Jump to content

Recommended Posts

обикновенно TFT произведено в китай

Може да е така, но друг телефон с такъв дисплей няма на пазара. Дори Амолед-а от Галакси-то му отстъпва. Така че спокойно можеш да му препишеш кредит и да намериш друго да заядеш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така че спокойно можеш да му препишеш кредит и да намериш друго да заядеш :gmorning:

Не се заяждам, просто за мен Ай-фона е ценен заради добрата изработка, качествената GPS антена, големия брой програми за него и т.н.

Дисплея му е много добър, но според личното ми мнение отстъпва на АМОЛЕД. Според техническите си характеристики Супер LCD-то също отсъпва на АМОЛЕД, като контраст, цветове. Амоледа е по-лош в консумацията на енергия при максимална яркост.

Роди бисер току що

Разбирам, че харесвате телефоните си, но посочете ми къде греша. Това че мисля че АМОЛЕД-а е по-добър, не съм убеден, че значи, че творя бисери.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

единственото по-хубаво на амоледа е черното. Но пък като цяло цветовете на мен са ми много ярки все още. Но каквито и да са, дисплеите пак са с доста по-малко ППИ. И това неможеш да го компенсираш с черно. Просто айфона е най-голямото празнество за очите ти, което можеш да им дадешhilezh.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв телефон ползваш? Галакси, айфон4 , или и двата? Гледал ли си ги един до друг?

Задаваш неудобен въпорс ,моля те недей така )))))

Никога не е държал аифон 4 ,ако беше ,нямаше да коментриа така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задаваш неудобен въпорс ,моля те недей така )))))

Никога не е държал аифон 4 ,ако беше ,нямаше да коментриа така

Е аз се надявах поне от амоледа да има впечатления.

Вие тука сте станали много приятни за разговор хора. Нищо не съм бил държал, нищо не съм имал, нещо за майка ми да кажете? Аз съм тук, за да чуя мнението на хора притежаващи телефона и сравнявали го с АМОЛЕД-а, както аз го сравних, ако имате проблем с това кажете, споделете какъв ви е проблема с мен.

единственото по-хубаво на амоледа е черното. Но пък като цяло цветовете на мен са ми много ярки все още. Но каквито и да са, дисплеите пак са с доста по-малко ППИ. И това неможеш да го компенсираш с черно. Просто айфона е най-голямото празнество за очите ти, което можеш да им дадеш

Моят телефон е с 283ppi Айфона е с 326, честно казано, разликата не се усеща поне от мен. Четох, че над 200 разликата вече се усеща трудно, а всичко клонящо към 300 не може да му се види пиксела дори от човек със силно зрение.Да цветовете са доста ярки, но на такова сравнително малко устройство това не е дразнещо, айфона ми се струва е с леко намалени цветове. Накратко, + за Ретина дисплея са яркост, плътност на пикселите, ниска консумация на енергия, на АМОЛЕД огромен контраст, тънкостта на самия дисплей, огромния ъгъл на видимост. Аз винаги съм се впечатлявал от контраста, затова и клоня към АМОЛЕД, на човек, който не му допадат ярките цветове и не се впечатлява от контраст е нормално Епъла повече да му хареса.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждам, че спорите за Retina vs. AMOLED ... не разбирам как може да плюете телефоните, които притежават двата най-добри дисплея на пазара в момента. Изцепки от сорта на "всички телефони са тъпи, докато не си вземел айфон" са си меко казано фенщина и половина ! И по никакъв начин не можете да ме убедите, че не е така. Малко дразни това, че феновете на apple се обявяват едва ли не за богоизбрани с невероятния и неповторим iPhone 4 ...

По отношение на цветовете за двата дисплея прочетох, че Retinata имала по-хубава гама от AMOLED и на AMOLED-а единствено черното било по-хубаво...я погледнете цветовото пространство Apple RGB (защото iOS работи именно в това пространство) и вижте разликата с Adobe RGB (или с което и да е друго - Apple имат най-малкия спектър):

http://www.hwupgrade.it/articoli/fotografia-digitale/1965/teoria-del-colore-e-postproduzione_3.html

АМОЛЕД има по-добро възпроизвеждане на цветовете, по-голяма яркост и контрсаст, по-малко сиво в цветовете в сравнение с Retina-та. Retina пък притежава способността да "принтира" всичко, което възпроизвежда...резолюцията е толкова голяма, че дори на максимален зуум съдържанието изглежда като на хартия (пикселите не се забелязват).

Как може да плюете точно тези два дисплея не мога да разбера...за мен лично цветовете са по-важни от плътността на екрана, така че Galaxy S има малко по-добър дисплей, но това не значи, че другия трябва да е боклук.

Редактирано от sayer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да плюете точно тези два дисплея не мога да разбера...

Нищо не си разбрал .

Никой нищо не плюе .

А и да ,да добавя )))) ретината дисплеи е най-добрият дисплеи ,който съм виждал на телефон . А и не ми спори за друго ,защото няма да си променя мнението ,все пак съм на заплата към Стив .)

Вие тука сте станали много приятни за разговор хора.

Благодаря ти .Поласкани сме .Просто ние се кефим на живота ...

Редактирано от audi a6 2.5 dizel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш двата телефона един до друг и не правиш паралелни сравнения никога няма да кажеш кой е по-добър от другия :) Или поне няма да си признаеш, че разликата е невидима, така да се каже :)

edit:

двата телефона са iPhone 4 и Galaxy S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ретина следва да се сравнява със супер-АМОЛЕД, а не с АМОЛЕД.

Лично моето менние, че че и двете са върхови дисплеи за момента. Просто дисплея на ифона има няй-големо денсити (пиксели на инч) и за това всеки дислей сравнен с неговя изглежда "зърнест". Ако изкарат супер-амолед със същата разделителна способност на същия физически размер, мисля че няма да има разлика м/у двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм тук, за да чуя мнението на хора притежаващи телефона и сравнявали го с АМОЛЕД-а, както аз го сравних,

Да ти ги сравни без да си виждал нито единия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти ги сравни без да си виждал нито единия.

)))))))))))))))))))))))) buahhahahahahah .

Еми ,то е лесно да се сравни като ги имаш двата .А Човека е уникум ,може да сравнява без да е виждал .))

Също така е сравнил ,че ауди а4 е по-добро от бентли континентал ГТ .И в двата случая ,човека има забележителни телепатски умения .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти ги сравни без да си виждал нито единия.

Добре, може ли да спретнем едно облогче, ей така, за да става забавно. Искаш ли? Без това си толкова сигурен, че не съм виждал ни АМОЛЕД ни Айфон, победата ти е в кърпа вързана. Та облога ще е даже не за виждането, а дали имам телефон с тази технология(Retina или Супер AMOLED) искаш ли...сиреч, може да си 100% сигурен, че ще победиш.

Ако акнеш, ще те помоля или да спреш на пишеш или поне да споделиш някакво бегло впечатление, на батка имащ све, весел ден.

Ако не държиш двата телефона един до друг и не правиш паралелни сравнения никога няма да кажеш кой е по-добър от другия

Айфона на тъмно има лека отечка от подсветката, както и по-малък ъгъл на видимост, за мен и разликата в контраста е забележим, както и пресилените цветове на АМОЛЕД-а.

Редактирано от AUDI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не държиш двата телефона един до друг и не правиш паралелни сравнения никога няма да кажеш кой е по-добър от другия :icon_arrow: Или поне няма да си признаеш, че разликата е невидима, така да се каже :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли как очаквах да постнете някакво видео от ЮТУБ ))))))))

Естествено и аз като всеки юзер ,преди да си купя а8-цата ,гледах в ютуб програми ,мнения за 4.2тди .

След време разбрах ,че никога нищо няма да си купя на база сравнение от ЮТУБ .защото е изключитеълно тъпо .

Взима са дадения апарат ,тел,автомобил, или каквото и да е на живо ,и се преценява .

Отдавна мненията и видеата в Ютуб не значат нищо за мене .

А и целта на темата е ВЕЧЕ ,отдавна , не да се заяждаме ,ние си знаеме че аифона е наи-добият телефон,а да коментираме тука само юзерите на аифон 4 за нови програми функции ,ъпдеити .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли как очаквах да постнете някакво видео от ЮТУБ ))))))))

Естествено и аз като всеки юзер ,преди да си купя а8-цата ,гледах в ютуб програми ,мнения за 4.2тди .

След време разбрах ,че никога нищо няма да си купя на база сравнение от ЮТУБ .защото е изключитеълно тъпо .

Взима са дадения апарат ,тел,автомобил, или каквото и да е на живо ,и се преценява .

Отдавна мненията и видеата в Ютуб не значат нищо за мене .

А и целта на темата е ВЕЧЕ ,отдавна , не да се заяждаме ,ние си знаеме че аифона е наи-добият телефон,а да коментираме тука само юзерите на аифон 4 за нови програми функции ,ъпдеити .

колега, сигурен бях, че ще отречеш сравненията в youtube, все пак сам си признаваш, че се занимаваш с iPhone... но това не значи, че няма телефони с равни или по-добри характеристики от iPhone, които на всичко отгоре струват доста по-малко пари...хората не са глупави и в последно време андроид настигна айфон в САЩ и е въпрос на време да го задмине (а според статистики от лятото преди появата на iPhone 4 го беше минал). Бъди сигурен, че Apple ако не променят сегашната си политика просто ще бъдат погълнати от Google. Помни ми думата в близкото бъдеще, когато загубят позиции на пазара iOS ще бъде пусната и за други смартфони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо го даваш малко обидено и много сериозно .

На мене ми е на Х.Я кой е най-продаван и въобще пък не ме интересуват ,другите фирми ,техната конкуренция .

Аз взимам това което ми харесва най-много ,а повервай ми ако пожелая и Верту за 50 000 еуро мога да си взема .

Ограничения нямам никакви ,важното е да ми харесва . Наистина преди много съм се лъгал като съм имал телефон с андроид , за мене е говно .

На мене знаеш ли кое ми харесва ,изключително мазната и бърза работа на аифона ,което го няма никъде другаде .....

Не съм някаква чичка с очила ,дето чете из форумите за програмиране и т.н. а просто се кефя на живота ,взимам си всичко което си поискам и гледам да е най -доброто .

Междудругото с някои апп чета от апп сторе ,съм си избил цената на аифона ,поне 100 кратно ,да правилно ме чу .

Моля не ни предлагайте андроиди и т.н. че после само за подаръци отиват ,мани другото ама хората искат да им подарявам аифон 4 , За нова година за подаръци купих 4 аифона .Никой не мие поръчал андроид или вин 7 ))))

Айде пак филмите, басовете. .... :)

Хващат се за последни сламки колега ,така е ))))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Аз взимам това което ми харесва най-много ,а повервай ми ако пожелая и Верту за 50 000 еуро мога да си взема..

Това неозначава, че това което харесваш е най-доброто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

виждам, че спорите за Retina vs. AMOLED ... не разбирам как може да плюете телефоните, които притежават двата най-добри дисплея на пазара в момента. Изцепки от сорта на "всички телефони са тъпи, докато не си вземел айфон" са си меко казано фенщина и половина ! И по никакъв начин не можете да ме убедите, че не е така. Малко дразни това, че феновете на apple се обявяват едва ли не за богоизбрани с невероятния и неповторим iPhone 4 ...

По отношение на цветовете за двата дисплея прочетох, че Retinata имала по-хубава гама от AMOLED и на AMOLED-а единствено черното било по-хубаво...я погледнете цветовото пространство Apple RGB (защото iOS работи именно в това пространство) и вижте разликата с Adobe RGB (или с което и да е друго - Apple имат най-малкия спектър):

http://www.hwupgrade.it/articoli/fotografia-digitale/1965/teoria-del-colore-e-postproduzione_3.html

АМОЛЕД има по-добро възпроизвеждане на цветовете, по-голяма яркост и контрсаст, по-малко сиво в цветовете в сравнение с Retina-та. Retina пък притежава способността да "принтира" всичко, което възпроизвежда...резолюцията е толкова голяма, че дори на максимален зуум съдържанието изглежда като на хартия (пикселите не се забелязват).

Как може да плюете точно тези два дисплея не мога да разбера...за мен лично цветовете са по-важни от плътността на екрана, така че Galaxy S има малко по-добър дисплей, но това не значи, че другия трябва да е боклук.

Тука някъв кръг се заформи.

Тия всичките работи колега дет си ги постнал всеки който се интересува може да ги намери и прочете.

Тва е тема за айфон и САМО ЗА АЙФОН , на който не му харесва просто да си отвори друга тема за АНДРОИД , ВМ и квот там си искате , тука е тема за айфон и се очаква да пишат хора притежаващи/ползващи активно айфон , т.е. след като темата е за айфон е нормално тука повечето пишещи да го харесват и да не им дреме особено за мнението на другите колко по-хубав бил андроида или пък на самсунг дисплея.

Аз съм ползвал повечето познати ОС-та и айфона работи най-добре , най-плавно , най-интуитивно се работи с него и т.н.

В момента ползвам 3г и 4г и смело си заставам зад думите че айфон е най-добрият телефон правен някога. Тва че повечето хора не могат да схванат идеята на ейпъл продуктите си е техен проблем.

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

я погледнете цветовото пространство Apple RGB (защото iOS работи именно в това пространство) и вижте разликата с Adobe RGB

колега, би ли споделил кой е този телефон на който може да се закачи колориметър , съответно да му се запише цветови профил и да се използва :hilezh:

или твърдението е, че AMOLED дисплея хардуерно се покрива с AdobreRGB , а ретина дисплея (IPS) хардуерно покрива sRGB :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, би ли споделил кой е този телефон на който може да се закачи колориметър , съответно да му се запише цветови профил и да се използва :respekt:

колега, показах ти, че apple имат по-бедна гама цветове...сега дали се отразява не съм хардуерен спец по дисплеите, но да се твърди, че най-хубавия телефон на Samsung имал по-лош дисплей от iPhone е смешно. Samsung и Panasonic са двете фирми, които отдавна са гаранция за качество по отношение на картина. Вкъщи имаш телевизор Самсунг или Панасоник предполагам, но при телефоните няма да признаеш Samsung, въпреки че много от нововъведенията при дисплеите ги въведе именно тази компания :hilezh:

Както и да е темата наистина е за айфон, и не съм обиден, колега, щом ви дразня няма да пиша повече. Целта беше да ми обясните защо мислите, че айфона е по-добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...