Jump to content

Странен резултат 0-100км/ч


Recommended Posts

Не знам колко от вас са мерили с vag-com от 0 до 100, аз поне забелязах че има около 10% разлика километража с реалната скорост, т.е. 100 на километраж са 90-92. Ако искаш по-точно време измери така!

Такова разминаване дава и при мерене с ГПС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

почвам да се плаша сериозно ...

и аз се оплаших миналата седмица кат дигнах 220 на НМ-а

Инак съм съгласен с момчето..... А3-ка с тоз мотор по километраж кове 240... вярно че от тях реални са някъде около 200 :angry:

то и АЕЛ-чето пълни километража ма по ГПС-а кат си с реална 220 по километраж си на края му,с гуми 215/55/16

Аз па иам нова максиламна скорост и тя е макс 180,шото поече ме е страх да дигам и аз нз що

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Земи я замери в ваг ком и виж дали нямаш чип... Тоя бензим нема как да е толко меродавен...

Колега ще сподеш ли как точно да замерим с ваг-ком. Имам кабела и инсталирана работеща програма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз 210 по километраж съм и вдигал което 100% е 200 някъде,а то и повече не може,но някакси не ми е комфортно с тая скорост просто колата не е направена за нея.При 160-170км/ч си е идеално за поддържане на магистралата,но нагоре вече е....

П.С Оптимист на второто видео е толкова колкото казваш,но на първото е под 10 пробвай с хронометъра на телефона да засечеш.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оптималната скорост при която колата се чувства и държи най-добре и мотора пее и може да се подържа е 120-130км/ч ... колега ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на мен както при 100км по километраж ми е 98 по GPS, при 140 ми е 138 по gps, така че таблото си е съвсем вярно на Б4 :dance:

АДР-а си върви бая, с климатроника леко на първа без съединител, скачам на газта и върти до безбожие, при това с хубави гуми

Колко може да не върви 20V двувалка хахаха :angry:

умрело ше е 1.4i ма не е АДР, поема си още от 1500 оборота тая кола, направо балкан разлика от Б4 100 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Марто и на 150-160 си е кеф обаче шума е по-голям понеже е в обороти,а като я настъпиш с тая скорост както е в обороти до 190 си излита....Иначе на магистралата 120-130 си е перфектно.Обаче понякога като пътуваш на дълго и искаш да стигнеш се отпускаш,аз неска вече бях каталясал от пътя за морето(Димитровград-Варна)много трафик,много патрулки(дори такива,които карат с трафика)изпреварванията 80% от тях идва кола срещу тебе и вече на влизане към Варна има малко магистрала(не тая за Шумен,а тая преди Аспаруховия) и си я лепнах 180...Ебаси джунглата беше по тоя път особенно след Нова Загора.....на кръстовища с ограничение 60 се изпреварват тирове,автобуси,фъркат мотористи между тях,минават ме некви пунтота 1.4 с по над 160км/ч,чичка с Х5 ме мина като спрял(а карах с 120) и щеше да се шибне в тира идващ отсреща изправиха,а тия с бусовете няма да ги коментирам...съкратих си живота с няколко години неска.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....................................

Ама твойта е лаченЪ ... това не го споменавъШ :angry:

п.п разбирам колега qckk аз съм млад и спокоен шофьор и гледам да се ограничавам до 100-120 км/ч по магистралите

по първокласните маршрути според зависи 50-60-90-100 не повече ... и те така ...

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз съм млад колега на 20 години съм,но си издивявам понякога.То двете понятия млад и спокоен малко взаймно се изключват рядко се срещат такива хора.Всеки,който познавам и има книжка от 1-2 години(колкото мен горе-долу аз от 2 имам)е катастрофирал поне веднъж от лудория!

P.S Случайно да има колега с червена 80-та комби(мисля,че е 80-ка де не съм ного сигурен)има решекти с натпис S или RS отпред доста лачена ми се стори нямаше стикери/лайсни,но се усъмних да не е от форума номера на колегата е ПВ2160МА покарахме 10-15 километра заедно :}

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и аз съм млад ама софтуера ми е объркан от малък.Некой път газим брутално,друг пълзя,но на магистрала и на сняг откачам :angry:

Редактирано от Vorsprung durch Technik 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега и аз съм така...понякога си карам нормално в ограниченията,но изведнъж започва да ме пере съчмата и и взимам душицата на колата,а тия около мене 100% съм им изкарал акъла някак неволно и неосъзнато става и после се питам "абе аз нормален ли съм"...а по магистралите редовно си викам чакай да я пробвам гааааааааааааааз докато може..но нормално е да ни се иска да пробваме малко да си вдигнем адреналина....то всеки е правил глупости на младини.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Меренето с vag-com става горе долу по следния начин - отиваш на Engine, даваш Measuring Blocks и търсиш коя е групата, на мойта май е 6та, която като я избереш долу ти излиза един бутон Acceleration. После ще се оправиш и ще качиш файла дето се генерира :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С Оптимист на второто видео е толкова колкото казваш,но на първото е под 10 пробвай с хронометъра на телефона да засечеш.

Че аз за него ти говоря да не гледаш стрелката на скоростомера почваш да вдигаш обороти на ~31 сек и на 100 си около ~41.5-42с :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е колега аз обороти на 31 вдигам,но на 32/33 тръгвам дай си пауза на на 31 и ще видиш,че скоростометра не е мръднал,а иначе първо вдигам 5к оборота и след това пускам съединителя рязко както си е форсирана колата не ги правя едновременно та затуй от 32/33 тръгвам :hilezh: Както и да е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи си още един клип и тоя път дръж оборотите високи 2-3 секунди преди да потеглиш дотогава тва което ти казвам си е меродавно.

btw няма как с единия катализатор да слезеш под фабричното време ако е равно със стокови гуми , карантия и незнаини километри

Редактирано от optimist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз мисля,че няма ама...все тая не ми и пука особенно нека да си върви колицата и да ме слуша както до сега пък другото майната му :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то и аз съм млад ама софтуера ми е объркан от малък.Некой път газим брутално,друг пълзя,но на магистрала и на сняг откачам :respekt:

На мен най голям кеф ми е да изпреварвам останалите коли в завой, най вече ако е колона от автомобили,най вече ляв,че тези с предно като се подразнят дават газ и отиват в бордюра , а аз с куатрото си стоя в пътя :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Интегра не,че нещо ама да изпреварва колона от коли в завой е най-малоумного и глупаво нещо което може да направиш на пътя,че и да се кефиш как някои отиаш в бордюра?Ами може би от страх,че ако изкочи нещо срещу тебе да може да ти направи място да се прибереш и да не убиеш 2 годишното му дете,а не защото бил с предно и не можел да завие....вземи си кориграй шофирането понеже в момента си убиец,който си търси жертва или може би няколко...!И най-важното не се мисли за големия шофиор нито колата ти за велика като е с куатро,че такива най-много катастрофират....човек,който увжава останалите участници в движението никога няма да се кефи,че прави такива простащини.Пази хората около теб,а не се стреми да ги убиеш!

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интегра не,че нещо ама да изпреварва колона от коли в завой е

Добре де,не се доуточних,става въпрос в една отсечка,любимата ми в града,която е нагорнище има лек ляв завой и е с 2 ленти и еднопосочна,там завоя го вземам със 70 км/ч,а другите хюндай купе или някой голф се засилват и със 60 отиват към бордюра+висока стена до него.По принцип съм внимателен DRIVER и само тнам настъпвам газта с не повече от 70

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

А ок аз си помислих,че извънграда изрепварваш хората в завой!Извинявам се!Понеже и такива много съм ги виждал та затова.

Редактирано от qckk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...