Jump to content

Тресене на мотора, вибрации 1.9 tdi


buzzi

Recommended Posts

-----

на меката връзка, на широката част, стегнати юнашки.

В момента намам мотор,само го чувам леко, преди вибрираше доста ,някои части от интериора изпадаха в резонанс, сега пляскането на нафтата в резевоара и дразнещо ясно и отчетливо, не съжалявам че смених всички тампони по мотора.

Голям кеф.

Да споделя опит, на този мотор за да се постигнат, колкото се може по-малко вибрации , моля разхлабете тампоните отстрани и челния с планката, запалете мотора , повдигнете колата , стегнете страничните хидравлични тампони , челния регулирайте чрез планката така че тампона да не се докосва до планката при работа на свободен ход.

Приятн път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 127
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И така днес и аз извърших тази манипулация със скобите и честно казано ,докато ги стягах бях силно скептично настроен.Скобите просто обвиха меката връзка без да я деформират видимо или да се случи нещо с нея на пръв поглед.Когато запалих колата обаче не можах да си я позная.При мен шума и вибрациите бяха доста сериозни преди.Сега не усещам вече нищо в купето :birthday::bia::unsure: за buzzi

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е моя идеята,четох я някъде,споделих само резултата.Радвам се че и при теб има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами и на мен ми беше странно ,какво толкова ще направят,но резултата е доста осезаем.Скобите ще помогнат само ако меката ти връзка е за смяна въпреки ,че на пръв поглед изглежда здрава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз сложих скобите..срещу 1.80 лева вибрациите намаляха много..Благодаря на колегата buzzi за полезната информация.

Редактирано от hranow
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарете на Aleksiev,за снимката.Моя милост съвесем се е замотал с ремонти на спирачки и няма време за нищо друго.

Какво се случва със скобите, оплетката е омекнала много и вече е започнала на предава вибрациите на тръбите от генерациите,просто не ги гаси образно казано, колкото е по мека толкова повече клати тръбите назад, съответно от това залюшване и тежеста на тръбите , инерционните моменти се пренасят и на мотора , мислих много и сега ще сменя и тампоните на генерацията,залагам на SWAG, ползвам и добри цени там.

По натам ще пиша каво е станало.

на Б4 93 година къде е тая мека връзка :) :)

при теб няма ,таммпони на мотора и планката отпред, виж първия ми пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е точно брат, само не слагай тампони по генерацията каквито и да било освен оригинални, много ментеливи са дажи тези на Сваг. За съжаление собствен опит. Само оригиналните са от читава гума и карат дълго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука вече е сложно,търсенето се изчерпва с полски меки връзки от КОСЕР,до колко са такива те си знаят,другото е турско с гаранция при всеки арабин.

Твоята кола спи ,просто не зная какво я мъчиш само. Радвай се на хубавото возило и сложи гуми като моите , ще си по висок и проходим през зимата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Твоята кола спи ,просто не зная какво я мъчиш само. Радвай се на хубавото возило и сложи гуми като моите , ще си по висок и проходим през зимата!

Така е ,но обичам да съм подготвен.Ето какво намерих с хубави отзиви,но са малко скъпички ,докато в Германия са почти на половин цена:

pit_shop.htm

Редактирано от nuvoari
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Колеги, ако сложа на А6 Ц4 2.5тди Аел, дали ще има подобен ефект?

Очакваш мнение, което да ти гарантира, че крупната сума от 3 лв няма да е похарчена напразно ли? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, ако сложа на А6 Ц4 2.5тди Аел, дали ще има подобен ефект?

Ефект със сигурност ще има .

... стига да намериш меката връзка , че при С4 такова животно е рядкост :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...