Jump to content

Въпрос за В3 относно возията


Николай К

Recommended Posts

Здравейте колеги.Отдавна се каня да ви попитам дали вашите В3ки возят твърдо...имам чувството че моята вози по зле от каруца.с чисто нови амортисьори всичко по окачването дори с нови гуми и подскача и подскача...А дали има някъкви по меки пружини или въздушно окачване....което да я накара да вози по меко...нека всеки да изкаже мнение или препоръка ....БЛАГОДАРЯ предварително!!! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали :zustimm: Като...Лесли каручка малелееее :flehan: Друсат тез талиги колега, друсат.....Старото ми Б3 беше в перфектна кондиция и си возеше кофти. Спасение няма. Частично помагат по-високите гуми. На магистрала по- не се усеща твърдата возия, но градско е ужас.

Не бой се....сега имам Б4, ситуацията е малко по-добра. Там и ходовата част има разлики, а и купето е с около 150 кг. май по-тежичко....Виж А4 вози вече доста по-добре, ама пък е друг автомобил вече или 100-цата.

Обаче, ако имаш разбит тампон някъде по ходовата част, дори и новите амортисьори не те оправят.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм за това с по-високите гуми. Сега карам с 175/70/14 и то зимни. Едно,че са по-високи,друго че и по-меки. Е, разлика усетих веднага. Возията стана осезаемо по-мека и много по-добре понася неравностите.Абе,направо си ми харесва как вози сега и не мисля да сменям размера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна се каня да ви попитам дали вашите В3ки возят твърдо...имам чувството че моята вози по зле от каруца.

Вземи си провери налягането на гумите,че доста коли наблюдавам с много напомпени.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):respekt:

Аз вече не се оплаквам от дупките... с това от аватара ми :)

Но между другото моята Б4-ка вози много меко, по добре от Рено Лагуна. Даже съм изненадан от нея, може би нещо по окачването е модифицирано, скоро преди да я купя, защото е много тихо и нищо не тропа. И вози меко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, радвай се, че не се оплакваш засега, защото оплачеш ли се от нещо по окачването на това на аватара ти, направо ще ревнеш с глас..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, радвай се, че не се оплакваш засега, защото оплачеш ли се от нещо по окачването на това на аватара ти, направо ще ревнеш с глас..

Не ме мисли. Аз го карам и поддържам, имам лични впечатления. Ако поддържаш луксозно Ауди, реването е много повече. И ХМ-а и Аудитата не са за хора, които гледат да спестят стотинката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги ама съм с точно 175.70.14. гуми всесезонни на Кумхо ,а по окачването абсолютно всичко е сменено ,но явно така ще е....благодаря ви

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще вози твърдо? Ела да те повозя на мойто като лодка е. Много по-меко вози от XM,Xantia и всякакви ситроени.Всичко е въпрос на пружини,амортисьори и гуми. Гумите ми са 195/14 и не усеща дупките и легналите полицаи.Смени си гумите и се радвай на возията.Който не му се вярва да заповяда да го повозя едно кръгче по дупките и паветата.В "Надежда" съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с колегата vasko 2 и ще добавя че освен гумите пружините и амортисьорите от значение е и в какво състояние са ти всички тампони по двата моста.Ако всичко ти е ОК возията е перфектна :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз смятам че повече от перфекто моето окачване не е било никога ,от страна на тампони и накарайници ,шарнири и вози доста твърдо.Амортисьорите са ми монро рефлекс гумите са 175 70 14 кумхо всесезонни остава пружините ,а тях по какво да позная кои са меки и кои са твърди?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човече, не се вкарвай във филми. Така си возят тия коли. Пружина на АУДИ не съм чул да омеква или да се къса за разлика от Рено или корейските коли.....

Колегите дето твърдят, че 80-ката вози като лодка, по- добре и от Ситроен :) явно има още от какво да се поинтересуват.

Карай си колата и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз смятам че повече от перфекто моето окачване не е било никога ,от страна на тампони и накарайници ,шарнири и вози доста твърдо.Амортисьорите са ми монро рефлекс гумите са 175 70 14 кумхо всесезонни остава пружините ,а тях по какво да позная кои са меки и кои са твърди?!?

Колега само да отбележа за протокола какво е всесезонната гума ? Това е гума, която не се държи добре ни зиме, ни лете ! Ако имаше такова животно нямаше да се произвеждат зимни и летни гуми. За зимата и ниските температури ти трябва по мек каучук ! Аз още карам с летните и при ниските температури усещам как гумата се е Одървила и колата вози по-твърдо ! Виж си дота на кумхото, коя година са произведени. Гумата старее, ако са стари не чакай меко возене ! И според мен се замисли за нови :hilezh: иначе относно возията на Б3 аз я харесвам, за мен е по-добра от возенето на доста коли - голф 1-4, А3 (което е същото), Пежо 306, Волво 460, Рено Клио (от тези имам впечатления)

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За твърдото возене от голямо значение са и атмосферите на гумите. Мисля, че трябва да са 2 атмосфери за 185/65/14 и возията е перфектна. Ако са много напомпани направо може да изпадне таблото от силния удар с насрешните неравности и колата много подскача.

Според мен и самото окачване на В3 не е предназначено да бъде тип лодка.

Ако колегите имат друга идея и точните параматри на атмосферите за различните размери нека споделят. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човече, не се вкарвай във филми. Така си возят тия коли. Пружина на АУДИ не съм чул да омеква или да се къса за разлика от Рено или корейските коли.....

Омекват, колега. За късане и аз не съм чувал, но моите определено са по-меки от преди. В този ред на мисли, някой може ли да препоръча марка?

А по темата ... возил съм се на доста Б3-ки и не съм попадал на две, които да возят еднакво. Варират между страшно твърди до много меки. Моята конкретно си е твърда ама съм с гуми 195/50/15 така че нищо чудно :hilezh:

Редактирано от supervlao
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съгласен съм за това с по-високите гуми. Сега карам с 175/70/14 и то зимни. Едно,че са по-високи,друго че и по-меки. Е, разлика усетих веднага. Возията стана осезаемо по-мека и много по-добре понася неравностите.Абе,направо си ми харесва как вози сега и не мисля да сменям размера.

Ето това е верния отговор!При заводско окачване разбира се...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както смених някои работи по окачването съм доволен от возията .Не вози като лодка но определено добре поема неравностите.Преди да ги сменя беше :hilezh:

С заводския размер гуми съм.

Редактирано от mp5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз бях на Б3 със 185/70/14 на 2.3 атмосвери зиме и лете,колата стях се държеше много приятно ,намерих си същият размер сложих ги с голям кеф ,но после я продадох и така не можах да им се нарадвам още веднъж.Сега на Б4 съм с 195/65/15 и мисля да не променям размера .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с летните ми друса със зимните не - стандартните 175/70/14 BFGoodrich и летни и зимни.

то налягането еднакво и лете и зиме си го проверявам но самата гума е по мека - зимната

возеше като лодка преди но смених амортисьорите :) бяха тръгнали се се "надърви" както каза майстора

меката возия е по-сериозна от към подръжка - труда за едното колело на моята B3-ка е 20-30 лв но за A4-ката не се спирал на 100 лв така ми казаха :) може и да лъжат :lol: не зная

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

не знам от амортисьорите ли е или наистина квадротата излизат с по-корави пружини от завода,ама моята каляска вози като колата на Фред Флинстоун. :steinigung:

Но пък стабилността на пътя е доста добра,тъй че на мен не ми пречи особено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...