Jump to content

Странични огледала!


Iliy@

Recommended Posts

Колеги един приятел си купи Опел Астра и като ми се похвали и я разгледах видях че има копче с което се пуска подгряването на огледалата. Като и аз му викам ехе и Аудито има подгряване, като си мисля че се пуска с копчето за подгряване на задното стъкло. Да ама не не се пуска така? След това започва някакво гадаене и вече си мисля или нещо е прецакано или се пуска автоматично? Моля дайте светлина по темата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно с бутона за подгряване на задното стъкло се пуска, поне на Б4 е така, предполагам и на А4. На нашата не съм пробвал още, зимата е далеч :)

Редактирано от Petrov™
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно от този бутон ( за подгряване на задното стъкло ) се пуска и подгряването на огледалата.

Друг е въпроса, че някои модели и термоелемент в огледалото, който термоелемент не позволява

при по-висока от около 5 градуса по Целзий да се включва подгряването на огледалата.

Някъде се споменаваше, че за да работи подгряването на огледалата е нужно копчето за позициониране

на огледалата да е в средно положение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Б4 в бутона за подгрева на задното стъкло има и бушонче на веригата за огледалата. Ако изгори бушона с натискането на бутона задното стъкло подгрява, но огледалата не. При а4 не знам дали го има същия момент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво пише в ръководството на потребителя на стр.26 за А4 Б5. Доколкото си го превеждам - май е автоматично, в зависимост от външната температура.

На практика и аз нищо не включвам зимно време - а огледалата почти веднага започват да "пушат", след като запаля двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При твоята кола Илия, понеже е преди 98 се пуска с бутона за нагревателя на задния джам. ако не работят, може да са изгорели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички ли имат подгрев,или само тия които могат да се прибират?Моите ги мъчих зимата,но неможах да разбера дали правят нещо....пък може и копчето ми да не е било м/у L и R....това сега го разбрах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен дали е на L или на R или посредата копчето и без да включвам нагревателя на задния джам,като запаля двигателя и веднага започват да пушат огледалата и се нагряват доста. И сега стигам до извода,че се влиаят от външната температура, и се включват като им кефне,поне не го правят и лятота :bia: А4 B5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Точно от този бутон ( за подгряване на задното стъкло ) се пуска и подгряването на огледалата.

Друг е въпроса, че някои модели и термоелемент в огледалото, който термоелемент не позволява

при по-висока от около 5 градуса по Целзий да се включва подгряването на огледалата.

Някъде се споменаваше, че за да работи подгряването на огледалата е нужно копчето за позициониране

на огледалата да е в средно положение.

Това е при пасат 5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на а3 модел 2001г. са автоматични за зимата беше супер ама аз искам да питам дали има начин да мога да ги пусна и когато навън е по-топличко и дъждовно че да могат да се изсушават, а не да ги бърша кат на стара жига.

Пробвах с всички копчета по климатика обаче не става. :f_ck_you:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен са автоматични - мисля че даже и в по-топло време работи нагряването - защото като ги пипна и са топли.

не съм експериментирал дали в големите жеги се нагряват допълнително.

но със сигурност не е от копчето за нагряване на задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...