Jump to content

Светна ми AIRBAG


subphaze

Recommended Posts

Ае що така аз не мога да го намеря тоя прословут кабел под седалката :lupe: да не би само аз да нямам такъв кабел :flehan:

Сега вече е тъмно навън, утре ще му направя снимки и ще ги постна. Моят не беше откачен когато се появи грешката, явно прекъсването е било моментно и го е отчело. (казвам го в смисъл че реално не ми се наложи да правя нищо по самия кабел, просто го видях, че не е откачен и до там, след като ми изчистиха грешката в сервиза от там нататък местя седалката само при изключен контакт и проблеми не съм имал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както си карах и ми светна на таблото AIRBAG .От какво се получава и има ли оправия.Става дума за А3. Благодаря предварително

Колега и аз имах същият проблем.Бош сервис в Обеля до реката зад фурната та те го оправиха много са добри.Иначе маистори(разбирачи)много ама пари нема след мъки в Обеля и проблема е решен 1 пат за винаги и сега всичко си работи безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега вече е тъмно навън, утре ще му направя снимки и ще ги постна. Моят не беше откачен когато се появи грешката, явно прекъсването е било моментно и го е отчело. (казвам го в смисъл че реално не ми се наложи да правя нищо по самия кабел, просто го видях, че не е откачен и до там, след като ми изчистиха грешката в сервиза от там нататък местя седалката само при изключен контакт и проблеми не съм имал)

Благодаря за садействието Колега :lupe: Утре ако можеш да постеш една снимчица ще е супер :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е кабела за буксата сниман зад шофьорската седалка:

1E.jpg

А това вече е самата букса гледана отпред на седалката, точно до лостчето за местене на седалката напред-назад (отляво на снимката се пада скоростния лост, отдясно шофьорската врата):

2D.jpg

3H.jpg

4i.jpg

Извинявам се за лошото качество на снимките, трябваше да правя йога упражнения докато се навра под седалката да снимам :lol:, надявам се все пак да са ви от полза. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно наистина нямам кабел под седалката незнайно защо :) Благодаря още веднъж за подробния снимков материал колега- STRSHR :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де,най-накрая оправи ли проблема?

Не знам защо изключвате въпроса с лентовия кабел обаче.

Ако въпроса е към мен,не съм го оправил проблема :hilezh: Тези дни ще погледна лентовия кабел дано да е там проблема ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като решение на проблема ме посъветваха ако местя седалката напред назад (често се налага да го правя, понеже в колата се качва и баща ми, с който имаме доста голяма разлика във височината) да е винаги при изключен контакт тъй като дори и за малко да се прекъсне връзката в кабела докато колата е на контакт, отчита перманента грешка, която се изчиства единствено с компютър.

абсолютно вярно ....

и при мен нещата бяха така ..понеже съпругата ми е доста по-късичка от мен ..и винаги се налага местене на седалката ..и тя го правеше като даде на контакт ..и докато си гаснат лампите по таблото ...тя си наместваше седалката ... и еърбег-а винаги светваше

сега я мести ..даже без да вкарва ключа (което е по-правилно) и нема ядове

Редактирано от Kadiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря още веднъж за подробния снимков материал колега- STRSHR :hilezh:

:D

..даже без да вкарва ключа (което е по-правилно) и нема ядове

Благодаря за уточнението! :steinigung::D

Редактирано от STRSHR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сори че и аз се намерсвам, ама и аз си имам проблем с ваздушната вазглавница периодично светва без видима причина,нито местя седалки нито нищо,та един път ми писна и я заведох в сервиза и ми казаха че на компютъра изписва грешка в вазглавниците на седалките,а то там няма нищо и 2 дена ровиха хората и единственното което направиха е да изчистят грешката и каза че нещо сигурно компютъра е омагиосван или и те незнаят какъвв е проблема, аудито е А4 Б5 97 1,8 адр ли как се водеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

И при мен светна преди 2 дни. Само с VAG COM ли се чисти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно да. Може да пробваш да "рестартираш" компа като откачиш акумулатора за 10ина минути, но няма гаранция, че ще изчезне само. Трий си я с вага и ако пак светне, най-вероятно има драма някъде по пътищата, най-вероятно с буксите под седалката :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е само с VAG-COM - грешки се чистят и с 99% от вс. други програми за диагностика или разчитане на данни от OBD-то, вкл. семпли приложения за iOS/Android или евтините китайски код-скенери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, да се обърна към вас, може и някой да се е сблъсквал с този проблем. Ауди а3, 1.9 tdi 2002 101 hp, AirBag-a ми светна и си мислех ,че е грешка, която може да се изчисти бързо. Четох ,че имало 2 сензора под всяка седалка и вероятно като се мърда шофьорската или другата и са се разместили кабелите и за това е светнало. Отидох на сервиз свързаха се към компютъра и излезе наистина това грешката, провериха кабелите, отстраниха грешката и буквално след 10 секунди пак светна. В момента не могат да разберат каква е причината, защото изписва се че е сензор под седалката, а кабелите са си окей. Причината, за да светне не ми е много ясна, но стана около момент, в който си бях намерил леко ожулена предницата. Може и да е глупав въпроса, но все пак може ли някой сензор на AirBeg-a да се е задействал, защото си нямам представа колко силно и как са ме закачили или пък е нещо от кабелите. При диагностиката казва,че е сензорът под седалката.. Погледнах и тази статия ама за сега нищо не ми помага. Искам да знам при евентуална катастрофа щом свети дали ще се отворят възглавниците, някои колеги казаха,че няма ?

Редактирано от Mr.DanieL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Здравейте момчета, нов съм във форума и явно темата с лампичката на аирбег-а е доста актуална.При покупката на автомобила ауди А3, поисках компютърна диагностика и на мен ми казаха , че дав

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

От когато съм купил колата има тези 3 грешки ,които след изчистването им лампата спира да свети за 2-3 секунди и пак набива грешките ето ги и тях  . До колкото съм чул се слагало някакви съпротивление 1к ом 

 

 

 

 

post-38410-0-72887200-1425492039_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Датчици няма под седалката,единствената мъка на тия коли е хлабава връзка под седалката на кабелите за пиропатрона,малки сладки букси мушнати една в друга не усигоряващи стабилна връзка.Следствие се обработват чрез нож забелване на кабелчетата спояване или завръзване една за друга по реда им и 'ИЗОЛИРАНЕ'!

 

Значи до колкото разбирам режа буксата и си навръзвам/запоявам кабелите по реда . Чувал съм ,че се слагало някакво съпротивление има ли нещо подобно  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте колеги! Малко позабравена тема, но явно дойде и моя ред.. Става въпрос за А3 1.8, 125к.с., 97'.. Ситуацията е следната паркирах колата и след 4-5 часа като се върнахме сянката се беше изместила и колата беше доста нагорещена. Като запалих се разпищя зуумър-а за антифриза и светна чека за AIRBAG-a.. Стана като коледна елха.. Проблема с антифриза го локализирах, оказа се един маркуч под въздушния филтър, който се беше напукал и пръскаше, та си го смених, предполагам нямат общо проблемите, но реших да споделя. Само че ЧЕК-A за AIRBAG-a продължава да свети.. Колата е двуврата, шофьорската седалка я местя много рядко - предимно пасажерската. Да разбирам ли че трябва да ровя и под мокета на моите седалки за да търся букси? Оправял съм пластмасите, чекмеджетата и съм прекарвал кабел за бас каса под мокета и сякаш не си спомням да съм мяркал такива букси, може ли някой да сподели ако имам такова животно, къде точно трябва да го търся. Благодаря предварително! :)

 

П.С. Малко офтопик, след като изтече охладителната система видях, че е ръждив цвят, кафеникаво такова.. прекарах 10тина-20литра вода за промивка докато не започна да излиза бистра водица, но предполагам има и нещо по-подходящо, което мога да сипя за да промия системата, без да разяде гумени съединения и да направи още поразии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, MaDcTaH написа:

...шофьорската седалка я местя много рядко - предимно пасажерската.

Няма значение коя от двете местиш, след като и двете имат в себе си въздушни възглавници. Според мен това е проблема. И все пак силно препоръчително е да се види на VCDS. По кода на грешката ще се разбере дали проблема е при пасажерската седалка или другаде.

 

Относно промивките, има си препарати за промиване на охладителни системи. Не съм наясно с тях, не ми се е налагало да ползвам такъв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...