Jump to content

Спортен филтър


querty

Recommended Posts

ако е панелен работата става с plug&play.

ако си решил да слагаш конусен там вече не знам как става.

ефекта ще е минимален според мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За карборатор най лесната интервенция е като вземеш от Toledo/Ibiza 1.6 , 1.8 кутията на инжекциона и гофрирания маркуч. :hilezh:

Ефектът ще е приблизително клонящ към нулев.

П.С Това маркираното на снимката! :hilezh:

post-20768-1280678331.jpg

Редактирано от k0ck0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кое викаш plug&play. Аз си мислех за конусен.

еми има такива панелни филтри пак спортни и са със формата на оригиналния въздушен филтър.

Само отваряш кутията на филтъра махаш стария филтър и слагаш новия, на това викам plug&play :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал само с гофриран маркуч и после конусен филтър.Махаш стария и слагаш маркуча с филтъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да разбереш дали ще има кирия от слагането на спортен филтър, покарай малко без филтър. Ако усетиш промяна в мощноста (едва ли) тогава слагай смело. Но файда от спортен филтър на атмосферен мотор не знам да има особена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал само с гофриран маркуч и после конусен филтър.Махаш стария и слагаш маркуча с филтъра.

Преди малко махнах милтъра на маркуча който е нанизах филтъра, за вървене има доста добър ефект ама филтъра не се чува много ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за вървене има доста добър ефект

Айде бе? Сигурен ли си? Или е по-скоро виртуален този ефект?!

ама филтъра не се чува много ...

Ти какво очакваш? Това е филтър, да не е свирка, че да го чуваш. Или ти си чувал на мощните турбо коли как въздуха свисти във филтъра засмукван от турбото, и мислиш, че като го боднеш на карба и той ще смуче повече въздух?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми имам също и опел тигра на нея филтъра се чува доста добре. Иначе за вървенето на аудито е доста добре но сигорно филтъра е голям за него и дърпа повече въздух нз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтъра колкото и да е голям, не може да дърпа повече въздух. Единствения +, който може да има е, че може да оказва по-малко съпротивление на въздуха минаващ през него. За това ти казах покарай без филтър (без да има съпротивление на входящия въздух) да видиш, че разликата не си заслужава. А ти явно си си внушил, че като го боднеш филтъра и ще съживиш умрелите коне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и аз съм на това мнение , дори и обикновен филтър да е, технологиите са доста напреднали и усъвършенствани , че ако се подменя редовно колата си е перфект. + при спортния е , че мможе да се почиства вместо да се купува нов.Но става въпрос за филтър за доста парички.Ако ще слагаш илиенски , по-добре си е с нормален

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

към колегата Митака

мога да ти кажа на 101% че със конусния филтър (подходящ за мотора) ще върви повече от колкото без никакъв филтриращ елемент :littleangel:

и за колегата със скъпите филтри, питай някой като 'uni' например с какъв кара :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм решил вече да слагам конусовиден, но незнам как да се разбера с инжекциона, който седи в/у кутията? Става въпрос за KV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте, подновявам темата защото имам едно питане. Така Аудито е 1,6 карбуратор, и мисълта ми е да слагам ли направо кръгъл спортен филтър вътре в тавата или да си взема от пасат б3 маркуча от колектора до филтъра и да слагам конусовиден.

 

Тук се появяват още две питания:

1 ще мога ли да закрепя маркуча от пасата върху карбуратора на Аудито

2 ии как да преместя дебитометъра върху тази тръба ако е възможно

 

Целта на това упражнение е проба да видя дали ще има някаква разлика.

Редактирано от Audi 80 b2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Така Аудито е 1,6 карбуратор,

 

2 ии как да преместя дебитометъра върху тази тръба ако е възможно

 

 

:steinigung: Оле Мале!!!! Още един дето ще сръчква конете, а не знае какво има в обора!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мога да разбера вас какво ви бърка, човека си ръчка неговата кола и следователно си чупи/засилва неговата, а не вашите.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...