Jump to content

масла CASTROL / MOTUL / TOTAL , окачване MEYLE HD - внос от Германия


Recommended Posts

Здравей колега, наскоро взех едно А4 B6 с 1.9TDI AVF мотор и сега искам да му сменя маслото. Видях че на последната смяна са му слагали TOTAL 5W-40 Quarz 9000, което май не най-подходящото за този двигател, понеже има само 505.00 стандарта. И затова сега се спрях на:

Castrol EDGE TD 505.01 5W-40

Ама ти ще кажеш дали съм прав или друго да препоръчаш :) Ако има в наличност, направо ми пиши да ти дам адрес в София за доставка?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колегата ми препоръча масло на Motul 5w40 , след смянaта колата започна да работи невероятно тихо :zustimm:

:respekt: ACE

Поздрави

1.9 TDI AVG

Редактирано от padreto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Една препоръка и от мен, купих масло и филтър от колегата и съм много доволен най-вече от добрата комуникация и второ от бързото изпълнение на поръчката :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега

Понеже не видях никъде из ценовата листа/сайта Motul 8100 Eco-nergy 0W-30 Fuel Economy Petrol and Diesel fully synthetic engine oil. Искам да те попитам имаш ли налично, ако не доставка...цена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега

Понеже не видях никъде из ценовата листа/сайта Motul 8100 Eco-nergy 0W-30 Fuel Economy Petrol and Diesel fully synthetic engine oil. Искам да те попитам имаш ли налично, ако не доставка...цена?

Здравей колега, нямам го и не мисля да го доставям. Просто 0/30 като вискозитет се търси много малко. Виш други колеги, дано намериш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените на другите колеги се приближават до тези на цена на дребно от първия магазин за авточасти(който на-вероятно и предлага безплатна смяна). И на практика се губи смисъла от поръчка, чакане половин година да се съберат достатъчно хора за поръчка(най-тягосния момент и повечето хора се отказват).... Колеги от хонда форума масово карат с Mobil 1 Fuel Economy 0W-30, понеже е по-евтина алтернатива на оригиналното а мотула идва по-скъп от него. Така че ако се предложи конкурентна цена не мисля че ще бъде непродаваемо, предвид качеството на мотула.

Поздрави....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Цените на другите колеги се приближават до тези на цена на дребно от първия магазин за авточасти(който на-вероятно и предлага безплатна смяна). И на практика се губи смисъла от поръчка, чакане половин година да се съберат достатъчно хора за поръчка(най-тягосния момент и повечето хора се отказват).... Колеги от хонда форума масово карат с Mobil 1 Fuel Economy 0W-30, понеже е по-евтина алтернатива на оригиналното а мотула идва по-скъп от него. Така че ако се предложи конкурентна цена не мисля че ще бъде непродаваемо, предвид качеството на мотула.

Поздрави....

Какво му е на Мотул?

Много качествено масло!

От личен опит пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега,бих искал да си поръчам от теб масло за моята кола-колата е Алфа 155 2.0 8v бензин 1992.Засега съм се насочил към Мотул 6100 10W40-мисля,че това е подходящото масло за моята кола,но ти ще кажеш по-добре.Трябват ми 5 литра.В момента карам със Selenia 20к специална формула Алфа Ромео,но много го гори.От работата на мотора с това масло съм много доволен,но толкова много купувам за доливане,че ми излиза златно.Казаха ми да пробвам с друго масло-Castrol по-точно,но мисля,че Motul има една идея по-високи характеристики-не знам ти какво ще ми препоръчаш.Аз съм от Велико Търново,ако ти е удобно да ми го пратиш по куриер с наложен платеж.Благодаря ти предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,колега,бих искал да си поръчам от теб масло за моята кола-колата е Алфа 155 2.0 8v бензин 1992.Засега съм се насочил към Мотул 6100 10W40-мисля,че това е подходящото масло за моята кола,но ти ще кажеш по-добре.Трябват ми 5 литра.В момента карам със Selenia 20к специална формула Алфа Ромео,но много го гори.От работата на мотора с това масло съм много доволен,но толкова много купувам за доливане,че ми излиза златно.Казаха ми да пробвам с друго масло-Castrol по-точно,но мисля,че Motul има една идея по-високи характеристики-не знам ти какво ще ми препоръчаш.Аз съм от Велико Търново,ако ти е удобно да ми го пратиш по куриер с наложен платеж.Благодаря ти предварително :)

Маслото и филтрите са вече сложени на колата,благодаря на колегата за коректността-изпрати ми ги бързо и за негова сметка.Впечатления още нямам,но мисля,че маслото е много добро (Castrol Magantec 10W40), за цената да не говорим. Само като видях как ми светна гърловината,в която се налива маслото,като я олях без да искам отвън,ми стана ясно,че маслото има много добри чистителни свойства. Благодаря още веднъж на колегата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей колега за аudi А4 1.9 TDI 131 к.с 2004г автомат какво масло ще ми препоръчаш и ми дай направо и цена за негo.Благодаря ти прдварително.

Здравей,

понеже колата ти е PD /помпа дюза/, маслото трябва да е със стандарт 505.01

Такива са:

Castrol Magnatec 5W40 DPF

Castrol 5W40 EDGE PD

Motul 5w40 Specific 505.01

Имаме и филтри MANN, MAHLE, HENGST.

Може да звъннеш на телефоните в сайта и ще те консултират ако искаш още нещо да знаеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарение на колегата АСЕ вече и аз съм с ново масалце. Пазарувайте смело колегата е бърз и точен....

Редактирано от myrco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoteile-owl.de/Oel-Schmierstoffe-mehr/Castrol-Motoroel/Castrol-5W30-SLX-Professional-Powerflow-VW-50400-50700-Oel::127766.html Здравей колега АСЕ, токова масло предлагаш ли по принцип?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.autoteile-owl.de/Oel-Schmierstoffe-mehr/Castrol-Motoroel/Castrol-5W30-SLX-Professional-Powerflow-VW-50400-50700-Oel::127766.html Здравей колега АСЕ, токова масло предлагаш ли по принцип?

Здравей, по принцип не, имам Castrol 5W30 EDGE.

Но ако държиш на това, мога да ти го доставя на цена 21лв /литър

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...