Jump to content

проблем с парното 80б4


homs12

Recommended Posts

Здравеите колеги.Имам съмнения че парното на моита кола е запушено защото като работи в по ниски обороти и духа хладко като я вкарам в 2800 3000 оборота и почва да духа горещо.Моля някои ако е имал подобен проблем да сподели как гое решил, ако може решението дае без смяна на радяторчето.Как даго отпуша :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни датчика на температурата колко показва като духа горещо и като духа студено, над 50-60гр духа топъл въздух

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Погледни датчика на температурата колко показва като духа горещо и като духа студено, над 50-60гр духа топъл въздух

При 90 градуса в ниски обороти духа хладко като дигна оборотите към 2500 3000 започва да духа горещо :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почистване на охладителната система и радиаторчето на парното погледни тук! Един глас за запушено радиаторче, на първо време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почистване на охладителната система и радиаторчето на парното погледни тук! Един глас за запушено радиаторче, на първо време...

+ поизносена водна помпа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за съветите но това последното неми харесва като варянт изобщо :hilezh:

Няма нищо страшно ,повечето вече са го минавали упражнението , а тъкмо ще погледнеш

и клапите как са . Но не пречи преди това една промивка под налягане на радиаторчето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сажъление колега решението на проблема е ето такъв...

Предварително се извинявам, но не мога да намеря темата със

снимковия материал за свалянето на таблото на В3 :birthday: Помощ.

Всъщност вече го свалих, заради моторчетата на клапите

на "климатриника" Диа"р"иа, ама въздуховода покрай радиаторчето нещо...

Благодаря предварително и още веднъж, сори за намесата в темата на колегата.

Намерих я. То трябвало и да се гледа и търси по-внимателно, ама.... :hilezh:

Редактирано от milen_sl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше по същия начин.Доста се измъчих цяла зима без парно.Духа едвам едвам топло но не е както трябва.Докато не ми се строши едната тръба на радиаторчето на парното.Тръгнах да го сменям и установих че клапите ми са с липсващ дунапрен.На казанчето му нямаще нищо освен тръбата.Облепих клапите и се родих.Така и така ще го свалиш,огледай клапите. :birthday:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите днес се хванах да промия инсталацията с един препарат които един колега от форума беше пуснал на една снимка и се оказах в кофти филм. :rolleyes: След като покарах с него както бе описано на препарата с угорчение установих чее промил и водната помпа та сега трябва дая сменям.Явно сие била тръгнала горката и протече.Доста гадост истече от промивката но парно пак няма клапите са наред.Можели заради това че помпата е била по тръгнала в ниските обороти да не върти добре водата и за това дасе е....ва парното :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
При мен беше по същия начин.Доста се измъчих цяла зима без парно.Духа едвам едвам топло но не е както трябва.Докато не ми се строши едната тръба на радиаторчето на парното.Тръгнах да го сменям и установих че клапите ми са с липсващ дунапрен.На казанчето му нямаще нищо освен тръбата.Облепих клапите и се родих.Така и така ще го свалиш,огледай клапите. :blink:

И аз така , счупи ми са едната тръба на радяторчето на парното , пластасата беше направо изгнила.

Интересно ми е защо са пластмасови , и на новото радяторче е пак пластмаса и ма беше страх да стегна маркуча към него да не счупа новата пластмаса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупила се е пластмасата, защото е била много стара и вече кристализирала и ....нормално. Стягай на усет, а не със всичка сила и до отказ. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених радяторчето на парното и сега няма грешка.Филма е на ужасите но си заслужава дасе вкара човек в него сега огин фурга яка жега. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сажъление колега решението на проблема е ето такъв...

Снимката е на кола с климатик, нали... :hilezh: Там е мааалко по-гадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така е колега колата е с климатик и видях бая зор докато го пъхна защото не разкачах климатика. а снимката е от второто разглабяне но тогава не го разкачах а на места си презалепих клапите, защото първия път като ги направих и се бяха разлепили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Zdraveite imam 100-ca 92g kombi problemat mi e v parnoto(klimatronika) raboti postoqnno i duha slabo displeqt raboti no ne se uvelichava stepenta na duhane . Kakvo moga da napravq blagodarq predvafitelno

Писането на кирилица е задължително!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз вчера видях къде ми се губи антифриза  :hilezh: лек теч от радиаторчето на парното-голем хОй със сваляне на табло....радиаторчетата на феби стават ли ?някой ако е монтирал такова да сподели отзиви :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...