Jump to content

Ubuntu 10.04


Recommended Posts

И в крайна сметка, 11.04 заслужава ли си ?

Преди години карах 2-3 седмици с Ubuntu, версията беше 8, ако не се лъжа, но все нещо не ми допадаше.Сега чета доста позитиви относно 11.04.В момента го записвам на една флашка, като силно се надявам да нямам усложнения с подкарването и.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 111
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз си го сложих като чух, че не е с кде/гномове. :respekt: На мен ми харесва Unity, ама не съм ползвал кде и гномове достатъчно, та не съм компетентен ...

Макоподобно е някво. Не работи достатъчно мазно определено ...

Но пък много готско e максимизирането, ползва се целия екран (незнам в предишните така ли е било)... :zustimm:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам, но при мен нещо не се получава.

Флашката въобще не успях да я подкарам, при буут-а ми пише, че еди какъв си файл липсвал.

Записах го на CD, буутвам, стигнах до прозореца, от който мога да избера дали да инсталирам или прегледам Ubuntu.Избрах прегледа, още преди да зареди, РС-то заби.Рестаритах, буутнах отново, този път заби тъкмо когато щеше да излезе прозореца за инсталацията.Пробвах с още няколко рестарта, ефекта беше същия.

Случайно имам записан Ubuntu 10.04 на CD, та реших да пробвам него.Никаква разлика, отново заби.

Интересното е, че при XP, Vista, 7 не ми прави никакви проблеми, така че изключвам някакъв хардуерен проблем.

Недоумявам просто.

Редактирано от Nikkie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко пробвах новите Убунту и Кубунту без инсталация на домашния лаптоп, направо от юсб-то. Останах изненадан, като за пръв път от около 4 години насам видеото тръгна като хората. До преди тази версия все имаше драма с Unichrome видеокартата. КДЕто ми допадна повече. Ще се позамисля дали да не го инсталирам. Идинственото което ме спира е малкия размер на диска. Колко място заема инсталиран, без суап дяла?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е да имаш поне 10GB. Самата инсталация ще е доста по-малка, но после като почнеш да качваш допълнителни програми ще ти трябва място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доста смело се ъпдейтнах, въпреки че го ползвам за работа.

Все пак работи. Малко ми липсва Гном-а и най- вече лентата отгоре. Мислех, че ще успея да си я подкарам, но за сега без успех. Новата "лента" не ми допада особено... въпреки че има интересни неща. Някой знае ли от къде бих могъл да я настроя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема със забиването е бил в драйвера на видео картата.

Успях да го инсталирам с nomodeset, след инсталацията ъпдейтнах драйвера на видеото и сега всичко е наред.

Доста подобрения намирам от последния път в който имах достъп до Убунту.Този път, определено ми допада повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези, които не им харесва новият облик на 11.04 може преди да си въведете паролата избирате си името и отдолу в падащото меню избирате Ubuntu Classic <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесва ми 11.04.

От утре ще започна сериозен функционален тест в работна обстановка.

За момента всичко, което ми е необходимо, работи отлично.

За съжаление, не успях да настроя Evolution-а (MAPI плъгина не свърши работа) така че да замени Outlook 2010 напълно, затова ползвам и VirtualBox. E, не само затова, но...

Доволен съм! :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тези, които не им харесва новият облик на 11.04 може преди да си въведете паролата избирате си името и отдолу в падащото меню избирате Ubuntu Classic :help:

Точно се бях отчаял от живота! :angry::unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

Вчера с разочарование открих, че на Ubuntu 11.10 вече по default му липсва classic mode на интерфейса (Gnome 3!?), но още по-тъпото е, че след като уж го привиках обратно отново не всичко е по местата си. По-конкретно лайсната горе е на елементи дървено закрепени един за друг, иконките за WiFi, battery etc. едвам се различават...

Някой срещал ли е този проблем и отстранявал ли го е?

Четох в нет-а за разни решения, но не успях да подкарам нито едно :( След малко като подпаля Убунту-то ще пусна линкове за да погледнете и вие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...