Jump to content

Перфектно работещ wireless router


Recommended Posts

Поясни, моля!

Потърси в Гуглята за "wan to lan throughput". Най-просто казано, рутерите си имат определена "пропускливост" която показва със каква скорост можеш да сваляш през него. В моя случай имах един Асус мини рутер, който се оказа че поддържа максимална скорост на сваляне от 17 мегабита, докато аз си плащам на доставчика за 50. Най-лесно можеш да провериш колко е твоята като отидеш на www.speedtest.net и пробваш с каква скорост сваляш през рутера и когато хакнеш кабела от доставчика директно в ПЦ-то. При мен разликата беше очевадна и съответно си смених рутерчето. Сега съм с един Бъфало (не помня точния модел, но ако те интересува мога да проверя) и съм доволен от него - поддържа си скоростта и до сега - към месец и половина, не ми е забивал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, много усложнихте темата, а въпроса е прост "Перфектно работещ wireless router, Препоръчайте такъв, моля". Лично мнени: 1.Linksys 2. D-Link като никой да не си мисли че като му смени Firmware (да го флашне) ще стане чудо, напротив. Отностно буквичките накрая (A/B/G/N) , преди да се хвърляте проверете дали вашата WLAN го поддържа. Има и други фирми като голяма част от тях ще покрият 25м диаметър в панелкa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По твоята схема почти всеки Linksys и почти всеки D-link ще свърши работа... а с подобно определение бих се съгласил така лесно. Мога да ти дам за пример един Linksys WRT54GX, който имам от 5 години, струваше тогава 150 Евро и беше бест ъф да бест... еми... лайно и половина. Хайде от мен да мине - лайно и 1/4!

Другата ти забележка за abgn мисля спокойно можем да я сведем само до буквичката "n" и това да е сигурен човек, че и от двете страни го има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наскоро си взех рутер MSI, води се супер Г, на 108 мегабита и съм доволен, бил лицензен на линксис

Редактирано от gibonass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли да споделя, че всичките тези далавери за ултра-г, мега-г, супер-г и всякакви тем подобни технологии са нещо, което производителят е доразвил в/у стандарта, но за да работи трябва от другата страна да го "чака" същата марка и модел технология.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В този ред на мисли да споделя, че всичките тези далавери за ултра-г, мега-г, супер-г и всякакви тем подобни технологии са нещо, което производителят е доразвил в/у стандарта, но за да работи трябва от другата страна да го "чака" същата марка и модел технология.

демек да си взмема airport extreme base station и да не го мисля

нали маме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да ти дам за пример един Linksys...

И аз мога - WRT150N. Аз ли не можах да го настроя като хората, бройката ли беше калпава, модела ли си е бъгав - не знам. Ама си оскубах косите с него - кабелната връзка с десктоп машината ми си беше ОК, ама wireless-a... пълна трагедия. Постоянно забива, прекъсва... легна с лаптопа да гледам някой филм от десктопа, стигна до половината и той прекъсне. Ставам, рестартирам рутера, пак лягам, пак пускам филма... Тегло...

Иначе имам и два GL-a. Ми некак си не си спомням да съм имал каквито и да е проблеми с тях. Определено не бих си купил WRT150N пак, за да пробвам дали всички са негодни. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Linksys и Buffalo ги хвалят колегите.

D-Link - като компромисен и евтин вариант. Аз съм с такъв и не съм особено доволен. Не забива, обаче е слаб, не може да хвърли хубав сигнал до рипиитъра който е в съседна къща на няма и 30 метра. NetGear също са зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Изгоря рутера в офиса и донесоха Airdata 54 безжичен рутер.Връзката прекъсва и е по-бавна отпреди.Какво да променям в настройките? Или този рутер е неспасяем /както ми го "похвалиха" вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от около 2 месеца ползвам един MSI RG70SE. Подарък ми е. Живя на 2-рия етаж и имам покритие в целия апартамент (110кв.м.) и имам обхват и в гаража. Към него съм вързал 4 десктоп машинки през вградения му 4-портов суич , и с лаптопчето си джъткам безгрижно (дори и в кенефа). За сега се държи доса прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Asus WL520GC - преди около 2 години струваше 190лв сега незнам колко е но за този период не ми е дал никакъв проблем, бачка безотказно пък и обхвата му е добър... На около 200м от блока (рутера е на 1м от прозореца) имам НЕТ с лаптопа.... при това с добра връзка... :)

P.S. току що се разрових и цената му е около 90/100 лв. Работил съм и с Линксис и с Д-линк.... ако трябва да съм честен за тези 100лв най-доброто е Асус-а..

Редактирано от Coupe 2.3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читави много зависи какво искаш от устройството

Ако толкова държиш на скорост жицата е истината за сега била тя мед или стъкло.

Правиш си кабели и накрайници кат.6А продаваш колата и теглиш заем за да си позволиш 24 портов суйч с пропусквателна 10 гигабита и готово :flehan:

човек не ги рекламирай толкова тия смц-та че ме хваща разтройството. вярно че само ниски класове съм тествал ма адски много забиват! да не говорим че софта им е ташак. настройвам сейвам- рестартира се и все едно нищо не съм направил!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда така е в ниския клас не споря.

Но за толкова пари .... все пак за 40 лева работещ wireless малко е ала-бала.

Визирах категория 6 и суйч струващ доста пари а там компромис няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Рутера ни е Linksys WRT 54GL, но колегите се оплакват, че скоростта при сваляне е доста намаляла спрямо стария непретенциозен рутер....

Ако ползваме "Tomato Firmware" има ли проблем за компютрите и от там просто ще увелича скоростта за един от компютрите за сметка на другите ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...