Jump to content

Дръжки , бравички или там който , както им вика


EvgeniLalov1

Recommended Posts

А бе колеги то тва мойто е голяма глупост ,което си го мисля за проблем ,ама нали знаете тук сме все болни хора по тез коли :blackey::D

Та проблема ми се състои в следното :

Самата дръжка на врата с която си отваряме вратата е с гаден луфт и си се движи свободно до едно положение.Не е мн малко е но като затварям вратата и се чува дрънчащ звук който ме дразни и тва се мърда там докато се движа и ме нерви просто.Явно или някоя прожинка се е преебала или някой чоп.шСтава дума за лявата врта,шофьорската.

Ето и снимки на дръжката(първите две са на тази която се движи и мърда ,а другите две са на дясната,която е здрава за да добиете представа)

Първите две снимки на счупената:

2W.jpg

3I.jpg

Ето и на дясната врата ,която е здрава.За сравнение :

4j.jpg

5B.jpg

Искам да знам колеги трябва ли да свалям целите кори за тая глупост или мога само там да разглобя пластамсата отстрани някак си и да стане номера.Ако някой помогне със снимков материал супер! 10х :blackey::D

Редактирано от EvgeniLalov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 65
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Същото е и при мен, дано някой има идея как се оправя тази игра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахах колеги надушвам хронична болест .... :D

Ше видим са кво ,кой ще каже дано някой помогне.Ако за напред намеря вариант да ги направя някак си по лесно ще качвам и снмки.Ще го барна Step By Step. :blackey: Само някой дано знае ... :blackey:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Б4-ката ми се получи така, в момента в който отварям вратата/отвътре/ усетих как някаква пружинка се скъса и тая дръжка стана както показаната на снимката. При Б4 като се дръпне назад дръжката се вижда едно болтче вътре, което като се развие цялата дръжка се плъзва напред и излиза/мисля, че и при А4 е така/. Като я свалих видях, че същата пружинка /обира свободния ход на жилото/ е много специфична и едва ли мога да намеря някъде подобна. Затова обрах луфта на дръжката като натегнах леко жилото, което е свързано за нея да отваря вратата отвътре.

ATTENTION :blackey: да не вземете да стегнете много жилото, че няма да може да се заключва после вратата/блокира се бутона отгоре/, трябва само да се обере хлабината на жилото.

Видимия резултат беше като оригинално, единствено при отваряне се усеща, че липсва свободния ход в началото и врата се отваря с по-малък ход на дръжката

Дано съм бил полезен на някой, че едва си надвих сутрешния мързел да го напиша това. :blackey:

Ммм колега благодаря мн ,решение на проблема е,обаче аз мисля да си търся пружинка или ако трябва цялата ще сменя че ме дразни. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма вариант освен нова дръжка /поне при мен/. самата дръжка при откачено жило си има собствена пружинка, която е закачена за кората и едно ушенце на дръжката. така дръжката стои прибрана /и се прибира без жилото/. при мен самото краче на дръжката е счупено и няма как да се оправи...освен побългаряване /разпробиване и т.н./. при вас проблема може да е скъсана или откачена пружинка. кората елементарно се сваля.

п.п. 1 при мен при затваряне на вратата жилото крепи дръжката да не се "мандахерца" като рибарски х..й

п.п. 2 в моргите не искат да развалят комплекта на кората само заради дръжката...

Редактирано от kalinat28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма вариант освен нова дръжка /поне при мен/. самата дръжка при откачено жило си има собствена пружинка, която е закачена за кората и едно ушенце на дръжката. така дръжката стои прибрана /и се прибира без жилото/. при мен самото краче на дръжката е счупено и няма как да се оправи...освен побългаряване /разпробиване и т.н./. при вас проблема може да е скъсана или откачена пружинка. кората елементарно се сваля.

п.п. 1 при мен при затваряне на вратата жилото крепи дръжката да не се "мандахерца" като рибарски х..й

п.п. 2 в моргите не искат да развалят комплекта на кората само заради дръжката...

Колега как да разглобя кората ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мене се получи същото нещо :bia:

Чакам да се затопли малко времето и ше я разпарчетосам цялата врата ако трябва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кората се сваля елементарно, имаше много теми със снимков материал във форума- Има една видия която е в ръкохватката на вратата, с която я дърпаш да затвориш. Пластмасата там е от две части, долната излиза и открива още две видии, които държат кората за по-здраво. Махаш тях, махаш и двете видии,които са от двете страни на кората в най-горния край отляво и дясно. След това с напъване, се откачат всичките уши с които е заклинена на вратата. Внимателно да не счупиш нещо откачаш жилото за отваряне, куплунгите на говорителите, долу и на ел-стъклата и кората ти е в ръцете. Лошото е както каза Калината, че ще видиш отзад, че няма какво да направиш. Дръжката за отваряне, е цяла и свършва отзад с дупчица, в която се закача края на жилото-Няма място за убиране на луфтове и т.н. Най-вероятно има някаква малка пружинка,която прибира дръжката и без жилото. Тя е най-вероятния виновник за тази ситуация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или счупена пружина,или счупена ос на дръжката.Сваля се кората(теми има много),самата дръжка е отделно от оста с лостчето(една част) и могат да се разделят(на шлици са).Сменяш съответно пружина,или ос.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем с шофьорската, усеща се особено като карам по павета, трака доста. Вече си поръчах от Юнитрейд-Х, към ~65 лв и седем дни за доставка. За съжаление ремонт не можах да измисля как да се направи. Дръжката е капсулована с основата и се сваля след като се свали кората на вратата. :):bia:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същият проблем с шофьорската, усеща се особено като карам по павета, трака доста. Вече си поръчах от Юнитрейд-Х, към ~65 лв и седем дни за доставка. За съжаление ремонт не можах да измисля как да се направи. Дръжката е капсулована с основата и се сваля след като се свали кората на вратата. :bia::hilezh:
Какво ще каже капсулована колега :stupid: Имаш предвид гланцираната дръжка е капсулована с пластмасовата част отстрани ,на която е и бутона за заключване ... ?
или счупена пружина,или счупена ос на дръжката.Сваля се кората(теми има много),самата дръжка е отделно от оста с лостчето(една част) и могат да се разделят(на шлици са).Сменяш съответно пружина,или ос.
Та това което казваш колега го разбирам че не е нужно да си копувам нова ,а е така направено че мога само пружинка или ос да си купя....Тез нища :) могат ли да се намерят в магазина и евентуална ориентировачна цена ако знаеш.10х :)B) Редактирано от EvgeniLalov1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а е така направено че мога само пружинка или ос да си купя....Тез нища :bia: могат ли да се намерят в магазина и евентуална ориентировачна цена ако знаеш.10х :hilezh::stupid:

пружинка може да се побългари и с такава от химикалка...

свали кората и виж най-добре какъв ти е проблема /5 винта са-2 отстрани на кората, 1 държащ декоративната част на дръжката и 2 под тази пластмаска...дърпаш кората нагоре и си ти/

Редактирано от kalinat28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм колега благодаря мн ,решение на проблема е,обаче аз мисля да си търся пружинка или ако трябва цялата ще сменя че ме дразни. :bia:

И мойта е със счупена пружина и за съжаление не можах да я побългаря. Спазарил съм една с Агент Смит ама все не остава време да мина да я взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта е със счупена пружина и за съжаление не можах да я побългаря. Спазарил съм една с Агент Смит ама все не остава време да мина да я взема.

между другото пружинка се прави(ако имаш пружинна тел 1мм,или 1.2мм),малко пипкава работа е,но се прави,въпроса е ушичките на оста да са здрави и двете(направена е от най вулгарен ЦАМ и е доста крехка).А на колегата дето пита по-нагоре за цени на нова ос-не знам,аз събрах две счупени оси и си ги възстанових сам,но си е играчка и иска машини и оборудване,не става с пилата и домашната дрелка.И двете оси са на колата вече.

Скоро ще се напъна и ще направя един снимков пост,че проблема явно е повсеместен.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ще каже капсулована колега :respekt: Имаш предвид гланцираната дръжка е капсулована с пластмасовата част отстрани ,на която е и бутона за заключване ... ?Та това което казваш колега го разбирам че не е нужно да си копувам нова ,а е така направено че мога само пружинка или ос да си купя....Тез нища :gut: могат ли да се намерят в магазина и евентуална ориентировачна цена ако знаеш.10х :lol::)

Както се изразих по горе, части не се предлагат за тази дръжка с основата. Обиколил съм моргите в София и цените са между 30-40 лв за втора употреба, като не се знае състоянието им и дали не са същите. Побългаряване винаги може да се направи, но който си тачи автомобила и държи на него не би го направил. С отстъпката която дават излиза към 5х няколко лева. Като не можеш да си купиш една дръжка, що не си карате лада-та или москвича и да си ги майсторите както искате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се изразих по горе, части не се предлагат за тази дръжка с основата. Обиколил съм моргите в София и цените са между 30-40 лв за втора употреба, като не се знае състоянието им и дали не са същите. Побългаряване винаги може да се направи, но който си тачи автомобила и държи на него не би го направил. С отстъпката която дават излиза към 5х няколко лева. Като не можеш да си купиш една дръжка, що не си карате лада-та или москвича и да си ги майсторите както искате.

Дробчо ти явно не разбра идеята.Въпроса не е да се спестят някакви си там левчета(макар че и това е идея),а да не се чака "доставчика" да благоволи да ти достави желаното.Има един момент на "кефене",когато сам си правиш там каквото ти е проблемно и е малко необяснимо като усещане,все едно да опишат върлите рибари какво чувстват ,когато им клъвне и Я ЗАСЕКАТ най-накрая Голямата риба :hilezh: !!

Всеки може да си "купи една дръжка",въпроса е да си "поиграе малко с пишката" :flehan: !

А пък ако конкретния "можещ" наистина може и разбира,често резултата е по-качествен и от фабричното.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се изразих по горе, части не се предлагат за тази дръжка с основата. Обиколил съм моргите в София и цените са между 30-40 лв за втора употреба, като не се знае състоянието им и дали не са същите. Побългаряване винаги може да се направи, но който си тачи автомобила и държи на него не би го направил. С отстъпката която дават излиза към 5х няколко лева. Като не можеш да си купиш една дръжка, що не си карате лада-та или москвича и да си ги майсторите както искате.

Да колега прав си донякъде , обаче спред мен има значение за какво побългаряване говорим.Смисъл ето ,както колегата NIKO си го е направил и щом е като все едно не си го пипал и си се пребира ,не се вижда.Защо не....Тъпо е примерно според мен да си сложиш фарове DEPO или нещо такова незнам....всеки си има мнение нали за това е форум :P:flehan:

Аз определено ще си потърся нещо оригинално , но ще видим.Не смеятам че ми се дават 50 лв за една пружина при положение че може да стане без да се вижда и че си е здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем и го оправих за около 30 мин.....сваляте кората на вратата,дръжката е фаната за механизма с едно жило.това жило се опъва като се премести малко напред или назад (зависи от гледната точка) там където е фанато жилото за дръжката....при мен беше така и е супер лесно да се оправи :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах същия проблем и го оправих за около 30 мин.....сваляте кората на вратата,дръжката е фаната за механизма с едно жило.това жило се опъва като се премести малко напред или назад (зависи от гледната точка) там където е фанато жилото за дръжката....при мен беше така и е супер лесно да се оправи :respekt:

ммм да колега ама по назад в темата един колега точно това каза да не правим,щото можело да създаде проблем със заключването след това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никъв проблем не може да има защото самата пластмаска е направена така че да може да се мести и в двете позиции жилото....аз казвам как си го оправих на мойта врата.пробвай и ако ти прави проблем нещо го връщай в предшното положение.Исках да помогна само.ако някой има въпроси за разглабянето да пита

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за същия проблем. Махал съм кората и видях проблема- счупена пружина. Тя сама по себе си не е кой знае колко особена. За сега съм приспособил една пружинка, която дадържи металната дръжка прибрана, но проблема продължава, когато карам по павета- колегите по- горе го казаха.

Лично моя подход е да намеря (и почти съм успял) място където да ми навият една подобна пружина. Поради сериозния интерес, който проявяват мнозина от нас ще пиша за евентуално развитие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото и при мен, като карам по павета особено не издържам! Много е дразнещо пишете ако измислите нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...