Jump to content

Притеснява ме разхода


Recommended Posts

На колата от подписа градско ми даде тази седмица малко под 13/100 това нормално ли е за тази кола

и имам чувството че трябва двигателя се стегна и ръмжи повече,

нищо не съм пипал по карбуратора имах един проблем дето като отнемеш газта и държеше 2000 оборота доста време но смених гумения мъркуч от всмукателния колектор до клапана за вакумите и като че ли се оправи.

Вярно, че карам с Shell 95 VPower а тя си е за мин. 98 но и досега съм я карал по често с такъв освен когато не я почерпя :evil:

Да я водя ли на елкон или си е нормално?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега моето е същото и трябва да ти кажа че този разход не е нормален.Аз като си я карам на ръчка си ми дава максимум 10.на газ ми харчи 10 и нещо градско с мешано каране.а изван градско ми пада на 8/100 и то на газ а не я жаля определено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

гледай километрите, не времето - ако си навъртял над 10 000 км :evil: за 5 месеца?! :evil:

както и да е - явно си за диагностика на компютър, при мен харчеше толкова колата на газ, градско, с нерегулирана газова! демек разхода ти е много висок :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виж си свещите - те ще ти кажат дали сместа е обогатена с повече бензин. Ако не разбираш, закарай я на майстор да ги види. Ако е така, тогава наистина повече бензин ти вкарва, ама защо - това вече не знам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свщите са почернели, но електродите не са около тях само - от форума намерих едно описание по което си мисля че ми е богата сместа но там пише че ако се кара предимно градско както я карам и то всяка сутрин на студено със смукач се получавало така.

P.S. естественно гледам км просто тази седмица ми свърши бензина в сряда :evil: пък аз си знам долу горе до кога изкарва като нямам разходки насам натам /само до работа и обратно/, то може и отдавна да е де защото миналата и по миналата седмица 1000-ката я минах

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с разход над 10 градско, но карам сутрин до работа и обратно (по 6-7 км. в посока). При това колата е 1,6 - 75 к.с. RN. Все се каня да ходя на диагностика, но като покарам извънградско и се отказвам - при 120-140 ми гори под 7/100 км. Не знам, май ще се окаже, че е нормално да гори толкова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Квото и да го правиш карбураторката на къси разтояния си гори 13/100 (7 км. сутрин до работа и толкова вечер на връщане).

НО ако минаваш над 15км. без "гасене" разхода пада на 11 без значение от сфетофарите вече 3г.тестове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се стряскам много, защото и аз 8-9 км имам до работа и като бързам полвината ги минавам на богата смес/смукач/.

И аз започнах да се чудя когато цените тръгнаха нагоре. И като се има впредвид колата си върви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да не се стряскам много' date=' защото и аз 8-9 км имам до работа и като бързам полвината ги минавам на богата смес/смукач/.

И аз започнах да се чудя когато цените тръгнаха нагоре. И като се има впредвид колата си върви :)[/quote']

Не трябва ли автоматичният смукач да изключи след около минута, две. И след около 4-5 мин колата да загрее, така че ако имаш 15-20 мин път до работата (със светофарите), значи не минаваш целият път на богата смес.

По книжка на А4 и дават 12,4 градско ако не се лъжа. Моята гори 11, така, че съм доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11,2 градско

7,3 селско

Доколкото отбирам от френски:

(Consommations

Sur route 7.5

Sur autoroute 8.8

En ville 11.0

Conduite Sportive -

Reservoir 66 L

Autonomie autoroute 750)

...съм в границите на нормалното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НО ако  минаваш над 15км. без "гасене" разхода пада на 11 без значение от сфетофарите вече 3г.тестове

Да, така е - това и аз съм го забелязал! Е...., при тази цена ми се виждат множко вече! Да не говоря, че с редовното източване дето ми го спретват, сигурно разходът ми е към 20 :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Не е ламя, красавицата в събота свърши тотално бензина и реших да сложа точно 5 литра - Shell 95 - /такава тубичка имам/, днес като идвах на работа минах 50-тия километър/само градско каране/ и още върви но усешам че леко започна да придърпва .

Може и да засека на 98 да видя икономия дава ли :heiss: за собствена инфо :D

Така че се успокоих

:heiss:

:1111111: :1111111: :1111111: :1111111:

:twisted::heiss: :sport: :twisted:

така че по груби сметки не е 13 на 100 :D:heiss::heiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...