Jump to content

Вашите пасти са моите страсти


Recommended Posts

.....Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.....' К.Иречек, 13.12.1881

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

По принцип съм голям фен на НАПРАВИСИ САМ,но тук малкото ми здрав разум наделява и ще си призная,че АКО имах парите бих ги дал.

Всички професионални пасти които успях да открия са на значително по високи цени от тези в метро,практикер и др.

Всички са в големи разфасофки.

За добър ефект се иска няколко вида пасти(които ще налучкам,без да знам дали са подходящи или не).

Имаме нужда и от няколко тампончета или мечета,незнам как се казват.Които също са различни модели,а аз не знам кой точно ми трябва и отново стрелям на слуки.А това са си пари,цената им е от 8лв до 20лв.

Хаиде НЯКАКВА машинка ще намерим от приятел или познат.

Преди да започнем процедурата се иска едно качествено измиване,това пак са 5-6лв(в нашия град е такава цената).

Подходящо място с електричество и на сянка.Не заради нас а заради колата.

Така като сумираме и то пак отиде към 100лв,че и одгоре.

Сега ще кажете,да ама ще имам паста и тренинг поне за още 5 пастирания.

-Да ама ако объркаме мазилата и почваме да събираме за нова боя.

А по темата,колега щом имаш парите деиствай.

Положителните страни са повече от отрицателните а и ти няма всеки месец да я пастираш,че да и отънее толкова лака.

Ако може,после и някоя снимка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено,имал съм 1 път възможноста да видя какво означава добре пастирана кола - няма нищо общо с "услугата" която ще получите на 95% от автомивките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се възползвам и аз по темата - за Десо ясно, но в София има ли място където биха се справили добре като него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Графика на Десо е пълен до 06.09.09. :)

Уговорихме се тогава да се чуем, за да потвърдя дата за след това.

В момента 100-така е на боя на брони.

После чакаме...

Васко, аз вече съм го казал...

Кажи сега и колко ти струваше.

Както и колко време имаше ефект от пастирането.

След видяните снимки от примера на Freestyler съм впечатлен и аз се вълнувам къде в Сф се предлага тази услуга ?

Снимките са на Десо от Габрово.

Иначе и аз се вълнувам от отговора на въпроса ти.

Редактирано от Freestyler
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

150лв.

Колата на снимките е след 500км път до Созопол, т.е. мръсна е.

И в момента е също толкова лъскава ;)

П.С. но много по- мръсна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в момента е също толкова лъскава

Е да, ама са минали няма и два месеца.

Не вярвам ефекта на което и да е пастиране да изкара една зима.

Аз не го правя за лустро, а за превенция, ако няма превенция хич и ми не требе...

Най-добрата защита на боята, според мен, е "запечатването" на лака след професионално пастиране, покрито с филтър от гъст софийски прах /много е важно прахоляка да е именно софийски)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше пастирана на бившата мивка на колегата Агоп- 2 години изкара, сега пак е за паста:

o633121740469375000.JPG

А тази я полирах само за 'лустро' ефект' :) сам пред блока, но и тя ще бъде пастирана:

o633834672492659951.JPG

o633834672550014344.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се нещо - пастировката изисква ли поддръжка? Нещо като регулярно освежаване през месец два. Защото ето какво ми писа Десо:

1/ Не се унищожава лаковото покритие при правилно пастиране със правилната машина. Абразивните съставки са много по безобидни отколкото хората мислят.

2/ Пастирането е не само Безвредно а най-полезнота за боята процедура. Имам лично пастирани коли по над 300 пъти. Като казвам пастиране - обахваща всички процесът във всичките разновидности.

3/ Процесът няма трайност. Тоест премахнатите драскотини за изчезнали завинаги. По важна е подръжката за продължителният резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично минавам със силиконова паст колите 2-3 пъти годишно- водата се оттича по- лесно от колата и изглеждат по- лъскави, друга подръжка по- специална от нормално миене по веднъж седмично не прилагам <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десо:

Наистина понякога ми трябва повече от ден за да стане една кола перфектна. Изисква се доста време да се възвърне младоста на една боя ,която не е обработвана със години..Пастирането е сравнително ново нещо за БГ и затова ни е напълно простено.Най-голям кеф в Щатите ми правеха колите които пастирах по 3-4 дена..Все едно рисуваш картина.Повечето бяха модели 60-70 те години ..Изключително красиви и редки колекционерски коли.Старата генерация лакове са страшно твърди и трябва много време и страхотно внимание над тия коли ..Повечето бяха за най-добрият аукцион в света за колекционерски коли-" Barrett -Jackson" така че преживяването да работиш на кола която на другият ден се продава за половин милион беше уникално. .Нито една нова кола не можеше да се сравни с тия произведения на изкуството..Затова те са ми най-голямата гордост .Коли на 30 години които например никога не са карани в дъжд или са само на 10 хил.км.

В една голяма част от колите у нас се опитвам да съчетая пастиране плюс много елементи на възстановяване-реставриране ,което прави работата ми още по -интересна за мен и със колкото повече време разполагам ,толкова по-добър резултат ще имаме.

:hilezh::unsure:<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Десо:

...А сега иди на кварталната автомивка за едно бързо тръкване...... :hilezh: ,как да стане тая работа....

И да пуснеш после снимчици "преди/след" <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, Десо не е нищо особено. Всеки, който чистосърдечно изпитва в работата си "преживяване", "кеф", "гордост" и т.н., би постигнал подобни резултати. Този човек е homo ludens, т.е., не луд педераст, а играещ си човек, игращ с похватите и понятията, без ненужен напън, естествено, както всички истински неща в живота. Не бачка, а се забавлява. В сериозно занимание влага не по-голяма сериозност от онази, която децата влагат в игрите си. А всички знаем, че децата не си играят, за тях всичко е наистина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста и аз изчетох от Десо писанията и от хората доволни от него, а пък от снимките направо останах зашеметен, така че по-добре който се колебае да събере някой лев и да бяга при него. Между другото имаше и един колега с Б8 дето скоро го бяха ударили и се оплакваше, та той също беше ходил при него малко преди това, в момента не се сещам как му беше ника...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я дайте снимки

да видиме разлики при неговото полиране

Пича определено работи добре, но се мъча да убедя Васко, че и тук може да му изпипат колата.

Виж ми предишното ауди, буквлано не го познах след пастирането:

o633134820305156250.JPG

o633134820623125000.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пича определено работи добре, но се мъча да убедя Васко, че и тук може да му изпипат колата.

Виж ми предишното ауди, буквлано не го познах след пастирането:

ма тва при агоп?

а той май вече не бачка ...

как сравняваш ефекта от ЕНИГМА и предишните ефекти от Агоп?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новия собственик на мивката на BlackFox(колегата Агоп :respekt: ) се казваше Жоро, мивката на Шела в Младост също е негова, предполагам все още е така.

В Енигма работят перфектно, но по- осезаем ефект усетих на единия Сеат и 80- ката, просто защото те не бяха пребоядисвани преди няколко месеца :)

За мен в Енигма са професионалисти и ме впечатлиха много, а аз определено съм болезнено педантичен, когато става дума за колата ми :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре...

Имах на тавана на колата една зона с размер на монета, в която боята и лакът бяха напукани, вероятно нещо е тупнало отгоре. Днес го оправих, но от стистливост /а и защото съм следморски... ;) /, го пръснахме локално, на петно и... си остана петно :bia:

Как мислите, при пастирането дали ще прелее по-плавно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...