Jump to content

Recommended Posts

Екран, един ден батерия повече, NFC, fingerprint

Ако сравняваме с 5S не виждам как горното е валидно...

Екранът - ясен, с всичките му предимства и недостатъци.

Ден батерия повече - а дано ама надали :D

фингерпринт - 5S си има. Полезна екстра действително.

Камера - като излезе iPhone 8 с размера на DSLR може да се очаква още по-добра камера .... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека просто пита какво повече дава спрямо 5. В този ред на мисли може да се стои още на iPhone 3g, първият модел няма 3G, иначе бих дал него за пример. :hilezh:

Редактирано от dimitrov788
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравняваме с 5S не виждам как горното е валидно...

Екранът - ясен, с всичките му предимства и недостатъци.

Ден батерия повече - а дано ама надали :D

фингерпринт - 5S си има. Полезна екстра действително.

Камера - като излезе iPhone 8 с размера на DSLR може да се очаква още по-добра камера .... :hilezh:

 

Човека пита за 5, а не за 5S и съответно поулчава съответния отговор. Останалото, което си написал е тотален булшит. Деня повече батерия е факт, както и драстично по-добрата камера. От месеци съм с 6+ предния беше 5 и говоря от първа ръка за това айде да си спестим преразказите по картинка и един приятел каза.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

взех една 6ца и една 5ска и не съжалявам! докато настроя 6цата го изпуснах 2 пъти, иначе е много барнат телефона в действителност, но 5еса ми е по удобен за ползване въпреки по малкия дисплей.... та 6цата я лъзнах на жената и някакси не мога още да се лиша от дизайна на 4еската, който е топ!

 

ше се метна на 6ес като изезне като компромисен вариант и тва е ...!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В едно съм сигурен за себе си: 4Sката, която имах и сега ползва майка ми, ще остане в шкафа до Nokia 6310i и графата one of those phones.... :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ше има ли 6Ц с размер на 5-цата в крайна сметка?

на мен чесно казано 5S ми е най удобен, няма какво повече да искам освен може би по силна батерия, 4/S ми е лагав и малък незнам как ги ползвате

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става дума за дизайн и избор на материали - просто 4еската е топ , тва е ! за това и взех 5ес оти е най близко до 4еската на дизайн! инак  да, след 5еската дисплея на 4ката ми изглежда вече неизползваем верно е!

 

явно аз имам нужда от по смуут транзишън дет се вика!

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека пита за 5, а не за 5S и съответно поулчава съответния отговор. Останалото, което си написал е тотален булшит. Деня повече батерия е факт, както и драстично по-добрата камера. От месеци съм с 6+ предния беше 5 и говоря от първа ръка за това айде да си спестим преразказите по картинка и един приятел каза.

 

Той човекът пита и за iPhone 6, а ти му отговаряш "от първа ръка" за iPhone 6+ ! :icon_idea:

И все пак за да си спестим приказките и BS-а, моите впечатления също от първа ръка между 5S и 6 (нищо, че човекът пита за 5):

  • При аналогично ползване батерията на 6 издържа с около 10-на часа повече.... ако това за теб е ден, ок.
  • Драстично по-добра камера.... не знам какво е определението на "драстично"... фотограф няма да станеш нито с 5S, нито с 6 или 6+ (но пък и едната стърчи "драстично" повече :hilezh: )
  • Fingerprint-a е един и същ между двата.

Не клепя нито един от двата телефона, всеки да ползва каквото прецени и му е по вкуса и размера на ръката, просто нека имаме реалистична представа за техническите разлики.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е аз питах за цялата гама 5, не конкретно за 5-ца.  Общо взето работата е индивидуална и според потребностите. За мен най-същественото е размера на телефона, не толкова батерия, екран и т.н. Замислих се за 6-ца заради офертите на мтел, но нещо не мога да открия съществени разлики, поне за мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък от земята до небето... Всички, които ползваме тези устройства знаем за хардуерните и софтуерните разлики между 5ес и 6... и разликата хич не е от земята до небето. Да не говорим за дизайнерските недомислици (не са много все пак) в 6, като изпъкналата камера (най-много ме дразни).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак пък от земята до небето... Всички, които ползваме тези устройства знаем за хардуерните и софтуерните разлики между 5ес и 6... и разликата хич не е от земята до небето. Да не говорим за дизайнерските недомислици (не са много все пак) в 6, като изпъкналата камера (най-много ме дразни).

 

Между 5 и 5S е от земята до небето да и по тестове и по усещане на телефона. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Да не говорим за дизайнерските недомислици (не са много все пак) в 6, като изпъкналата камера (най-много ме дразни).

Оу, на мен пък това най-много ми харесва - уникално е измислено. Благодарение на изпъкналата камера, това е първия айФон, който нося подмятам без никакъв протектор, и на който лъскавото лого, както и целия гръб няма дори драскотинка от оставянето тук-там. Адски полезно, което винаги ми е липсвало. И повярвай, не си личи да стои накриво като го оставиш, а не се драска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:zustimm:  и аз се кефя на 6-цата, вече свикнах с размера и "Никой не мой ма върна обратно на с.......ло"  :multi:

А разликата м/у 5 и 5S - са просто едно поколение напред в модела (дисплей, процесор) Какво повече? Каква е разликата м/у 5S и 6? Ами същата!   :supercool: Дали е от земята до небето не знам, но е значителна!

Редактирано от D.Stoykov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горе доло са така нещата от към производителност 6 е 2х спрямо 5S и 5S е 2х спрямо 5. 

На мен ми е голям 6, 5S ми е на ръба на комфорта. Вероятно щото са ми малки ръцете ... (за разлика от друго  :hilezh: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 5s има огромен недостатък - клавиатурата му е с по сбито наредени бутони от на 4ес и се пише трудно!

 

и да 6цата върви страхотно просто! доста по добре от 5еса!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За каква производителност говорим? Набира по-бързо, зарежда страничката по-бързо, пише смс-и по-бързо или ги праща по-бързо?

 

Sky - за отговор на този въпрос трябва да попиташ някой андроидаджия.... там и 4 пъти по-голяма рам и 5-пъти по бърз 8 ядрен процесор пак подобряват насичането само частично и оставят потенциал за подобрение и от следващото поколение :hilezh:

 

Според мен при различните поколения iPhone единственото, което на практика се е подобрило осезаемо е старт-ъп времето... Иначе ако човек не играе на игри на телефона.... :nixweiss: Всичко си върви гладко и винаги е било така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб е така, но на практика няма нищо вярно. 4 и 4с изнемогват с последните ъпдейти на iOS. В/у 5 нямам наблюдения, 5s се справя прилично, 6 и 6+ "летят".

Sent from my iPhone using Tapatalk 3.3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То на 4-ката е мъка още от iOS7, 8-цата върви по мое мнение зле на 4S  :nixweiss:

 

В момента съм с 5S и чесно казано 6-цата освен с доста по-добрата си изработка с друго не ме впечатлява, реално не виждам какво повече мога да искам от 5S-a освен едно ненадраскваемо покритие и малко по-добри материали и по-добра батерия като на 6-цата. Пробвах я за няколко дни и определено не ми е удобен тоя размер за телефон, тоя момент го нямаше като минах от 4 > 5. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според теб е така, но на практика няма нищо вярно. 4 и 4с изнемогват с последните ъпдейти на iOS. В/у 5 нямам наблюдения, 5s се справя прилично, 6 и 6+ "летят".

Това е най правилният отговор от всички. Не съм фен на бързите ъпдейти на телефона (и колата), сменям ги през модел, но наистина 4-ките се задъхват вече, 5-цата най пасва на ръката и е супер удобна, а и с дизайна си е супер, но 6-цата освен, че е елегантен, работи най бързо! 6+ не го харесвам, защото се доближава до iPad mini, а по горе колега го беше написал много точно ..... Разбира се в бързодействието никой не сравнява писането на SMS или провеждането на разговор.... С Nokia 3310 тези неща също се правят достатъчно бързо  :eusa_silenced: . Използвам доста приложения, които са ми супер полезни и на 6-цата освен, че работят прилично бързо и се вижда добре :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...