Jump to content

Карти за отстъпка в Юнитрейд


Recommended Posts

Е аз не съм го казал де, само казах че не знам дали има след като не съм купувал алтернативни. Нали го написах вече, за какво пак копаете едно и също.

не визирах тебе.

Адрес на коментара
  • Отговори 105
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Кой е Тошко ?

:rolleyes: тоя Тошко стана емблематичен ве :rotcol:

а сега малко по-сериозно за В5-тиците:

Така звъннах и се разбрахме понеделник да мина да извадим цени на консумативи които ще ги постна тук за да имате представа какви са цените.

Дайте да направим списъка на кои модели и с кои двигатели и на кои консумативи да извадим цени. Очевидно не можем за всички. Чакам предложения.

давам. значе ме интересуват цените на:

окачване

преди карета,

предни и задни лагери за главините

предни и задни дискове + накладки

накрайници

шарнири

тампони (в к-кт или поотделно)

амортисьори (евентуално цена за спортни ако предлагат)

по двигателя

тампони по двигателя и ск. кутия (за модели - предно и 4х4)

к-кт съединителна група (притискател + феродов + акс. лагер)

свещи (отново ако имат различни модели - да си изберем за чипосаните)

бобина

филтри (за купето, горивния и най-вече - малко повечко модели за въздушния)

турбини (!) - доста сериозно е положението тука

турбо-магистрали

бутала и сегменти

радиатор

интеркулери (ако се предлагат)

изпуск. колектори

катализатор

разходомер

инжектори

изпуск. с-ма (меки връзки, грънета, накрайници на ауспуха и т.н.)

>>>цял двигател<<< (независимо дали е за quattro или не)

>>>цяла скоростна кутия<<< (независимо дали е за quattro или не)

едрогабаритни части

подкалници (най-вече предните)

кора(и) под двигателя

кора(и) в двигателя (двиг. отсек - има една близо до чистачките)

фарове

брони (предна и задна)

калници

амортисьори (за предния капак и багажника)

интериорни

седалка - само плата или цялата (и за шофьора и за пътника до него)

волан

табло (по-скоро километража)

кантове по вратите. гумени са с плюш от едната страна - за различните цветове (в тъмно и светло сив цвят)

джабка

подлакътник

прагове (евентуално опции с надписи S-line, хромирани и т.н.)

водачи за стъклата

огледала (ляво и дясно)

стъкла за огледала (много сериозен консуматив - краде се като невидяло :f_ck_you: , асферични с подгряване)

средна конзола (пепелник, пластмаси и декоративни лайсни)

...друго не сещам в момента да имам да сменям по моята :lol:

:flipoff:

Редактирано от CID
Адрес на коментара

Не знам дали сте наясно с това, което го пишете тука, но информацията която искате представлява цялата ЕТКА (каталог с резервни части за ВАГ групата) с цени в лева и няма кой да загуби дни за да ви направи справка (за всеки модел и година има по няклоко варианта). А иначе за да стане ясно цените на оригиналните резервни части с в пъти по високи от алтернативните, които купуваме от магазините за авточасти - 2,3 и повече пъти по-скъпи спрямо предлаганите на пазара, обикновено се поръчват с капаро, защото не се държат на склад (няма търсене) и идват от Поршв БГ поне за 2-3 дена. За пример давам предни накладки за А4 (В5) 1997 поне 2-4 модела и започват от 140 до над 200 лв комплекта. Така, че 10%-20% както и да ги смятате няма да дойдат сметките. Според мен поне 80% от пишещите тук, гледат как да си купят евтини пр. накладки за под 60 лв комплекта (и по-евтино) без да се замислят, че след това ще им скъсат нервите и много от тях ще си купят още един комплект за да си решат проблемите.

А иначе инициативата е похвална и дава добро начало за по-големи отстъпки за форума. Аз купувам оригинални резевни части, когато се наложи или няма качествени заместители или никакви алтернативи. Мога да помогна в преговорите, ако има нужда. Пишете на лични. :f_ck_you:

Адрес на коментара

Аз предбагам да се съберат цени на по-масови части и елементи за смяна по автомобила.

Или казано най-точно това което най-много дава дефект или му идва времето за смяна просто.

Ангренажен комплект - всичките му части

Дискове и Накладки - за по масовите модели

Масла + Филтри - Масло за диференциали - Хидрвлика.

Турбо компресори + Маслените магистрали и къквото още там върви с тях като ново.

Съединител комплект - Притискателен феродов диск и евентуално Демпферния маховик който е скъп елемент поне при мен а и при други.

Има и още неща но както каза колегата това е все едно някой да вземе да разгърне ЕТКА-та и да смята което няма да стане никога.

Адрес на коментара
За пример давам предни накладки за А4 (В5) 1997 поне 2-4 модела и започват от 140 до над 200 лв комплекта. Така, че 10%-20% както и да ги смятате няма да дойдат сметките. Според мен поне 80% от пишещите тук, гледат как да си купят евтини пр. накладки за под 60 лв комплекта (и по-евтино) без да се замислят, че след това ще им скъсат нервите и много от тях ще си купят още един комплект за да си решат проблемите.

Дробчо, за около 75 лв взимам от няколко години на колеги въпросните накладки PAGID с качество на оригиналните, до момента никой не се оплакал и напротив се изказват само положителни впечатления. Винаги казвам при някакъв проблем да бъда уведомен или да се напише във форума.

За накладки под 60 лв наистина ще има забележки.

Адрес на коментара

Въобще не коментирам цените на алтернативните резервни части, аз също се оборудвам с такива защото са ми по джоба и са с относително добро качество (поне аз такива купувам). Аз коментирам желанието на някои да им се даде примерна справка с цени на оригинални резервни части за най-разпространените модели автомобили (може да се досетиш колко модела двигател има например А4 В5 1995-2000 и кой ще им направи справка за частите по ангр. ремък и другите пистови ремъци). Само ще ни се изсмеят на подобно искане, все пак си имат и друга работа, а и не са много желаещите да купуват такива оригинални консумативи, за това не ги държат на склад. :hilezh:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Въобще не коментирам цените на алтернативните резервни части, аз също се оборудвам с такива защото са ми по джоба и са с относително добро качество (поне аз такива купувам). Аз коментирам желанието на някои да им се даде примерна справка с цени на оригинални резервни части за най-разпространените модели автомобили (може да се досетиш колко модела двигател има например А4 В5 1995-2000 и кой ще им направи справка за частите по ангр. ремък и другите пистови ремъци). Само ще ни се изсмеят на подобно искане, все пак си имат и друга работа, а и не са много желаещите да купуват такива оригинални консумативи, за това не ги държат на склад. <_<

И ти не си съвсем прав, доста неща държат на склад понеже доста сервизи пазаруват от тях. Отделно си има фирми които си поддържат при тях колите. Частните клиенти сигурно са им най малкия приход.

Иначе няма да вадим ЕТКА-та, само по популярните консумативи. Ще преценим на място.

Адрес на коментара

Мисля, че съм си прав. Питай ги като искаш за предни накладки на ауди 80 б4'94 АБК цена и имат ли ги налични - като оригинални резервни части, а не алтернативни. Питай ги за цени и наличности на автомобили произведени преди 1998г и гледай сеира (кати изключим филтрите). :respekt:

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара

Тея Юнитрейд са ебати сополите......! Днес им звънях да проверявам цени на едни части и в крайна сметка отивам от Павлово до Дружба да ги купя и ми заявяват че не могат да ми продадът нищо защото са в ревизия :gut: Никой не ме беше уведомил и побеснях ! Изведнъж били решили ревия да правят.

Поисках да говоря с някой висшестоящ и ме пратиха при някъв Тошко,който не прояви никакво разбиране и се държа супер нагло . Накрая за капак се оказа,че въпросните части ,които са на стойност 700лв. ги им в Сакар Ауто . Да ама часа беше 16:50,а те затварят в 17:30 . Помолих ги да се обадят да ги предупредят,че тръгвам на там и мога евентуално да закъснея 10 мин.,но пак съвсем нагло отказаха.

Е крайна сметка разтоянието от Дружба до Овча Купел го взех за нужното време въпреки всички задръствания и бях там в 17:32 и кво КУР,няма никой..........! Да си ебат майката боклуците мръсни.....!!!!!!!!!!!!!!!

Адрес на коментара

Тоя Тошко е страшен мурдер, аз от известно време се разправям с него ама накрая той ше му изяде главата

Адрес на коментара

Както разбрахте тече ревизия в Юнитрейд, така че само общи неща извадихме.

Маслен филтър 06A115561B 17.10 лв -15% 14.50 лв - за бензиновите двигатели е тоя маслен филтър - 1.6, 1.8 който иска да провери точно по партидния номер.

Маслен филтър 074115562 21 лв -15% 18 лв - за дизелите 1.9, който иска точно да провери.

Въздушен филтър 06C133843 49 лв -15% 41 лв - за 1.8 (а3,а4,а6 и т. н.)

Предни накладки 4b0698151J 217 лв -15% 184 лв - за а4 (б5,б6), а6 (ц4,ц5)

Дискове 8E0615301P 153 лв -15% 130 лв - за а4(б5,б6), а6 (ц5)

Масло Spoil 2 Castrol TXT 50501 5 PD 1L 27 лв -20% 23 лв - за дизелите PD, те си знаят

Дебитомер 038906461BX 250 лв -10% 225 лв - за 1.8 (а3,а4,а6)

Повдигачи 059109521Е 19 лв -10% 17 лв - повдигачите са за душегуба, не знам дали стават за всички букви на моторите

Разпределителен вал 059109021BP 600 лв - 10% 540 лв - вал за душегуба но не знам за кои букви става

Филтър за картерните газове 059103464B 124 лв - 10 % 111 лв - това е по новия вариант, мисля няма нужда обяснавам какво е

Притискателен диск 058141117АХ 150 лв - 20 % 120 лв - за а4 (б5 - 1.6, 1.8, 1.9d;б6 - 1.6, 1.8, 2.0 бензин), а6(ц4 -1.8 ; ц5 - 1.8, 1.9 d, 2.0) и т. н. с връщане на стария.

Феродов диск 058141031СХ 160 лв - 20% 128 лв - за 1.8 става със сигурност не ми се рови за кои още, пак с връщане на стария.

Свещи 101000063АА 34 лв - 15% 28 лв - за а4, а6 - 1.8, 2.7, 2.8

Това набързо извадихме, ако натрупаме някакъв оборот ще предоговориме отстъпките. Картите ще са поименни. ТОва са цени само за оригинални части, тук не фигурират алтернативни.

Сега последно всеки да се ориентира дали мисли да пазарува оттам и да решим ще ни вадят ли карти или не.

Редактирано от shpeksi
Адрес на коментара
Забравих да напиша нещо което се знае, оригиналното масло и кастрола който продават са еднакви. Затова на кастрола извади цена.

А са питай Владо на какви пари дава той кастрола и се сети защо хората предпочитат него. Поне е сигурно, че е истинско.

Адрес на коментара
А са питай Владо на какви пари дава той кастрола и се сети защо хората предпочитат него. Поне е сигурно, че е истинско.

Само това видях :

Castrol EDGE TD 505.01 5W-40

Разфасовка: 5 литра Цена: 115 лева

За него ли става дума ?

И пак казвам, че не карам никой да пазарува оттам. Темата е дали ще има интерес за карти. Ти вече каза, че нямаш пари да пазаруваш оттам и не виждам защо продължаваш да спамиш в тази тема. Има сранилня, там си спами на воля а в темите в които нямаш интерес и искаш само да се заядеш си спести писането. А това дето си написал, че е сигурно че е истинско. Как точно го разбра? Ти пълни варелите и бутилките в Германия ли ?

Адрес на коментара

Добре бе мамка му, защо ми се трият постовете?

Съвсем нормално питам: ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПАЗАРУВАМЕ РЕЦИКЛИРАНИ ЧАСТИ?

Адрес на коментара
Добре бе мамка му, защо ми се трият постовете?

Съвсем нормално питам: ЗАЩО ТРЯБВА ДА ПАЗАРУВАМЕ РЕЦИКЛИРАНИ ЧАСТИ?

Я кажи,че ми е интересно,как стигна до тоя извод ? :grindev:

Адрес на коментара

Бате Райно много е просто, всички части дето имат символа Х в края на серийния номер са рециклирани и се изисква да върнеш старата твоя за да вземеш тази. Качеството било като на новата, много марки го налагат това с цел икономия на материали и смъкване на цените на частите.

Лично аз нямам нищо против тези части, тъй като се рециклират изцяло (старата се претопява и се прави на ново от стария материал), просто ми е странно след като на бързо осъдиха, че хората с В4/С4 нямат кешовица за да пазаруват оригинални части, а в следващия момент дават цени на рециклираните нови - нали бяхме масони и само ново и оригиналдЪ щЕхме да пазаруваме?

ПП: За тая далавера при частите ме светна нашия общ приятел Илиян :hilezh:

Адрес на коментара

Полезна информация,мерси Ванка :hilezh:

Тоя X я кажи точно къде се намира ?

Това,че за части,които закупуваме с връщане на старите го знам и има логика да е така. Доколкото знам такива са -водна помпа,горивни помпи,дросел,съединител,сигурно и други има.

Адрес на коментара
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...