Jump to content

Нещо свири при много ниска скорост


qckk

Recommended Posts

Та проблема е следния.На отворен прозорец със скорот от 10-15км/ч има нещо като свирене сеедно някоя птичка свири някакво такова незнам и аз как да го опиша.Чува се съвсем леко само на отворен прозорец и ако е напълно тихо около колата иначе нищо не се чува,а при по-висока скорост примерно 30-40км/ч и на отворен прозорец не се чува.От какво може да е?Чувал съм,че някакви помпи на съединителя скърцали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имам подобен проблем (предполагам дори, че е същия само, че казано по друг начин)При мен при ниска скорост се чува нещо като скърцане на накладки, но не се нагрява джантата и шума изчезва при висока скорост :flehan::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е даде точно сеедно като натиснеш спирачката и накладките са за смяна и свири същия звук ама много по тих и на по-кратки интервали не е постоянен ми през 0.5-1 секунда примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пипнете коя джанта е по-топла от другите.

Пробвайте преди това да не натискате спирачките.

Тогава се установява дали е от накладките.

Според мен леко е заял апарата и накладката не се връша в изходно положение.

След това въпросния апарат се сваля почиства се основно и се смазва и проблема изчезва.

А най вероятно трее се сменят и накладките с по-хубави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен накладките си знам,че са ми за смяна та евентуално след като ги сменя ще видим дали проблема ще остане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Oт това е и при мен се появи, доста дразни това скърцане макар да е леко.

Задните накладки и дискове не са ми особено готини, като докосна спирачката леко скърцането изчезва. Идва от едната задна гума, като диска на последната изобщо не загрява повече от другите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото имах и аз,дисковете вече имат ръбове и накладките стържат по тях.Един стругар вика че може да ги шлайфне малко, за да го няма този ръб,но каза че трябва да се свали диска,защото не се шлайфал само ръба а целия диск.Пък аз исках да дигна задната гума,газ на скорост и той да шлайфа с ножа :littleangel:. При мен е задна дясна звънканица

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми напомня за моя проблем като слушам какви са ви "симптомите" - имах и аз подобно нещо между свирене и стържене, което се появяваше при ниски скорости(не винаги), после се задълбочи и когато се заех да отстранявам проблема установих, че накладките са ми тотално за смяна. След като свалих предните десни се учудих доста - вътрешната накладка беше изцяло износена и дискът беше започнал да трие металната основа на накладката - може би беше свалил около 1 мм от основата на накладката в задния край. После като сложих новите накладки всичко се оправи и сега няма пеене на птички, стържене на стругове и други несвойствени шумове :littleangel::):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За А4 са малко по-различни цените

Моите излязоха

Предни Дискове Ferodo и накладки Pagid + 40работа =200лв

Задни Дискове Zimmermann и накладки Febi + 40работа = 210лв

При това с отстъпка от Кокича :flehan:

Относно колегата със шлайфането. До колкото си спомням допустимото износване на дисковете е 3-4мм макс, след което се препоръчва смяна. Всичко друго е компромис със сигурността :)

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да се включа и аз във темата със същия проблем и развитие до сега:

Имах го този шум миналата седмица, спрях и установих, че предната лява джанта е загряла, а дясната - студена.

1. Отивам в сервиза - казаха ми накладките са износени "на клин" - съответно смяна на накладки (казаха ми, че дисковете могат да карат още)

- звука изчезна, но пак лявата джанта е по-топла.

2. Смених дисковете - същото положение - не "свири, стърже" и т.н., но лявата джанта е топла, а дясната - не (това при повечко каране и минимално използване на спирачки). Със новите дискове карах 50 км. без да ползвам спирачките, даже накрая спрях от 2-ра със ръчната - левия диск пари, а десния - студен.

3. Смяна на гумичките на буталата на апаратите (това от вчера) - проблема остава!

4. ???? какво да правя? Един специалист ми каза, че трябвало да си сменя водачите на спирачния апарат, но те са над 200 лв. и при положение, че в сервиза ми казаха че са ОК - да дам 200 лв. и да е все същото ???

Други интервенции по спирачната система - смяна на спирачна течност, смяна на предни спирачни маркучи.

Та какво остана да сменям, че да ми е наред колата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен задна дясна джанта се беше нагряла веднъж, докато скърцъше, но следващия път като я проверих беше студена и пак бях чул скърцането :lol::flehan::unsure: :unsure: :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, карайте малко по-бързо за да не ви свири! А също така има едно копче на радиото ,където се усилва малко. На мен запова да ми свири към 200км/ч. апък може да ми свири и картуната де да знам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам, че то аз тъй и правя ама в тая българия... пустите дупки като намалиш и то скръъъц :stupid: :stupid: А сега сериозно към какво да се насочим с колегите :P въпросното нещо там на съединителя или спирачния апарат :stupid::P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кви пари излиза смяната на всичките накладки.(предните и задните) без труба само накладките.

Аз платих за 2-та предни комплекта на ACEBONO 55лв., ама това е с отстъпка :hilezh: Дискове не съм сменял, въпреки че вече са на границата-малко под 15мм дебелина при допустими 15мм!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките най-често блокират когато се насъбере пясък върху водачите и се размие греста, резулатат от това е едната накладка много по-износена тъй като стържи постоянно и загрява джанта. Оправя се като се свали апарата почистят и се смажат водачите :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, майстора констатира, че са ми нагорели накладките и както ги описа са станали като капак на печка на дърва :(:) Тия дни ще му оставя да ги смени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя моята съм я забелязал,че само като съм ползвал интензивно спирачките свири ако са сравнително студени нищо не се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Накладките са сменени и от страната на нагорелите майстора каза, че буталцето не се е връщало хубаво и е държало нагоряата накладка близо до диска :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...