Jump to content

Nokia N8 vs. Nokia E7?


daks

Recommended Posts

  • Отговори 315
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз се кефя на Симбиана много,интуитувен ми е,интерфейса е красив и ако си купиш успешен модел телефон всичко работи безпроблемно.

Смятам да след Н8 още месец и да рискувам с покупката му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"1. Наистина не е много "responsive" смисъл понякога се налага да цъкам по бутон 2-3 пъти докато се задейства .. проблема най-вероятно е в ОС и предполагам ще го фикснат"

Това го имам <_<

Това че има може би наистина най-добрата камера измежду телефоните няма нищо общо с това да снима "брутално добре". Нито оптиката му може да е оптика, нито чипа му е кой знае нещо, нито процесинга, нищо...

Темата за снимките от телефон за какво стават и за какво не е може би едно от най-относителните неща. При мен лично точно камерата натежа в нейна полза при положение че във ВиваКом не предлагат кой знае какви алтернативи иначе най вероятно щях да съм с Desire НD, както и да е...

Иначе всички модели са бъгави - така е , така и ще бъде <_< и на Нокия и на HTC и на Samsung и на Lg и Nexus-te и на iPhone-тe

Суперлативи за Е72 ? - Малко като да кажа - суперлативи за мойто Ауди 80, върши ми работа, но ... е безкрайно далеч от S8. Конкретно от него на мой приятел му побеляха косите от забивки. Това разбира се не го прави лош телефон, просто си е "олдскул" и не може да се слага в А-групата. Все едно да взема 2G щото на 4G му окъсявали антените, не върви нещо...

Моето мнение между Н8 и Е7 е първият заради по компактните размери и тегло, по-добрата камера и възможността за допълнителна памет. Освен това, те и сега на моя дисплей са му малко пикселите пък на 4" съвсем малка ще му дойде тази резолюция. И двете вече са морално остарели от към техника, така че ако държиш все пак да е Нокия по-добре вземи тази която се предлага в момента и и се наслаждавай, защото докато пуснат 7-цата и вече няма да е едно поколение назад ами 2. Пък и Симбиана си е Симбиан, на Е-то няма да е специална по-малко бъгъва разработка. Разбира се с времето някои неща се фикс-ват, но то така излиза че постоянно трябва да изчакваш без да купуваш

Обаче... зависи колко наистина ти трябва хардуерната клавиатура - ако наистина пишеш много, не мога да ти препоръчам виртуалната на Н8, просто нещо не ми се получава с нея

В крайна сметка извода ми е : не мисля че Е7 ще е по-изпипан, вземи Н8 сега и и се наслаждавай докато е още малко от малко актуална, щото конкуренцията върви напред, а ние (Нокия) назад :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тогава не бях се замислял за хилядите приложения в андроид маркета.

Ама прогреса няма спиране, трябва да се върви напред :hilezh:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Суперлативи за Е72 ?

"Даунгрейднатия" Е72 или по-точно Е 5-00 е с два пъти повече РАМ, в момента е с 16 ГБ карта и се справя доволно добре (поддържа и 32ГБ)ползвам го от 4 месеца и си правя какви ли не експерименти с него и няма забиване - досега никога не ми е забивал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти повече РАМ от кой ?

Телефона е хубав, както и при всеки модел при някои върви добре, при някои не. Някои са доволни, някои не

Който иска да му търси кусури в нета има не по-малко оплаквания от всеки един друг произволен модел

Мисълта ми беше че не е актуален в сравнение с Е7 и Н8 (другите марки въобще няма да ги коментирам)

Според зависи за какво се ползва, може и да върши работа , а може и да не върши. Аз лично може би днес ще си взема и една Е71, относително е кое си заслужава и кое не

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото конкуренцията върви напред, а ние (Нокия) назад :bia:

Баси разнищващия пост. Ти срази Нокия. Но все пак има мъдрост в думите ти. B)

Намерих си добра оферта за N8 във Виваком, но имат само сив, а ми се ще да е черен, че по-добре му контрастират хромираните елементи.

Чудя се също и дали да не изчакам прословутия ъпдейт през Февруари...Чувам, че било по-добре да си е с новия. B)

П.П.: Обаче каква масова брутална истерия предизвиква този N8 не е истина. От Виваком ми споделиха, че никога не са имали толкова продаваем модел от ниво 1000 лв. Продавали по 3-4 бройки на ден, което било невиждано и нечувано. :) Хората са се побъркали по тоя модел. Да правеше нЕкФи орални услуги поне, бих го разбрал, ама... :)

Редактирано от daks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми нормално... стилен дизайн, всички останали функции и най-добрата камера на пазара...

И аз май ще поизчакам да падне цената му, вместо сега да си взема Сатио. :bia:

Днес в 3 магазина го нямаше наличен, а исках да го разгледам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се чудя на хората, които си купуват телефон за да снимат с него. А нокията бива. Не е зле.

Редактирано от JVV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предпочитам да снимам с фотоапарат и последното нещо, което гледам в един телефон е камерата му. Обясни каква е тръпката от снимането с телефон ако искаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Телефона е телефон е вярно, но N8 се справя чудесно за сега и с двете си задължения - да телефонства и да снима.

Използвам два телефона обичайно - един за телефон и втори за интернет с карта в него само за нет.

Нокията ми е за телефон а за интернет HD2 с Андроид.

Странното е, че Н8 в доста отношения ме кара да не вадя ХД2-то.

За да са ОК снимките се слага мод който намалява компресията. Така от 1 МБ за снимка (как са избрали това ниво на компресия не доумявам) става 5-6 МБ за парче. Това кореспондира с размера на TZ10 при същите мегапиксели.

Снимките са вече повече от добри.

Телефона кара по 3 дни на заряд като не проявява много бъгове. Най-странния и вадещ очите е, че ако имам пропуснато обаждане понякога следващото обаждане е със снимката на контакта от предното пропуснато. Иначе името и номера са си на актуално звънящия.

На който (като мен) не му харесва шела - SPB Shell си върви чудесно. Синхронизацията с контактите (след малко мод-че) към ММИ на Аудьо си е ОК в режим на външна сим.

Другото всичко в телефона си е на ниво. Ще видим след ъпдейта февруари как е. За сега оценка 5+, а на камерата 6++ (след мода) сравнена с всички телефони с камери минали ми през ръцете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези модове нямат ли някакви негативни влияния върху телефона ? Това малко ми звучи като чиповете при колите.

Чух,че снимки от Н8 били неразличими от такива правени с Н95.Това възможно ли е,защото ако е така лоша работа ?

Коко,пусни ако ти се занимава някакви снимки правени лично от теб.

Излезнал е вчера или днес някакъв малък ъпдейт(1мб.),които пооправил доста неща.Това все пак не е чакания основен ъпдейт,дано се появи скоро.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мод-а на камерата не мисля, че влияе на нещо друго освен на компресията. От друга страна точно затова е смарт телефон за да може да се стартират и модифицират различни прложения на него. Въпрос на вкус е кои. Ако не пипаш нищо в него и го използваш само сток - има си S40 :sporty:

Ще изчакам да миен мъглата тези дни и ще направя няколко хубави снимки с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Черната" Н8 да не би да е тази която аз наричам тъмно сива ?

Ако е така :lol: от мен за избора, моята е точно такава и то точно от ВиваКом. Тук в Търново даже само такива май имат

Както бях казал преди - просто е едно произведение на изкуството от стъкло(и то ГорилаГлас) и алуминий

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алуминии ама друг път...само гръбчето, а двете тапи са си чиста пластмаса. Иначе и моя е черен (сив както го наричат).

Къде е този пач от днес? Четох навсякъде и нищо не намирам. Ъпдейта ми казва, че няма нищо ново.

Редактирано от kokonai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е обидно да го споменаваш, като сравнение.... Едното е висок клас произведение на изкуството с най-добрите материали, най-добрата ОС, най-много ап-ове, а другото е неква нокя с олд скуул симбиан. А това за голямото търсене на Н8 просто не вярно. Всички много добре знаем, кой телефон операторите немогат да снабдят в адекватни количества, а това че виваком не го продават и си измислят изкуствено търсене и "истерия" за Н8 е друг въпрос. Ето краш тест на нокята. Жалка работа - http://technocrash.ru/2010/12/07/krash-test-mobilnogo-nokia-n8/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а това че виваком не го продават и си измислят изкуствено търсене и "истерия" за Н8 е друг въпрос. Ето краш тест на нокята.

За сравнение между N8 i Iphone 4 наистина не може да се говори. Аз също съм частичен фен на ябълката, но за мене тя е една непрактична глезотийка, неставаща за работне телефон с бизнес насоченост. С тия ъплоудвания в I-tunes за всяко нещо, което искаш да му качиш си е направо мъка. Отнема часове само да си прехвърлиш контактите от стария, а да не говорим за календарни записи и т.н. С две думи, много добре функционираща, но ограничена играчка. Поне моя опит това ми показа.

А иначе истерията съвсем не е изкуствена. И в Глобул и в М-тел и във Виваком са на едно мнение, че НИКОГА не са имали по-продаваем модел от N8. Стари служители споделят, че не са виждали подобен феномен да продават по 3-4 бройки на ден от телефон за 1000+ лв. Тези скъпите винаги са вървяли бавно и трудно, но не и този. продават го като топъл хляб. Е не може всички да са заблудени зомбита. :respekt:

Иначе тия краш-тестове аз не ги разбирам. Аз телефона си не възнамерявам да го ползвам по подобен душмански начин, нито да участвам в улични боеве с него.

П.П. За да не ме линчуват епъл-манияците, ще повторя: Ай-фонът е готин, ама много даже..., но само за фън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...