Jump to content

Датчик за външна температура на ауди А4 1.8


Robertino11

Recommended Posts

Сигурен ли си че въобще имаш тази екстра? Може въобще да нямаш дисплеи и датчик. Долното е за температурата а горното за автоматични скорости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги проблема ми е следния двете редчета на таблото не ми светя тези за външната температура ПОМАГАЙТЕ

Задаваш въпроса ,защото мислиш,че трябва да светят или си ги виждал да светят на твоята кола?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

датчика го има и съм го виждал на една като моята същата и светят а и да мисля че трябва да светят

защо не обърнеш таблото и не погледнеш зад двете редчета само черна слюдичка ли има и празно място или го имаш въпросното уредче с дисплеите.Мисля че стои на две копки и е колкото цигарена кутия.И аз имам датчик за външна темп,заради климатроника,но тази екстра липсва.Ако го имаш напиши поне модела и годината на колата за да те ориентират колегите с опит какво да провериш:захранване,кабели и т.н.

Редактирано от autorazsipnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сигурен съм има я тази екстра колата е А4 Б5 1.8 125 кс 97 г

ако не си го виждал на твоята кола, може и да го няма като екстра

друга КАТО твоята може да има, но твоята не.

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?s=&s...t&p=1147939 Ако таблото ти изглежда като това и двата реда са такива сивкави не чакай нищо да ти свети. Ако имаш дисплей ще е са в по-черен лъскав цвят като този дето ти показва километрите и ще стоят по навътре малко. И аз нямах този дисплей и доста време търсех, но вече се имам и е много полезен! Редактирано от leo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

а плс някой да каже къде се намира датчика за отчитане на външната температура който се изобразява на таблото,защото имам подозрения че нещо не е наред(може да е зацапан или нещо такова),защото веднъж отчита темп 21 градуса по целзии а навън е 40 ,др път си показва точно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отпред пред радиатора. между него и бронята, като погледнеш, ще го видиш. на една стойка стой закачен, черен на цвят

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А друго да питам,този датчик влияели на времето за подгрев на свещите при диселов двигател,или от др взима информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този датчик е само за климатроника и евентуално за таблото ако имаш дисплей за външна темп.Буксата му се намира под черната пластмаса на казанчето за хидравликата.Провери я може да е клеясъла и от това да показва грешна външна темп.

Датчика за подгрева ти се намира на главата изхода към радиатора,син,с четири кабела.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за бързия отговор,ще го потърся да го видя че днеска ми показваше -10 и постояно варира нагоре/надолу,ту до 50 ту до -20

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих го датчика,беше в окаяно състояние между бронята и кората,целия в масло и боклуци със 1 скъсана жичка,свалих го исчистих го управих го,монтирах го с надежда че ще работи и уви пак показва неверни стойности,трябва да се ориентирам към нов такъв датчик или другаде може да е проблема ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

тази темп. на климатроника ли ти я показва или на таблото? Питам, защото аз си поставих дисплейче на таблото, тъй като нямах, и по същи начин ми показва някакви луди градуси, а на климатроника на 55 канал си дава точна темп.Мисля, че проблема ми е в диспля ама знам ли! <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото ми я показва,ама за сега нещо като че ли се оправи уж показва вярна температура ,ще видиме когато почнат влагите и студовете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...