Jump to content

Вода в багажника- B3


eltzetzo

Recommended Posts

Здравейте колеги. Днес видях, че в багажника ми е доста мокро, цялата кора е подгизнала. Проблема може да е доста време, но чак сега разбирам за него, защото над кората съм сложил един найлон, за да не се цапа. Водата не влиза отгоре, поне така предполагам, защото от всичките си страни е сухо, само дъното му е мокро. Моля за мнения откъде може да влиза тази вода и предварително благодаря за съдействието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е изгнила отдолу и да хвърля вода, особено сега, когато е такъв сезона? :?

Не е колега, обстойно прегледах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж уплътненията на багажника, както и стоповете.

Отделно погледни зад резервната гума пластмасовия капак с гумените ресни за въздуха.

Влизай в багажника с един фенер и помоли познат да полива с маркуча.

Така ще разбереш от къде е теча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги аз имам същия проблем от много време.

преди 4-5 години ми сменяха задното тъкло и си мисля че не е много хубаво сложено.

другото което забелязах при мен е че когато е валяло дъжд и като отворя багажника имам капки от горната част, то ест водата при мен влиза от горе.

уплътнението ми на багажника е здраво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да си сменял задното стъкло? Люк има ли колата?

Задното стъкло не е сменяно и колата има люк, но мисля, че не влиза отгоре защото отстрани и отгоре на багажника е сухо, но всичко е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега аз имах същият проблем за 1 ден ми се наводни колата и багажника и ми се беше спукало казанчето на парното което всички знаем че е в таблото отпред и цялата лява част на колата беше в антифриз :rotcol: при мен беше така по компетентните колеги питаи как да провериш защото аз незнам :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз го имах същия проблем-оказа се че водата е влизала от савсем малка дупчица близо до десния ми стоп,точно там е правена заварка(не знам дали става вапрос за оригиналната заварка или дали е имало удар,и че от после е правена).Проблема го реших с малко силиконче.Когато си отвориш багажника колега и погледнеш доло в дясно вапросната "дупчица" се намира точно там кадето е ъгъла на между стопа и купето.Дано да съм бил полезен и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш ли антена да не влиза от там?

Виж, за това не се бях сетил. Наскоро махнах антената и сложих една тапа, уж я залепих, но ще погледна по- обстойно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен течеше от ключалката на багажника видях по капачката която закрива стоповете беще мокро и си личеше доста добре багажника ми беше като лигенче ,но това е минало :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз в момента имам същия проблем. След неколкократно сваляне,мазане и отново слагане на стоповете,реших да полея с маркуча лентата която става между стопа и бронята. Оказа се,че водата влиза точно от там,някъде от бронята(колата беше чукната леко отзад и от тогава тече). Тези дни преди да се е застудило още мисля да я сваля и да видя за какво точно става въпрос,но при мен поне разбрах че със сигурност не е от стоповете,защото поливам под тях и пак влиза вода :steinigung:

Редактирано от paneca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да влиза вода от дупките на болтовете дето държат бронята към купето.

ма пък те се падат в страни от стоповете ;)

Редактирано от SunShine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остава да влиза вода от дупките на болтовете дето държат бронята към купето.

ма пък те се падат в страни от стоповете :flehan:

Ами точно така, поливам с маркуча от страни на стоповете над бронята и виждам как сълзи багажника вътре и си мисля че при удара нещо се е поразместило и капе вътре.Но др седмица ще гледам да я сваля и ще видя със сигурност дали е това.Но на 99% си мисля че е така.

Редактирано от paneca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше такъв проблем миналата година - влизаше ми вода от 4 места - антената, единия болт за задната броня и от двете страни на багажника - там, където се свързват задните калници към купето. Наливай вода и ще го откриеш. Също ти препоръчвам да махнеш кората на багажника и да подушиш добре... вероятно е да има изгнили места, които ще бъде добре да обработиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги и аз имам същият болен проблем. Влиза вода и се събира под резервната гума. За сега съм локализирал мястото от което капе, то е точно зад левият стоп и се пада над резервната гума, там обаче има още една ламарина, която си е заводски заварена, по нея се стича и от края и капе надолу. проблема е че не мога да погледна над тази ламарина, за да видя точно от къде влиза водата и се стича. Гледал съм хиляди пъти поливал съм с вода, стоповете са уплътнени, антената е уплътнявах, стъклото в ъгъла, там сето се захващат пантите на багажника, всичко е уплътнено, и не мога и не мога да разбера от къде влиза. Знам само че е от горе. Стъклото не е сменяно, люк имам, но все си мисля че маркуча за отичането му е доста долу и няма как да влезе от там. Ще се радвам и аз на някой съвет. Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.........................

Погледни там където се снажда калника с купето,при мен от там пропускаше и намазах надката със силикон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...