Jump to content

Разход бензин газ


Recommended Posts

Колеги и приятели задравейте пак съм аз вчера реших да карам на бензин да засека колко ми гори градско защото разхода на газ ми беше голям, но и от разхода на бензин остана доста разочарован сипах 5.40л бенз и изминах 35км това се равнява на разход 15.5 на 100 (разход газ приблизително 15-17 градско)и ми се струва доста множко при положение че направих най спокоиното каране което може да се направи. Та въпроса ми е какъв може да е проблема за ремонт ли съм и ако не при кога да отида да ме регулира колеги пишете мотара е 1.8 пълна инжекция механична :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Ламя! Имаше ли ламбда сонда?

Ламбда сонда нямам :dance: а инжекцията е почти същата като твоята дай хелп при кого да отида да я погледне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да са различни неща колега. Отиди при Мишо. Там ще ти каже какво и е на колата. Моята ламя сега хапва по над 13 газ в София :dance: . Но ако някой иска мога да му покажа как ACE мотор работи на газ и стрелката на оборотите не потрепва :) и как мазно тръгва на "проклинатото" за механичен инжекцион гориво, може да заповяда. При Мишо скоро правих доста неща за да стане колата както аз искам и съм супер доволен. Отиди да я погледне...може решението на проблема да не е евтино..може да е настройка и консуматив :)

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен разхода на гхаз е фрапиращ напоследък- 13-15!

Дайте координати на Мишо-адрес,телефон?

Аз си мислех,че той се занимава само с по-новите ауди-та,а не като моята бангийка :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко се чух с Мишо и ме отряза от ряз каза аз нищо нямам за Б3 и немога да ти помогна значи тоя вариант отпада някои да има представа кои и каде може да ми обърне наистина внимание който чуе за механична инжекция и казва не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skiller_1, съжелявам колега. Тук вече наистина не мога да помогна ...все си мислех, че ще ти реши проблема :) . Друг колега беше много доволен от Бош, около моста Чавдар(не си спомням точно). Може там да прегледат колата.

Сменил си въздушен и горивен филтър нали. :)

Потърси в препоръчани сервизи там трябва да има адреса.

Колега Fibrom, каква ти е газовата уредба? Двигателя ти има ли ламбда сонда? Какво точно прави колата на газ(като е студена и загрята)?

п.п. :)

Ето Лорада е бил :dance:

Редактирано от M_sub
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе аз съм с 2.0 АБТ и ми харчи 13~14/100 скоро махнах катализатора и ми сложиха някакво измислено гърне Газовата е слагана в БРЦ и там казаха 4е всичко е ок възможно ли е този разход да се далжи на ламбда сондата или е нормален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги какво толкова се оплаквате от тия механични инджексии?!

моята е б3 механична наскоро си слагас сам газта и си я настроих аз

гори ми 11 градско а я ръчкам постоянно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

M_sub ламбда сонда има,газовата е италианска с изпарител "Марини".

Оборотите се менят отвреме на време без значение дали е загряла или не-изфорсиране екстремно(до 2500-3000 както бях описал в една тема) и другия номер е леко покачване над 1000-например от 1200 до 1400.Чува се,че и шума на двигателя е друг тогава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си с ламбда сонда има няколко варианта.

Ако си с ламбда контролер той черпи инфо от ламбдата и непрекъснато обогатява или обеднява сместа като реголира подаването на газ чрез стъпковото моторче на газовата. В този случай е възможно и ламбдата да е малко мудна и да влиае както на стъпковото моторче на газовата така и на стъпковото на двигателя(което е като автоматичен смукач най елементарно казано).Гледаш ламбдата как работи.

Ако не си с ламбда контролер то сместа се регулира чрез т.н. трипътник или от изпарителя което най добре да се направи от майстор с газ анализатор. Ако сместа ти е ок, сменил си въздушния филтър, колата ти работи с равномерни обороти(не се форсира и не задържа високи или ниски обороти не гасне) на бензин и разхода и на бензин е ок, следва че стъпковото моторче на двигателя е ок. Тогава регулирането на газовата трябва да се пробва с промяна на сечението на маркуча който свързва изпарителя с вакум регулатора(аз така го наричам) на инжекциона става с бленда(аз нямам бленда :) но имам друг регулатор). В моя случай този маркуч излиза от средата(центъра) на изпарителя и влиза към плочката на газовата в която се подава и газта. Когато работи колата и притиснеш този маркуч (промениш сечението му) може да подобри "комуникацията" м/у изпарителя и инжекциона (вакума в мншона му). Трябва да се намери оптимално сечение за конкретния двигател. По мой опит като всичко по двигателя ми е ок, това с вакума бе последното регулиране и сега си карам и се кефя .пу да не ми е уруки :P

Проверяваш всички неща и при поддържан двигател ми е чудно как няма да работи. Заради гадния вакум и въздуха(топъл/студен) си регулирам колата за всеки сезон. Това е горе долу каквото мога да се сетя. :dance:

Моля да бъда извинен за заблуждаването и сливането на понятията ламбда контролер и ламбда емулатор. Контролера е каквото съм описъл в началото(регулира сместа) а емулатора изолира ламбдата. :)

Колата ми я регулират в сервиз ...за това им плащам на хората.. ;) .

Ако е разкачена ламбда сондата и нямаш емулатор който да я изолира добре и да не позволява на компютъра да се шашка и да греши, е възможно да имаш проблеми. Затова препоръчват такъв емулатор на инжекционите.

За съжеление нямам готова рецепта за перфектна работа на кола с механичен инжекцион на газ..... а можеби газов инжекцион :D

Само споделям разсъждения и информация която имам :)

Редактирано от M_sub
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчепателните обяснения M_sub!

Тези центровки и регулировки сам ли ги правиш или при майстор?

И какво правим ако ламбда-та не е закачена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dance: Вчера ходих в един сервиз на BOSCH (по Симеоножско шосе) там откриха че кабела за смукача е скъсам и смукача бил постоянно отворен оправиха тоя кабел ръчнаха тука там и казаха отва е (45лв.) Тругнах си аз сложих бенз и отново тест разход почти като преди 13.5-14. Незнам какуж е проблема но тия от Bosch само си жземах парите и това 3е
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia: Чудя се къде е далаверата 13-14 газ :respekt::respekt:

Аз съм 6-8.5 max. бензин....имам чувството че това с газта е голямо дърво.

Е те за това ще си карам на бензин и NO PROBLEM

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как постигаш този разход (6-8.5)бензин с този мотор? :respekt:

Градско караш ли го автомобила?Аз съм със същия двигател и това ми се струва фантастично.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia: Чудя се къде е далаверата 13-14 газ :respekt:  :respekt:

Аз съм 6-8.5 max. бензин....имам чувството че това с газта е голямо дърво.

Е те за това ще си карам на бензин и NO PROBLEM

Колега ти или имаш някакьв проблем с газовата или просто постоянно я дерчиш тази кола или градското ти е некво такова само по светофари да седиш.На мен ми гори 9 извьнградско и 11 градско.Е сега декември,януари и февруари качва на 12 ама максимум и не повече.А и още нещо,чух че когато двигателя е студен,газта не можела да се изпари и минавала течна,затова колата харчила ужасно много.Ето защо ми препорьчаха докато ми загрее колата(да отлепи стрелката на Темп.) да я карам на бензин.Това го научих скоро и още не мога да кажа дали е достоверно???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как постигаш този разход (6-8.5)бензин с този мотор? :respekt:

Градско караш ли го автомобила?Аз съм със същия двигател и това ми се струва фантастично.....

Значи 6.5 е извън градско и скорост не повече от 100

8-8.5л е градско спокойно каране мах 2500 об/м на ускорение.

А не 4000-5000 об/м като момците с малолитражните колици с име ГОЛФ :respekt:

а и скоростно каране не значи бързо пристигане от точка А до Б :respekt::bia:

Редактирано от vladoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

skiller_1 ...не знам какво да ти кажа освен да пробваш в друг сервиз :respekt: Виж този под Моста чавдар ама се заприказвай да погледнат сериозно!

vladoo, не е добро посрещане но то бива бива.....

-моята гори 3.5 кила въглища с този 2.0 литров мотор, а в София по задръстванията може и дръвца да и сложа да е по тънко. Кат има мегдан карам момата да бута щот кирията е яка далавера и ако мога се закачам за някой бус да ме засили...а извънградско..опъвам платната ...ай с тия разходи от 6.5 л :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Vladooo не знам как ги смяташ тия 8 литра градско след като самите Ауди са дали разход 11.3 градско.

Аз г докарвам до 10.5 ама като пускам всеки ден баира към хемус. Правих преди 3 месеца ремонт на двигателя и съм подменил всички кабели свещи и филтри.

Явно си поредния измислил перпету-мобиле. Пак хубаво че не си като някои други колеги дето като си карат колите и от резервоара им прелива бензина щото техните го произвеждат.

П.С. Сега чакам следващата тема че твойто ABT вдига минимум 210.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата работа е защо скопявате колите с тая газ :respekt: сега при тая цена е още по на далавера.Неможе да си на газ и да харчи 3л, много ясно че ще е над 10

PS: дали ще гори 6.5 или 10л на 100 ми е все едно просто исказвам мнение :respekt: .

Ауди не е кола за икономии а за удоволствие :respekt: ...ако съм искал икономия щях да съм на някоя малолитражка :bia:

Редактирано от vladoo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...