Jump to content

Проблем с чистачките!


naskoukov

Recommended Posts

Здравейте,

проблемът е там че когато пусна чистачките на първа и втора степен вместо да чистят с пауза,те махат ли махат нон-стоп.Третата наи-бърза степен си бачка добре.Минава ми през ума за релето ,но незнам дори каде се намира и дали проблема е в него.Писна ми да копувам чистачки и да ги препускам по стаклото за наи-малката капка!Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са част от релетата и бушоните на 80-ките.

016507671-big.jpg

След релето имай и едно на ум за лоста на чистачките (пластинките).

Редактирано от Marcus Aurelius
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм за релето ... ако проблема е в моторчето чистачките ще спират където си поискат по стъклото :bia: иначе като идея почистването на моторчето не е лошо :) даже силно препоръчвам да се смазват конусовидните шлици (май така се казваха) които движат рамената на чистачките ( които са като панти на врата ) щото на една А3-ка така бяха спекли че не се движеха :)

п.с. не използвайте грес за смазването на шлиците :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да добавя ,че след като поработят чистачките 20-30 минути започват да работят нормално.А понякога когато цъкна за единично махване спират където си поискат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема ти е в моторчето.Има изхабени писти на червячното колело и за това спират където искат.Моторчето не може да довърши импулса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но спирането не е проблем за момента защото се получава много рядко.Проблема е че на първа степен махат без пауза като на втора.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А понякога когато цъкна за единично махване спират където си поискат.

Това ще рече ли ще има случаи когато цъкнеш за единично махване чистачките не се задействат?

Ако махнеш релето, няма да имаш пауза, а като цъкнеш за единично махване, чистачките ще си остават в положението до което са стигнали при цъкването.

Пробвай да зачистиш контактите на релето и гнездото му с контактен спрей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих си изчистил моторчето като начало.

А ако решиш да си сменяш релето, потърси в някоя

морга #99 - ще ти струва около 5 кинта и ще се

оборудваш с програмируемо реле - много е готино :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - вероятно е релето.

То изпълнява две функции,

1. Връща чистачките в началното им положение след изключването им.

2. Паузата на 1 ва степен.

Ако не стане с почистване на контактите трябва да отвориш релето и да презапоиш спойките на платката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почисти първо моторчето, или вземи реле за проба от колега. 99% съм сигурен, че си за почистване на моторчето. Малко е играчка, но опитай и тогава се впускай в разходи за релета. И пиши от кое проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% си за почистване :) аз имах същия проблем ... от първоначалното ти обяснение мислех че чистачката просто няма пауза... макар че като се замисля и моята нямаше пауза като беше развалена... ама после се оправи :hilezh: даже мога да ти кажа какъв точно ти е проблема... на снимката от темата на колегата за почистването на моторчето ще видиш три пластинки... най-късата (вътрешната) не ти прави контакт ... причините са или просто изкривяване , отчупване или износване на пъпката която е накрая (мястото на контакта) като го отвориш ще видиш :hilezh:

процедурата е следната

развиваш и сваляш чистачките (съветвам те за да ти е по лесно си отбележи до каде са ти били в най-долно положение за да ги сложиш после по същия начин ) ... чистачките са захванати с гайки по спомен 14мм и са под едни черни капаченца (може и да ги нямаш ако са ти ги откраднали :hilezh: )

после се сваля пластмасовата лайсна под прозореца по която се стича водата ... тва мисля че ти е ясно как се сваля ;)

после има по една гайка под местата където се хващат чистачктие и мисля че моторчето е хванато с 3... развиваш и го вадиш.... тва става малко трудничко щото кутията с бушоните пречи (ако и свалиш капака май е по лесно)

върху моторчето ще видиш черен пластмасов капак захванат на няколко щипки... сваляш го и вътре ще видиш кое как трябва да е :hilezh:

дано си ме разбрал....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така :respekt: тъй като съм почти 100% сигурен че имаш не контактуваща пластинка ... можеш да я удължиш с обувка за кабел.. нали има мъжки и женски ... слагаш една мъжка и я стягаш хубаво ... ако си добър с поялника може и с него :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно 20 минути работа.Свалих моторчето , позабърсах и повдигнах пластинките, зачистих плочката и вече всичко е ок!Благодаря за помоща!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Проблема при мен е следния чистачките ми няма първа степен и спират по средата.Почнах с релето сложих го на друго ауди и там работи,после почистих моторчето при мен нямаше първа степен после го сложих на другото ауди и там работи.Смених лосчето за чистачките с ново и пак няма полза пак нямам първа степен.И вече незнам какво е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 11 months later...

Вдигам темата понеже не успях да намеря сходен с моя проблем.

Пръскалките не работят когато дръпна лостчето - чистачките се движат, всички степени им работят, казана е пълен догоре ( 8литра!!! ), но нищо не се случва като дръпна лостчето за да си измия прозореца.

Струва ми се, че самата помпичка не работи, тъй като не се чува бучене.

Къде да търся проблема: бушони (прегледах ги, но няма изгорели), релета или проблема е в помпичката.

Благодаря на отзовалите се :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми кажеш така и все едно си ми го казал на пакистански :lol:

Утре ще погледна дали е от нея - как най-лесно да я достигна помпата, казана нали е в калника?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...