Jump to content

Insignia OPC vs А3 1.8Т


Recommended Posts

Тая тема е сериозно тъпа-сток Инсигния ОПЦ прави 0-200 за 22,5 сек,а Субару Сти за 22,4.За справка сток А3 1,8т ги прави за 42.4.А3 с К03 или К03 С няма как да стане -пускал съм се с най-бързите тръцове с ОЕМ турбо 1,8т и разликата от тези които съм падал на 400м е малка,а нагоре се получава и застигане.А моята кола върви като стокова 330ка-Максо има клипове и преди тунинга-тоест го дават 0-200 за 26,2. 3-4 сек са автовози разлика,а не ми се вярва някой да вярва 1,8т на предно да скочи на кола 4по4 430нм на старт

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 693
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да прав е макцо. Точно смотаните стари атмосферки са известни с удоволствието

от шофирането в сравнение с турбомоторите :bia:

Даже може да звъннеш до бмв централата да им кажеш да спрат да правят турбомотори. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързина може да се постигне по много начини-конските сили са си такива независимо дали става за двигател с принудително пълнене или атмосферка

Въпросът е че това са 300 коня

и това също

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да прав е макцо. Точно смотаните стари атмосферки са известни с удоволствието

от шофирането в сравнение с турбомоторите :bia:

Даже може да звъннеш до бмв централата да им кажеш да спрат да правят турбомотори. :steinigung:

Като си купиш съвременен турбо мотор, който и да върви повече от 330ката ми ... и успееш да го подържаш няколко години ... тогава ще имаш думата на подобна реплика.Сега си въртиш геврека на газифицираната 1.8 тръцка и си мълчиш. Аз за тия пари съм преценил, че това е избора ...

Като видим как е 335и на 10 години и 200-300хил. км ... ще мога да ти кажа дали си струва като избор пред някое М3 с атмосферните 420 коня. :bia: Аз обаче подозирам, че това ще са коли, които ще са трагедия за подръжка извън гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си бях правил труда да ровя и гледам клипчета и данни на 330-ка Е 46...но от клипчето и данни от сайтове, оставам с впечатлението че е значително по-бавно от мен...за да бъдем точни, 1 сек 0-100 мили(0-160km/h)!

Според клипчето 0-200 за 26 c...колкото е и според Fastestlaps...явно наистина километражите им не лъжат. :steinigung:

Обаче тежи 1400 кила, а не 1500, а мойто е 1350 с мен.

Фастестлапс и дават 14,7 на 402 м...не мисля че ако ти е стокова колата или нямаш сериозни промени по нея, имаш някакъв шанс срещу мен. :bia:

Fastestlaps

А според зеперфс са още по-голяма трагедия тея 330-ки...14,9-15 на 402м...не знам купе ли е седан ли е...ама не бива работата. :bia:

Zeperfs

Аз давам 14,1-14,2 на доказано точен уред в двете посоки на отсечката, така че за наклони и ветрове не може да става дума.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пп Ей
към werz ако ще да вярва. Тука е с 3-ма души и багаж Цецко ... комби !!! Вярно че е с друго турбо но все пак ... ТРЪЦ

Страхотен клип ... ама пак да се върна на Ауди километражите ... впечатления придобити от ауди, което имам, и такива, които съм засичал с ГПС. Та да не се окаже, че тези 260 са 237? :bia: Не, че се съмнявам в това дали ще ги направи 260 с тези 285 коня на гумите. Но все пак друго се замислям ... ако трябва да караме с 250 ... аз с атмосферката ... а той с напънатото 1.8Т ... а 250 реални за 1.8Т ... са някъде около 275 по километраж ;) ... таааа, ако трябва да ги подържа повечко време ... ще има ли сърце да го направи? Понеже БМВто няма проблеми с подържане на 250 ... все пак е ограничено на толкова ... моето вече не де. :) Нещо като празник е да си направиш макс спийд теста с 1.8Т без да се счупи ... и тва е с много турбо коли... обвързано е с кофти тунери ... кофти ремапове ... кофти гориво. Като карах 1.8Т-то ... все ме беше страх да не му стане нещо от такъв тест ... макар, че съм му мерил винаги смесите и бяха ОК. Сега с БМВто като давам газ на магистрала ... не мисля за колата ... мисля за гумите хаха ... викам си да не гръмне някоя гума... но за колата дали ще и стане нещо не се замислям. :)

За да избегнем излишни коментари ... тия неща си ги представям чисто хипотетично, ако пътувам в Германия по аутобаните, където няма ограничения. :steinigung:

Не си бях правил труда да ровя и гледам клипчета и данни на 330-ка Е 46...но от клипчето, оставам с впечатлението че е значително по-бавно от мен...за да бъдем точни, 1 сек 0-100 мили(0-160km/h)!

Според клипчето 0-200 за 26 c...колкото е и според Fastestlaps...явно наистина километражите им не лъжат. :)

Обаче тежи 1400 кила, а не 1500, а мойто е 1350 с мен.

Фастестлапс и дават 14,7 на 402 м...не мисля че ако ти е стокова колата имаш някакъв шанс срещу мен. :bia:

Fastestlaps

А според зеперфс са още по-голяма трагедия тея 330-ки...14,9-15 на 402м...не знам купе ли е седан ли е...ама не бива работата. :)

Zeperfs

Еми 1405кг е празно, не с човек, който тежи 125кг ... нали толкова каза, че тежиш. Дай да не си пишем глупости ... разликата между 2те коли е около 200кг. А конкретно моята кола е по-тежка защото 1405кг са базовите,а моята не е базова и само от шибидаха е качила едни 30-40кг.Отделно има и газов инжекцион... и разни други тежащи екстри, които ги няма в базовата версия. Както и да е ... имай предвид, че 330ката ми не е сток, има колектори, панелно филтърче и ремап.:) 252 коня мерени на дино,ако ти мислиш, че си 250 коня,само на предно си ... и си по-лек с над 200кг ... сещаш ли се, че 0-160 трябва да ги правиш мноооооооооооого ама мнооооооооого по-бързо от мен.А мноооо ще ме изненадаш, ако ме биеш от място на 400м. И на максимална скорост трябва да ме биеш ... и в това се съмнявам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с ГИ, че и с бая голяма бутилка освен това...както и да е. Не мисля че силата на А3 е в макс. скорост. и може да съм по-бавен на макс. но мисля че на 402 м тряя да съм по-бърз...абе докато не се пуснем :bia:

ако имаш път към Бс обади се, аз ако имам към Сф ще ти се обадя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с ГИ, че и с бая голяма бутилка освен това...както и да е. Не мисля че силата на А3 е в макс. скорост. и може да съм по-бавен на макс. но мисля че на 402 м тряя да съм по-бърз...абе докато не се пуснем :bia:

ако имаш път към Бс обади се, аз ако имам към Сф ще ти се обадя.

Еми не ми се очартава зимата да пътувам в тази посока. :steinigung: Все пак, ако пътуваш и към Пловдив ... пак съм склонен да се отзова. Това, което мога да направя е да снимам колко ми е верен километража като държа един ГПС в движение... и после да снимам километража някак си. Но и това няма да е скоро като гледам времето.

Ето ти стандартна 330ка на писта със сцепление какво дава ... 14.2 на 400м

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти намери кога да предизвикваш, кат дойде снега :bia: ...давай догодина, като се поoправи времето. :steinigung:

Maxo, може да се окаже оспорвана борбата като гледам последното клипче...до пловдив не ходя, но ходя до С. Загора...ако те устройва, можем да организираме гонката напролет.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

252 коня мерени на дино,а

Да на това дино сигурно и колелото ми ще го изкарат 200 коня. Точно като маериканските динота е, дето от к04 вадят по 300 коня :bia::steinigung::bia:;)

Не си се променил много. Същите глупости наизуст си говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе ти намери кога да предизвикваш, кат дойде снега :) ...давай догодина, като се поoправи времето. :)

Няма до година, тия дни идваме цялата бригада, че нещо много сте си повярвали с тия бавно оборотни кихалки и тия 12 секундни ХАЛПИНИ каде давали 13.6 ама с хубави гуми имало вероятност да слезнат на 12.7-8 :respekt::):)

Да на това дино сигурно и колелото ми ще го изкарат 200 коня. Точно като маериканските динота е, дето от к04 вадят по 300 коня :):):hilezh::)

Не си се променил много. Същите глупости наизуст си говориш.

252 коня и то на газ сипана от петрола.... к04 не съм видял да извади 300 коня

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алпината е във Варна, не в Бс...тея дни ако дойдете моем да отидем да се пускаме с найлон по дяволското надолнище в Морската градина, едва ли ще става за нещо друго времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти с кфа Астра се водиш ... да не е тунингована некфа с бурканчета отгоре ... :respekt::hilezh::)

П.п - Бела :)

Редактирано от MaIk4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да на това дино сигурно и колелото ми ще го изкарат 200 коня. Точно като маериканските динота е, дето от к04 вадят по 300 коня :hilezh::):):)

Не си се променил много. Същите глупости наизуст си говориш.

Некой друг, ако го кара колелото на диното, че ти с тия тлъсти баджаци не знам как ще го развартиш. Ти явно доста глупотевици си решил да напишеш ... диното в Пловдив е най-песимистичното в Бг ... то дава коне на мотора ... 252 на мотор.Кола, която е дала коне на това дино ... е отишла на следващия ден в Проспийд без да се пипа нищо по колата ... и е дала същите +- 1 кон ... обаче там са на хъбовете. Може да питаш колко е отпимистично диното в Пловдив хора, които са си мерили колите там. :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алпината е във Варна, не в Бс...тея дни ако дойдете моем да отидем да се пускаме с найлон по дяволското надолнище в Морската градина, едва ли ще става за нещо друго времето.

Като не е в Бс ще пристигне,нали е на 100км, ние ще дойдем от 350,

ЧЕ МИ СТАНА ДОСТА ИНТЕРЕСНО,КАК НЯМАШ ЗАГУБА ОТ АТМОСВЕРНА АСТРА :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може би наистина за това го харесваш бемвето, изглежда ти по сейфти. На високи скорости е по добро ... факт. В тоя клип колата е с 18-ки и верен километраж по ГПС. Доколкото го познавам Цецо колата я кара като за последно а тя не си знае километрите и мотора не е отварян никога. Вече няколко турбини сменява да, но мотора е чук. Щом се осмели да се пусне с алпината на Митьо значи не я жали.

Не знам дали знаеш ама при тия коли да смениш турбината излиза по-скъпо от това да смениш мотора хехе ... така, че смятай го, че все едно е сменил няколко мотора. Все пак говорим за скъпи турбини някви ... щото 300+ коня от 1.8Т се вадят с лагерна турбина за да няма неприятен лаг ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като не е в Бс ще пристигне,нали е на 100км, ние ще дойдем от 350,

ЧЕ МИ СТАНА ДОСТА ИНТЕРЕСНО,КАК НЯМАШ ЗАГУБА ОТ АТМОСВЕРНА АСТРА :respekt:

Ами нямам загуба от атмосферна астра с тая турбина, аз поне не знам да има по-бързo атмосфернo XE в Бс от тая дет я препарирах, въпреки че ми скочи на старта. :hilezh:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ти с кфа Астра се водиш ... да не е тунингована некфа с бурканчета отгоре ... :respekt::) :)

П.п - Бела :)

ДА АМА НА БУРКАНЧЕТАТА НЯМА ДА МОЖЕТЕ ДА РАЗЧЕТЕТЕ КАКВО ПИШЕ ,БЕЗ УПОТРЕБАТА НА БИНОКЪЛ :):hilezh::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно е възможно, но при нас такива бързи атмосферки не знам да има :respekt:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам добро спускане си е намерил... иначе и 2те коли по книжка имат 250 ограничение на максималната,не знам как реши, че го бива повече. Има и ново 330и нали се сещаш ... :respekt: Ама да не спорим за глупости ... Кошмара е тук хехе ... и предлагам да се намери някое А3 с к04 от София да направи старт с него ... да видите за какво става въпрос. Или някакво друго Ауди на предно.

Октавията от клиповете е със същия мотор ... не знам дали знаеш. :hilezh: За сравнение ... Октавията на правата пред Овърдрайв прави 236 или 238 беше по ГПС ... аз след ремапа с 1 човек в колата ... направих 250 доста преди да свърши правата ... имах поне още почти 1км ... върнах разта понеже бях със зимни гуми.Това мога да кажа, около новото тръц ... което е на светлинни години от 1.8Т ... и като вървеж ...и като разход. Така, че говорете си за 1.8Т ... щото 2.0 ТФСИ е друга работа.

Редактирано от MaXo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ангеле, кво ти стана бре, полуде нещо :respekt: Нема нужда да идваш заради мене до Бургас, аз все некога ше дойда до София и ще пробваме!Забележи че никъде не съм казвал че ше те бия на 400м или нещо подобно, напротив, даже по съм склонен да вервам в обратното!Също така никога не съм казвал че с хубави гуми ше даде Алпината 12.7, а че с полуслик, може би ше падне в мнооооого високи 12ки, ама евентуално!Както и да е, Жорката ше го отряскаш с много и тва е вън от съмнение, но ако все пак решиш да идваш и времето позволява с удоволствие ше дода до Бургас да се запознаем и да подаваме газ :hilezh::) Даже като се замисля и некой бърз дизел може да дойде с мене :)

Редактирано от mityo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве сетихте се кога да се уговаряте за гонки, дося кво праихте бе? :respekt:

Начи тоз кошмара бил Ангел дето легенди се носят за него...и кат падна кво бе Ангеле, твойта кола е изключение, или викаш сички Хе-та са такива, ами не е така!

Има си хaс да не падна от кола даваща 13,8 на 402м, при положение че аз това време не съм го и сънувал. :hilezh:

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

This is 265 GERMAN HP, ::respekt:
Това за горното.
Това пише сток 220к.с. ...

Пък и MaХо май беше с 5 скорости, не с 6...

330ci E46 Coupe manual 4.21 2.49 1.66 1.24 1.00

330ci 6spd E46 Coupe manual 4.35 2.5 1.66 1.23 1.00 0.85

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...