Jump to content

колеги маслото ми мирише на бензин


Kratos

Recommended Posts

Здравейте колеги наскоро дядото на моита приятелка ми каза че има едно ауди и иска да го махне от гаража си защото му пречи да си вкарва джипа и ме помоли ако мога да го продам или да го дам на вторични хах, отивам аз и кво да видя ауди 100 с3 2.0 автомат, поразгледах го и се оказа, че човека го е купил чисто ново и сега е едва на 124000 километра почти в перфектен вид! Колата не беше палена от 4 години, акумулатора беше заминал,цялата беше прашна и мръсна, но си казах "я да вида дали става нещо от нея хах" - сложих акумулатор завъртях и тя запали от раз, включих директна и тя се изтреля с страхотна сила! Двигатела е петак, инжекцион и е доста запазен. Единственото нещо което ме притеснява е, че пръчката за маслото мерише на бензин и като отворя капачката на двигателя и там понамерисва на бензин, ако можете кажете дали е от дюзите нещо или от гарнитура на главата или там каквото и е, ще съм ви много благодарен!!! Иначе когато я запалих не пушеше от ауспуха, даже не меришеше и на бензин, единственото нещо което за мен беше необичаино е, че държеше високи обороти! Ако можете помогнете ще съм много благодарен!!! Пожелавам ви приятно и безаварийно шофиране! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй маслото и карай спокойно. От седенето си е загубило свойствата. Иначе честито за придобивката :) . Пусни снимки да я видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй маслото и карай спокойно. От седенето си е загубило свойствата. Иначе честито за придобивката :) . Пусни снимки да я видим.

Мерси много колега !!! :lol: Много скоро ще и пусна и снимки, само трябва да купя акумулатор и да я изкарам от гаража, за да я снимам хубаво. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотите може да са височки заради стъпковото моторче.На баща петака имаше същия проблем,със почистването на моточето се оправи,въпреки че беше капсуловано:flipoff: Ако наистина е на реални км авудито си е голям късмет/попадение/ че и автоматик,ако не я задържиш веднага ще я лапнат :hilezh:

Редактирано от dimibike
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колега да те питам колко ще и излезе обслужването- масло,ремаци,филтри и там ако трябват и ролки? и дали може да и се сложи нормална гас или трябва да е с газов инжекцион? Мерси предварително!!! :flipoff:

Е как е петак пък 2.0,не е ли 2.1;2.2л или 2.3л? Оборотите може да са височки заради стъпковото моторче.На баща петака имаше същия проблем,със почистването на моточето се оправи,въпреки че беше капсуловано:hilezh: Ако наистина е на реални км авудито си е голям късмет/попадение/ че и автоматик,ако не я задържиш веднага ще я лапнат :flipoff:

Колега на реални е щото дядото има кинти и си я е купил чисто нова и само той я е карал! по документи пише че е 2.0 ма трябва да видя и голямия талон! мерси колега! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може обикновено АГУ, иначе за пълно обслужване - ремъци, ролка, свещи, филтри и масло ще ти излезе не повече от 200лв. Поддръжката е много евтина на този модел - предишната ми беше такава. Във форума има доста колеги, които предлагат качествени части на добри цени - пусни ЛС на KOKO 100 C4 относно частите, ще те ориентира какво ти е необходимо :flipoff: .

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щом е 124000 км. в тая кола има много хляб просто си уцелил шестица. честито за придобивката

Мерси много!!!

Може обикновено АГУ, иначе за пълно обслужване - ремъци, ролка, свещи, филтри и масло ще ти излезе не повече от 200лв. Поддръжката е много евтина на този модел - предишната ми беше такава. Във форума има доста колеги, които предлагат качествени части на добри цени - пусни ЛС на KOKO 100 C4 относно частите, ще те ориентира какво ти е необходимо ;) .

МНОГО СЪМ ТИ ЗАДЪЛЖЕН КОЛЕГА!!!!!!!! :bia::flipoff:;)

Много ви благодаря на всички, рядко в България се срещат толкова свястни хора на едно място, изключително много съм ви задължен !!! БЛАГОДАРЯ ВИ!!! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, пусни няколко снимчици на машината, за да се порадват ценителите ;)

Ще пусна колеги само да я искарам от гаража, а трябва да и намеря акумулатор щото е бая тежичка и немога да я избутам сам хах ! мерси пак ! :D<_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така като изкарах АУДИ-то от гаража след 6 годишен престой маслото беше почти на вода , миришеше на бензин и беше с половин литър повече . Само го смениих и сега всичко е ОК , не е изгубило и капка и както е налято така си стои . Моята машина също е 100-ца , но е петак с 2.2 мотор с инжекцион и както твоята също е на изключително малко километри - 139 000 като от 93 година е в България и в нашето семейство и тук са навъртяни 73к от тези 139к . Сега трябва да сменям амортисьори , че са опуснали и четирите . Сложих му обикновена уредба и си върви доста добре - не е задължително да слагаш ГИ , но ми дава доста голям разход на газ - 13 извънградско и 16 градско . Освен амортисьорите трябва да прочистя инжекциона , че е задръстен и колата нито пали , нито върви на бензин и ще си я карам , защото съм сигурен , че има много хляб в нея .

Успех колега и голям :) към нашите АУДИ-та !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги наскоро дядото на моита приятелка ми каза че има едно ауди и иска да го махне от гаража си защото му пречи да си вкарва джипа ! :lol:

Накара ли те да обещаеш, че ще се ожениш за внучката? :steinigung::lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накара ли те да обещаеш, че ще се ожениш за внучката? :):)

Да и даже и за дъщерямо и за майкамо!

И аз така като изкарах АУДИ-то от гаража след 6 годишен престой маслото беше почти на вода , миришеше на бензин и беше с половин литър повече . Само го смениих и сега всичко е ОК , не е изгубило и капка и както е налято така си стои . Моята машина също е 100-ца , но е петак с 2.2 мотор с инжекцион и както твоята също е на изключително малко километри - 139 000 като от 93 година е в България и в нашето семейство и тук са навъртяни 73к от тези 139к . Сега трябва да сменям амортисьори , че са опуснали и четирите . Сложих му обикновена уредба и си върви доста добре - не е задължително да слагаш ГИ , но ми дава доста голям разход на газ - 13 извънградско и 16 градско . Освен амортисьорите трябва да прочистя инжекциона , че е задръстен и колата нито пали , нито върви на бензин и ще си я карам , защото съм сигурен , че има много хляб в нея .

Успех колега и голям :respekt: към нашите АУДИ-та !

Мерси колега тва е доста полезна информация, те и другите колеги ми казаха,че е щото се е заседяла,но мерси все пак ! А за разхода немога да ти кажа, но мисля,че и при мен ще е голям, защото е автомат, пък и незнам как върви и дали е достатъчно мощен двигателя да го бута тоя кораб! хах Все пак едно е 5 скорости а съвсем друго са 3 ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

екстра си е този мотор за купето,не се притеснявай,а най-малкото казваш ,че е на реални километри което значи че мотора трябва да е в перфектно здраве.Сменявай маслото и акумулатора и карай без да се притесняваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) все едно гледам предишната си кола. Моята също беше автомат 2.3i (или 2.2i различно ги водят) петак, KF двигател. Автоматика е 3 скоростен, но се кара много приятно, дори и зимата. Ще ти гори малко повечко заради него, но ако слагаш газ няма да ти пречи особено. Нещо само километража, като гледам цифричките как са пропаднали ми се струва като "пипан" , ама знам ли :) , дано да е на оригинални километри. Иначе модела е много здрав, евтин и лесен за обслужване :huh: . Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:gut: все едно гледам предишната си кола. Моята също беше автомат 2.3i (или 2.2i различно ги водят) петак, KF двигател. Автоматика е 3 скоростен, но се кара много приятно, дори и зимата. Ще ти гори малко повечко заради него, но ако слагаш газ няма да ти пречи особено. Нещо само километража, като гледам цифричките как са пропаднали ми се струва като "пипан" , ама знам ли :) , дано да е на оригинални километри. Иначе модела е много здрав, евтин и лесен за обслужване :wub: .

Колега ще я снимам на светло да видиш двигателя и ходовата част и боята по купето и ще се увериш че е на реални :dance: А километража е така защото тъкмо прехвърля към 125000 :D , Няма за какво да ви лъжа, аз няма да я продавам за да и правя реклама :) Пък и кво да се хваля с кола която е по-голяма на години и от мен хах :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...