Jump to content

Рингове на таблото (ауди 1000)


cvetan83

Recommended Posts

Здравейте

Доста време търсих рингове за таблото на моята кола и понеже не намерих реших да експериментирам, направих малко снимки в процеса на работа.

009681255-big.jpg

014877017-big.jpg

014877022-big.jpg

014877025-big.jpg

014877029-big.jpg

014877032-big.jpg

014877039-big.jpg

014877042-big.jpg

014877093-big.jpg

014877091-big.jpg

014877100-big.jpg

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рингове се продават. Ето ти линк:

http://www.bktuning.net/

Цъкаш на "AUDI 100" и ще ги видиш.

Я кажи как свали плексигласа без да го спукаш, че аз искам да си облепя с карбоново фолио черната част от таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало,даже май по-ми харесва и от ринговете които слагат.

Сигурно си ползвал спреиче?

А как успя да го минеш с шкурка по ръба?То малко часовникарска работа ще да е била.

Но иначе ме кефи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стъклото се сваля много лесно нагрява се с пистолет за горещ в-х и като го подхванеш с една отверка пука и се отлепя, но се нагрява постепенно да не се стопи. Ръбовете ги обработих с парченце от макетно ножче много бавно за да не се надере черната повърхност, на живо са много по лъскави и дори да се загледаш не се личи, че са самоделка.

Редактирано от cvetan83
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е станало много хубаво :) . Ама си е яка занимавка докато се направи - трябва да ти се отдават тези работи за да е добър крайния резултат :lol: . На мен боядисването не ми е силната страна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боядисването не е сложно даже никак, спрея е на Dupli Color Chrome около 10 лв е и стига за 20 табла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега cvetan83 , можеш ли да ми обясниш КАК ТОЧНО СЕ МАХА ГОРНАТА ЧАСТ НА АРМАТУРНОТО ТАБЛО , че от скоро и аз съм собственик на А100 но е внос от Италия и явно от супер високите температури ... е напукано ( и поправено гумирано ) на 6-7 места и е грозничко за такава яка кола , та

1во КАК се вади/сменя арматурното табло на 100-ка

2ро КОЛКО стува само горната част като ново и най-вече такова ОТ АВТО МОРГА

благодаря за вниманието !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимките по долу ще се ориентираш как се демонтира таблото, а що се отнася до напукването дай една снимка защото не мога да разбера къде се е напукало.

audi_a6_dash_lights_5-1-04_006-2.jpg

audi_a6_dash_lights_5-1-04_007-2.jpg

audi_a6_dash_lights_5-1-04_008-2.jpg

audi_a6_dash_lights_5-1-04_009-2.jpg

audi_a6_dash_lights_5-1-04_010-2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре си го направил , страхотно

обаче не таблото със стрелките питам как се маха а ГОРНАТА ЧАСТ / КОЗИРКАТА / - аз за това казах АРМАТУРНОТО ТАБЛО , поне така ми казват , че се казва нали

или може ти имаш предвид след последната снимка - че вече след изкарването на таблото може да се изкара и арматурното табло ( само не знам дали ще трябва и как се махат решетките на въздухотворите )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид таблото а не уредите/кил,обор,темп.../нали?

То е цяло и за да го свалиш трябва първо да махнеш:

жабката

жабката под волана

централната конзола/касетофона и климатика където са/

най-вероятно и самия волан ще е необходимо да свалиш

таблото с уредите също се сваля

и ще видиш къде точно е закачено и го сваляш

Може и да пропускам нещо но това е в общи линии.Лаисните (махагонови,карбонови...)се свалят и може да си ги сложиш на новото(старо)табло което ще монтираш след това.

За цени незнам,но новото ще е нещо фрапиращо според мен.

Вариант е и да се тапицира с хубава кожа,но и това ще излезе солено,защото ще трябва да тапицираш и другите елементи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид таблото а не уредите/кил,обор,темп.../нали?

То е цяло и за да го свалиш трябва първо да махнеш:

жабката

жабката под волана

централната конзола/касетофона и климатика където са/

най-вероятно и самия волан ще е необходимо да свалиш

таблото с уредите също се сваля

и ще видиш къде точно е закачено и го сваляш

Може и да пропускам нещо но това е в общи линии.Лаисните (махагонови,карбонови...)се свалят и може да си ги сложиш на новото(старо)табло което ще монтираш след това.

За цени незнам,но новото ще е нещо фрапиращо според мен.

Вариант е и да се тапицира с хубава кожа,но и това ще излезе солено,защото ще трябва да тапицираш и другите елементи.

не , някое позапазено от автоМОРГА - колко лева може да ми го продадат или колко да им предложа ми е въпроса вече

макар че в колата се появи нов проблем , който е много по-сериозен , колата спря да пали на бензин и от ключ и на дърпане ( а бензин има ! ) пали само на газ ! макар че върви перфектно на газ , аз искам да си я направя и на бензин . преди месец имаше малко проблем с паленето , после стана и с вървенето , вдигаше САМО 3 000 оборота и 90 км/ч , а сега вече и това не може , ще я продавам май а колицата е много хубава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година купувах арматурно табло за моята (А6 С4) и имаше два варианта - с или без пасажерски airbag .

Без него само таблото ми продаваха за 100-тина лева накрая стигнахме до 80лв.

С пасажерски airbag цената беше 350лв. защото не развалял "комплекта" ,обяснението беше , че самия airbag после какво щял да го прави. Който търси airbag обикновенно му трябва и таблото защото като гръмне възглавницата цепи много яко таблото и се налага смяна и на двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди година купувах арматурно табло за моята (А6 С4) и имаше два варианта - с или без пасажерски airbag .

Без него само таблото ми продаваха за 100-тина лева накрая стигнахме до 80лв.

С пасажерски airbag цената беше 350лв. защото не развалял "комплекта" ,обяснението беше , че самия airbag после какво щял да го прави. Който търси airbag обикновенно му трябва и таблото защото като гръмне възглавницата цепи много яко таблото и се налага смяна и на двете.

НЕЕЕ не не не :( никакви еърбедзи не ми трябват , няма смисъл от такива щом не са настроени фабрично

само арматурното табло ми трябва защото е напукано макар и да е добре замаскирано - мене много ме дразни !

та значи около 100 лв / за АУДИ 100 '93а /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕЕЕ не не не :) никакви еърбедзи не ми трябват , няма смисъл от такива щом не са настроени фабрично

само арматурното табло ми трябва защото е напукано макар и да е добре замаскирано - мене много ме дразни !

та значи около 100 лв / за АУДИ 100 '93а /

Ориентировъчно - да , леко "филм" е смяната. Незнам дали нямаше тема за това как се сваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте

Доста време търсих рингове за таблото на моята кола и понеже не намерих реших да експериментирам, направих малко снимки в процеса на работа.

009681255-big.jpg

014877017-big.jpg

014877022-big.jpg

014877025-big.jpg

014877029-big.jpg

014877032-big.jpg

014877039-big.jpg

014877042-big.jpg

014877093-big.jpg

014877091-big.jpg

014877100-big.jpg

[/quot

здрасти колега от скоро имам ауди може6 ли да ми кажеш за какво служи копчето вляво на това за затоплянето на стъкло и огледалата. Мерси предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно този бутон съм го сложил допълнително (бутон от халогени) защото имах идея да си правя дневни светлини и от там да се контролират, а от дясната страна на бутона за отопление на задното стъкло са ми халогени и заден габарит за мъгла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...