Jump to content

Въпрос за оборотомера


Recommended Posts

Някои има ли си на идея на кое точно мери оборотите?В смисъл ясно,че на мотора ама на кое точно вътре в него.Кое се върти 3000 пъти в минута(примерно на 3к оборота)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биела и биалета не е ли едно и също :stupid:

Aми ако е така, може да пробваме да сложим биели вместо биалетки, предполагам, че ще се разбият по-трудно!

Много ценна информация наистина! И аз благодаря! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aми ако е така, може да пробваме да сложим биели вместо биалетки, предполагам, че ще се разбият по-трудно!

Респективно ако сложим биалетка вместо биела... двигателя ще се разтропа така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Ако се ползват качетвени биалетки. :rolleyes: Чувал съм, че Лемфьордер са доста читави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е верно, трябва да се търси нещо афтърмаркет и тогава става бомба работата, нема да мръдне мотора....

п.п.яцкк, и в тоя форум ли реши да се излагаш като кифладжия, че пускаш такива теми?

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биела е град в северна Италия, наименованието й като автомобилна част идва от руски май че, а всъщност е по-правилно да се каже мотовилка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А двигателя какво е?Тези числа къде ги има по обортомера и ме карат да ги умножавам по хиляда те ли отчитат оборотите?И на тези където има число 8 с 8000 оборота ли се върти това нещо?Уаааууу колко много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Биела е град в северна Италия, наименованието й като автомобилна част идва от руски май че, а всъщност е по-правилно да се каже мотовилка. :dance:

Сега разбирам от къде идва наименованието коляно-мотовилков механизъм! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбирам, защо колегата е пуснал темата в този раздел, а също така дали не се ебава с поставения въпрос, но ще му дам отговор с ваше разрешение. :)

Оборотомера отчита оборотите на коляновия вал.

Иначе мене тия механизми ме плашат още от времето, когато Хенри Форд беше Вилхем Пик, иначе казано последния бил комунист, дай да го прекръстим, един вид на Дядо Мраз му изтекъл мандата и естествения подбор определил, че Дядо Коледа бил най-подходящ за вакантното място. :lupe: А жена му Весела Колева и тя намазала.

Тва кат чуя механизъм, ми се стува много сложно, еле па мотовилков, си представям щом има и мото, и вилка, явно е мотор без кош, а върху него един шерп, дето бие колена наляво и надясно. За бога братя, пазете се!!!!! :bia:

Уф, да зема да затворя прозореца на офиса и да си пусна климатика, че жегата май добре ми влиае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8000 оборота в МИНУТА не е чак толкова бързо нящу. 130 оборота в секунда. :hilezh:

А турбинките се въртят с около 160000 об/мин. Някои зъболекарски машинки с 800 хиляди RPM.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...