапаните но е същото.В сервиза на Ауди казват че този двигател е от дефектните и даже ако и направят основен ремонт ще е същото.Иначе си работи перфектно и от ауспуха няма никакъв пушек.Та въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем и как мога да го реша.

Поздрави!

Питай колегата Raino :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,здравейте!

От известно време А4-ката ми харчи много масло-на всеки 100 км по 0,5 л.Колата е 2003-та година ,мотора е бензин 130 к.с.В момента е на около 150000км. пръв собственик съм.Смених гумичките на клапаните но е същото.В сервиза на Ауди казват че този двигател е от дефектните и даже ако и направят основен ремонт ще е същото.Иначе си работи перфектно и от ауспуха няма никакъв пушек.Та въпроса ми е дали някой е имал подобен проблем и как мога да го реша.

Поздрави!

Колега!!!Какво значи от дефектните??? :flipoff: Я ги питаи тея там разбирачи да ти обяснят ,да не би АУДИ да имат някаква партида от 2003г.,която харчи колкото масло толко и бензин??Според мен не им се занимава.И аз мисля ,че от някаде изпуска както колегата по горе спомена!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отзивите!

Иначе няма никъде теч.Като се замисля как е възможно Ауди да прави "дефектни" мотори?Преди 5 години имах А4 2,5 tdi quattro , набутах се за ремонти поне с 5-6000 лв./ГНП-та,глави,турбини/ но и преди това от смяна до смяна на масло не съм доливал и капка и си мислех че този е най-скапания двигател.От 14 г. си купувам само Аудита 4x4,но по-странно нещо не съм виждал!Даже последното А4 2,8 quattro харчеше много масло!

Като екс собственик на Ауди бих казал че най-здравото е Б4 2,0 quattro.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта си е със съвсем нормален разход.Сложи си хубаво масло,купено от Порше или Юнитрейд и си почисти цялата система за картерните газове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно - това е супер голям разход на масло - казваш си първи собственик - ти си купил колата от магазина или си я купил от някого - тогава не е така. Демек не знаеш какво се е случвало преди това с колата. Определено трябва да го оправиш това и никакви промивки не могат да те спасят. Търси си читав майстор и се захващаите на работа. Между другото има и гумички ментета или примерно не са поставени както трябва - натегнати примерно. След това се късат и ето ти голям харч веднага. Лесно се хваща и дали си за смяна на сегментите. Сваля се маркуча за картерните газови и ако дими оттам като 1,9 ТЪДЪРИ значи вече си за сегменти и шлайф. Но мотор който гори толкова много масло няма как проблема да е от щеката или други такива глупости. Не се залъгвай и ремонтирай докато е време данеби следващата ти тема де е откъде да си купя двигател. Аиде успех ти пожелавам в начинанието :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...