Jump to content

Разход на Ауди 80 B3 на газ?


bobka7a

Recommended Posts

  • Отговори 231
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има развитие с разхода в градски условия.

И за да е точно замерването го направих два пъти от едно място и еднакви литри.

Празна бутилка пълня 10 лева и докато свърши.

С моя стил на каране в София + светофарите и задръстванията (не големите) даде 12/100 газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз разхода на газ: вчера от Пазарджик до Пловдив и обратно (35км извънградско + 22км градко + 35км извънградско = 7.5л). Карал съм 1-2км на бензин, защото не знам какво му става но не иска да запали на газ, когато е загрял двигателят. Някой ако има идеи ще съм му благодарен да сподели. Ауди Б3 1.8 карбуратор 91г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не иска да запали на газ, когато е загрял двигателят. Ауди Б3 1.8 карбуратор 91г.

Аз имам същия проблем и ще се радвам някои да помогне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

София - Батак - Пещера - Пазарджик = твърдо 10/100

По магистралата карам в диапазона 120 - 140 км/ч максимално. Извънградско - 80-100 км/ч.

Май малко множко идва :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пловдив - Боровец - Пловдив, пълна кола с багаж и 5 човека - на отиване 100-110км/ч, на връщане около 90 - ми даде средно 9,2 на 100газ.

След това извънградско, пак 90-100км/ч - Асеновград - околовръстното на Пловдив - Пазарджик - даде 7,6 на 100газ.

Това при условие, че термостата ми е мързелив нещо - държи извън града 82-86градуса.

Редактирано от alexvan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Интересуваме какъв трябва да е нормалния разход на газ на Ауди 80 Б3 1.8S ,защото като купих колата (преди 1м.) собственика ми каза че щяла да гори 10-12 градско,а при мене дава всеки път различно,но никога по-малко от 14, а не я ръчкам,кой знае колко,даже почти.

Та въпроса ми е към собствениците на тези коли,колко ви харчи на газ градско ?

Мерси предварително :hilezh:

Бобка, тоя разход е множко.Само за сравнение б4 моно 2000 куб.до морето 8,1 на 100. В града 12 на 100.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

И аз да се поХваля (оплача) :hilezh: мен б3 1.8 Градско(Пловдив) средно 10 на магистралата 100 - 7/100 при 120-130 кам 8. Иначе веднай кам морето ми даде на бензин 6 но без да я юркам (100км/ч) :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

В градски условия ми гори 10/12 на 100,а иначе към морето(от Пловдив до Китен)като по магистралата карам средно 140км,а на места до 160км гори 8,5 на 100

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам за ПМ моторетката в София:

30 лева ~ 25 литра газ = 240 км с едно излизане до Банкя и още не е свършила.

Това при спокойно каране и без резки движения с педала на газта.

п.с сега с летните гуми очаквам даже понижение (минимално).

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотор 1.8 S:

Градско - 10-12л./100 км. Зимно време достига чат-пат 14,5-15л. /100km, ама много рядко.

Извънградско - 8-8,5л. /100 км

Винаги паля на бензин и след известно време минавам на газ. През последната година зареждам само в "Еко".

Веднъж в 30 литрова бутилка в "ОMV" до входа на Западен парк в София ми напълниха 34 литра. Никой от бензиностанцията не можа да ми обясни как стана така.

Друг път пък заредих в Пазарджик в "Шел". До София Аудито ми работеше като Москвич - каране в най-дясна лента и никакво изпреварване.

Иначе съм доволен как работи на газ. Скоро ще трябва да почиствам някои неща по системата, за които чета във форума.

Редактирано от VAG Fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi 1.8S 1991

Лятото си правих експеримент и карах с 80км/ч извънградско стриктно. Тогава ми даде разход на гориво от 6/100км. Иначе отива на 7-8/100км, всичко е според тежестта на крака. :zustimm:

Градско е около 10/100км.

Ако карам в диапазона 1600-1800обората, само мирише газта, независимо дали е градско или не. Така градско ми пада до 8/100, но малко нямам нерви така да я коткам.

Зиме и лете паля и карам само на газ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги. Малко да обновим темата. Днес патувах за Варна средния разход на газ който ми даде B3 1.8 NE мотор е около 7 л. Естественно с нормално каране 100-110км/ч, с изключение на магистралата Пловдив-Стара Загора и до Варна средно с 130км/ч. Много съм доволен от разхода очаквах да е по висок. Газта е от Петрол Blue Force. Като вървене също съм доволен (3 души +багаж). Засичането е от пълно до пълно. :sporty:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз съм със същия мотор /NE/1.8 90kc.Изминах към 170 км със скорост от 90до 130 на моменти и ми дади разход от 7,3л/100км/Газ от OMV/.Както ти,така и аз заредих от пълно до пълно и за това си мисля,че не е много точно това засичане,защото налягането на пълнене би могло да е различно на газстанциите.Абе да си кажа чесно и 8 да ми гори съм си доволен от колата.Направлението беше Русе-Ловеч и обратно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е това, моята бутилка събира 23 литра на места ми я зареждат 21 някаде 23 :sporty: Но такава грешка няма когато изпразниш бутилката и примерно заредиш догоре и покаже 23 литра караш и когато свърши удряш чертата на колко км е свършила (но това май е от празно до празноB). Но забелязах ,че много зависи и каква е газта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...