Jump to content

Чип на Б4 1.9 TDI


O_X_I_G_I_N

Recommended Posts

Колеги, аудито е 90 коня и ми казаха че може да се слага чип някой може ли да ми даде информация относно начина и цената на чипосването?

Извинявам се за въпроса обаче досега не съм имал допир със чип тунинг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще стане самолет,

ще дере яко,

ще гори един калпак по - малко...

а сега сериозно - първо си направи преглед на двигателя и системите и тогава давай с чипс-а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преглед на техническото състояние на двигателя. Ама те повечето чипьори си го правят тоя преглед преди чипосването. Пиши и от кой град си, да видим къде ще те насочим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята съвет е ако след един обстоен преглед на двигателя все още искаш да чипосваш обърни се към колегата Brezel който се изявява повече тук http://www.diesel-club.com/forum/viewforum.php?f=16

Обясни му точно какво искаш и "дуволин ши устаниш" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги имам няколко въпроса за туниг чипа на 1.9 TDI 90 к.с. но засега само от любопитство ? :steinigung:

1. Чипа като се сложи съкратява ли живота на двигателя ( като ще работи на пределните си сили нещо четах за бензинова кола обикновена без турбо това колегите бяха написали също така че премахва някой неща от неразреените и по тоя начин се достигат тея резултати и кой неща са опасни за двигателя да правиш като си с чип ) ?

2. Колко конски сили вдига тоя чип ?

3. Ефект ще има голям ама заслужава ли си ?

4. Към колко пари ще излезе общо с монтажа ?

Това са съществените въпросите който ме интересуват не съм запознат с чипването и се допитвам до вас да ми разясните четах някой теми но повечето от темите бяха за бензинови 90 - 115 к.с. а не на TDI та затова се интересувам главно за тея въпроси та като цяло разбрах че ще набира яко и по малко ще гори но 1 въпрос за мен е най важен . МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !!! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си убеден че двигателя ти е технически изправен и безпроблемен слагай.

Файда има при 1Z, или поне до сега не съм чел негативни мнения при правилен монтаж и качествен "монтажник".

Вече колко коня отгоре мисля че е въпрос на договорка, но "едни" 15-20 коня са постижими (поне от това където съм чел).

Има из форума писано, потърси и чети.

Особено частта с катализаторите, турбините и разни такива.

Не отбирам много, ма това съм чел от обща култура :steinigung: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файда има при 1Z, или поне до сега не съм чел негативни мнения при правилен монтаж и качествен "монтажник".

Точно мойта е Ауди 80 1.9 TDI 90 к.с. 1Z мотор та затова се интересувам а за двигателя може би ме е страх да не му стане нещо с тоя чип но преди това ако слагам трябва да провера дали всичко му е наред ок :hilezh: Мерси :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като го чипосаш и ще съжаляваш,че до сега не си го направил.брезел е нашият човек.мотора като двигател на 90 и 110коня няма разлика.опасност само от чип е никаква

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... какво да и стане... има една чипната търновска В4-ка която редовно върви на 5000об/мин и не дава признаци да се чупи :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други хора, и то просто смъртни, а не богове като брезел, които също пишат софтуер и то може би и доста по добре, но не се славят с такова име...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм... какво да и стане... има една чипната търновска В4-ка която редовно върви на 5000об/мин.....

кой тоз душманин бре :hilezh:

.... не дава признаци да се чупи ...

да чука тоз дръво :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и други хора, и то просто смъртни, а не богове като брезел, които също пишат софтуер и то може би и доста по добре, но не се славят с такова име...

шефе, то че визираш себе си тва ясно,ама така някак си несериозно изглежда(да ме прощаваш),ами създай си име и се "слави" с него,къде е проблема?Вярвам че си много добър,дори по едно време щях да идвам(отказах се по лични причини) да се чипосвам при теб,не руши вече създаденото си реноме с нелогични забележки моля те.Разбираш ме ,нали?

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...