Jump to content

Изгорял хаддиск


Recommended Posts

Става въпрос за служебния комп на една колежка. След токов удар, скапано захранване, явно е минало нещо и през харда... два от контролерите по платката са с кратери...

За щастие лесно намерих същия харддиск, същия модел, производство същия ден, взех му платката и я инсталирах на повредения за да мога да сваля информацията... да ама не!

Сега биоса го разпознава като WDC ROM Model--SABRE вместо WDC WD800 или каквото беше преди там.... като издава разни мъчителни притраквания, явно от главата... Иначе платката си работи перфектно със здравия диск, а с този повредения не става!

Явно има друга повреда, но там вече нямам достъп.. ще трябва и чисто помещение поне клас 100 за да се отвори вътре...

После се изписва PRIMARY HARD DISK FAILURE и така... няма спасение... :all_coholic::flipoff::hilezh:

Някаква идея? Аз се сещам само за една - да го изхвърля в коша..... ама все пак... имаше доста инфо по него..

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На платката има персонална информация за харда и за това не става с проста замяна. Евентуално да се премести съответния чип от старата платка на новата. Ако не са опечени главите.

Имало един в София който поправя такива случаи. На един приятел му възстанови 3 харда думнали едновременно. Ама на него му беше много важна информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакви координати? То има доста неща за смяна на платката, по-добре е паметта с настройките да се прехвърли на здравата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали има значение платката от къде е. Смянал съм платка на стар 10Гб куантум без проблем. Ама притракването мирише на заминали глави/мотор или и новата платка е развалена. Ако не е много важна информацията няма смисъл да се занимаваш.

http://www.recovery-bg.com/safety-hard-dis...recovery-bg.php

Редактирано от Todir
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ че е важно и и се разправя ще питам за координати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако смяташ че е важно и и се разправя ще питам за координати.

ЗИТ, 7-ми километър. Не му помня името, но охраната на входа или фирма Итема ще знаят. Последния диск който ми оправи не ставаше готов, т.е. не си намираше първия сектор и тракаше доста време преди да се откаже. Та този човек ще ти извлече информацията, ако плочите са здрави. Но диска надали ще се навие да оправи. Цената му обаче не е много ниска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз диска го отписах... ама все пак някакви идеи, ей така за спорта? Да взема да разпоя единствения здрав чип и да го сложа на здравата платка - само това ми идва на ум... трябва да видя какво прави този чип, и тогава да действам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако информацията на харда е важна и си заслужава плащането за услуга, погледни във форума на hardwarebg. Преди 2-3 години ми се наложи да спасявам служебен хард, та си намерих оттам подходящ човек - samo (http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=82562). Зависи от повредата по хард-а, дали и колко може да бъде възстановено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЗИТ, 7-ми километър. Не му помня името, но охраната на входа или фирма Итема ще знаят. Последния диск който ми оправи не ставаше готов, т.е. не си намираше първия сектор и тракаше доста време преди да се откаже. Та този човек ще ти извлече информацията, ако плочите са здрави. Но диска надали ще се навие да оправи. Цената му обаче не е много ниска.

Ако е важно инфото Итема ще свършат работа но мисля че вземат доста парички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Препоръчайте програма , чрез която да клонирам или създам имидж на едно системно ССД, което все още се разчита, но прави проблем някъде и забива . Искам просто да прехвърля всичко и да си тръгне както е било, върху нов диск, ако пораженията не са твърде големи разбира се и е възможно все още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за Acronis.

Наскоро правих операцията и се мъчих с Нортън Гоуст и не се получи, а Акрониса си направих имидж и клонирах безпроблемно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...