Jump to content

Не иска да вдигне повече от 180 км/ч


ТОДОР

Recommended Posts

Здравейте колеги! Имам един проблем - при 180 км/h спира да върви. Колата е AUDI A3 TDI AGR мотор 90 коня.Когато я купих ми казаха, че е 110 коня и върви доста. Аз обаче не съм сигурен дали това е така. Колата набира супер на всички предавки, както и на 5-та. При 180 км/ч и педал до ламарината не иска да върви повече. Сякаш нещо не й достига. Преди тези километри ги поддържаше без проблем. Вдигал съм и 200 км/ч.

Сега обаче нещо й има. Имате ли някакви идеи за възможните причини? Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 60
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Смени нафтата. Иначе колко искаш от 90 коня? Може би все пак е от горивото.

Няма смисъл от такива скорости все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОЙ ЛИ НЯМА МНЕНИЕ ПО ВЬПРОСА КОЛАТА Е КАЧВАНА НА VAG-COM НЯМА ЗАПИСАНИ ГРЕШКИ

Смени нафтата. Иначе колко искаш от 90 коня? Може би все пак е от горивото.

Няма смисъл от такива скорости все пак.

НАМИРАМ СЕ В АТИНА А ДОКОЛКОТО ЗНАМ НАФТАТА Е ПО ЛОША И ОТ БГ 180 ГИ ПОДДАРЖАШЕ С ПОЛОВИНАТА НА ГАЗТА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или горивен или въздушен или нафта,и аз за друго не се сещам.
СМЕНЕНИ ФИЛТРИ НАФТАТА НЯМА КАК ДА Я СМЕНЯ,А КАТО САМ В БГ НЯМА ПАТИЩА ЗА ТАКИВА СКОРОСТИ И ПРОБИ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хаха човек къде ги вдигаш тея КМ.

ПОГЛЕДНИ СИ СЕРВИЗНАТА КНИЖКА. Колата технически е ограничена до 180. Така е произведена :respekt:

КИЛОМЕТРИТЕ ГИ ВДИГАМ ВСЕКИ ПАТ НА АУТОВАН АТИНА-СОЛУН СОЛУН-СВИЛЕНГРАД И ОВРАТНО,КОЙТО Е КАРАЛ ПО ТОЯ ПАТ ЗНАЕ КАК Е ПАТЯ.С ПАЛЕН БАГАЖНИК И ДВАМА ДУШИ 180 ГИ ДАРЖЕШЕ А СЕГА НЕИСКА,СТРАННОТО Е ЧЕ ПРИ ТАЯ СКОРОСТ СЕ ЧУВСТВА ВСЕ ЕДНО ТУРВОТО СЕ ВКЛЮЧВА И ИЗКЛЮЧВА НА ИНТЕРВАЛИ ОТ НЯКОЛКО СЕКУНДИ КОГАТО ПЕДАЛА НА ГАЗТА Е ДОКРАИ

Колата ти е 90к.с. и върви с 200???Егати ракетата!!!

Добра си е гръцката нафта,но щом не ти харесва сменяй станцията.

АКО НЕ ВЯРВАШ КОЛЕГА МОГА ДА ТЕ ПОВОЗЯ,ВИЖДАМ ЧЕ СИ С 110 КОНЯ АКО ЖЕЛАЕШ МЕ НАМЕРИ НА SKYPE TODOR197676 ДА ПОБАБРИМ......?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом върви със 180 км/ч трябва да радваш , а не да търсиш повод за притеснения. От 90-те коня поне 10 вече са болни или умрели , така че какво повече искаш от автомобил с такава мощност ? А и производителите твърдят обратното на твоето мнение за 200-та км , ама айде . http://audi.testdrive.bg/modification/2116...1.9TDI90Hp.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,как реши че нафтата в Атина е по лоша от Бг,незнам.На коя бензиностанция наливаш,аз слагам само на ВР и сам доволен,наливал сам и на други и няма проблеми.На колата гледани ли са реални стойности в движение,като дебитомер,турбо и т.н.Ако искаш пиши едно ЛС да я замерим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом върви със 180 км/ч трябва да радваш , а не да търсиш повод за притеснения. От 90-те коня поне 10 вече са болни или умрели , така че какво повече искаш от автомобил с такава мощност ? А и производителите твърдят обратното на твоето мнение за 200-та км , ама айде . http://audi.testdrive.bg/modification/2116...1.9TDI90Hp.html

НЕ СЕ РАДВАМ КОЛЕГА ЗАЩОТО КОЛАТА ВъРВЕШЕ ПОВЕЧЕ,познавам характеристиките както на 90ps така и на 110ps,когато купувах колата 17.04.2009 веше регистрирана и ми казаха че е писана 90 а е 110 коня,по номер е AGR 051334 и отговаря на 90ps по технически данни мисля че е 110ps 0-100 10sec.,max.195/km,h тествана многократно сега нещо не им достига да варви както трябва при много високи овороти.....?180km/h 4000ob/min. 190km/h 4100ob/min на 90 коня дават 3800об/мин. максимум.....?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да пишеш с главни букви из форума, да беше направил диагностика с ваг-ком и да си решиш проблемите отдавна ;) Никой не може от разстояние точно какъв ти е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги,за почистване на турбини маи не сте чували,ами че и катализатора се задръства и трябва да се махне особенно ако колата се чипне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НИКОЙ ЛИ НЯМА МНЕНИЕ ПО ВЬПРОСА КОЛАТА Е КАЧВАНА НА VAG-COM НЯМА ЗАПИСАНИ ГРЕШКИ
Вместо да пишеш с главни букви из форума, да беше направил диагностика с ваг-ком и да си решиш проблемите отдавна :flipoff: Никой не може от разстояние точно какъв ти е проблема.

Колега вманиачаваш се,а пробвал ли си без багаж и сам?

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега вманиачаваш се,а пробвал ли си без багаж и сам?НЕ САМ ПРОБВАЛ КОЛЕГА,един познат от форума обеща да я качим на VAG-COM тиа дни,но като е в движение колата и ще я пробваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ САМ ПРОБВАЛ КОЛЕГА,един познат от форума обеща да я качим на VAG-COM тиа дни,но като е в движение колата и ще я пробваме.

Аз имах подобен проблем,но при доста по слаба скорост,умираше на 100-120,и се оказа скъсана мека връзка за налягането към турбото.Освен това да ти замерят налягането към турбината има един мисля че се казваше електро-механичен клапан за управление на турбото до него идваше добро налягане,след него се губеха към 25 % .Успех B)

Редактирано от Konstantin993
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НЕ САМ ПРОБВАЛ КОЛЕГА,един познат от форума обеща да я качим на VAG-COM тиа дни,но като е в движение колата и ще я пробваме.

Аз имах подобен проблем,но при доста по слаба скорост,умираше на 100-120,и се оказа скъсана мека връзка за налягането към турбото.Освен това да ти замерят налягането към турбината има един мисля че се казваше електро-механичен клапан за управление на турбото до него идваше добро налягане,след него се губеха към 25 % .Успех :bia:

Колата колега варви перфектно до 170 км/ч,преди 2 месеца смених всички вакумни маркучета и има огромна разлика в ниските обороти,ще я замерим с колегата Mi4kataGr тиа дни и ще решим проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема .. мойта А3-ка е с двигател 1,8 125 кончета и няколко пъти съм я пробвал да вдигне над 200 ама мисля че е електронно ограничена защото като стигне 200 и стрелката се връща все едно спираш да натискаш педала на газта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарайте още няколко месеца така, пък после след основния ремонт може и да вдигне пак 200 :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се чудя гръцките полицаи кога ще те вкарат в затвора. Не се сещам някъде в Гърция или в БГ да са разрешени такива скорости, нито виждам смисъл да се кара така. И аз минавам много км, и то с кола, много по-солидна от твоята, ама 120-130 ми е макс и не търся под вола тела - колко ще дигне - тва са пуберски истории. Често завършват зле обаче. Според мен такива теми трябва да се затриват директно. Тва не е технически проблем на колата, а болестно състояние на собственика и!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покарайте още няколко месеца така, пък после след основния ремонт може и да вдигне пак 200 :rolleyes:

Ако беше за основен нямаше да пускам темата но ако съдиш по твоята количка може и да имаш право......?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това посленото, младеж, си е типично хлапашка изцепка. Хората съдят по писанията ти тук, по друго - няма как. Все пак се надявам да не си поредния камък на магистралата.

Редактирано от gsb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...