Jump to content

Автоматична инсталация на Windows и програми


Recommended Posts

Ние работим с виртуални машини, ПЦ- тата са ни основно терминали за връзка с виртуалките и да си четем служебната поща.

И все пак успяваме да ги строшим :rolleyes: . Нямам идея дали мятат имиджи или го инсталират по познатия начин.

Имиджи са. Освен ако са решили че няма какво да правят и всеки път не ги пускат на ново :hilezh:

ясно

разбрах те.

Значи един път мъка, инсталация на всичкото софтуер и после имидж и следващия път по малка мъка?

екзакли : ))

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

смятам да си преинсталирам домашните компютри

...

Ако направя имидж, след преинсталацията пак ли ще е такава боза?

Ако сега си направиш имидж, ще имаш копие на същата боза, която виждаш в момента - това е идеята на имидж-а :rolleyes:

Направи си чиста инсталация + най-необходимите програми на машината. Направи си имидж, когато си убеден, че системата те кефи и работи както ти харесва, преди да си инсталирал каквито и да е боклуци. След време от този имидж ще можеш да си рефрешваш същата машина.

Като си вземеш нов компютър - отначало.

Това е най-лесният вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://store3.data.bg/pchelp/articles/form...tion_backup.htm

За целта ще ти трябва това

http://zamunda.net/details.php?id=223653&hit=1

сваляш и записваш на диск

Редактирано от staniola
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://store3.data.bg/pchelp/articles/form...tion_backup.htm

За целта ще ти трябва това

http://zamunda.net/details.php?id=223653&hit=1

сваляш и записваш на диск

ок

мерси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Norton Ghost след версия 11 май...

Правиш "нови" работещи имиджи на всички машини и ги качваш на един външен USB диск...защото стават прилично големи

После като умре някое от PC-тата бодваш външния диск на работещо такова, boot на строшеното с Norton Ghost-a и възстановяваш през мрежата

Иначе при нас ползваме решение за unattended install + software distribution + patch management ... но 3-ма души само това работят ... за близо 9 000 физически машини и виртуалки :rolleyes:

Ето това ползваме: Empirum http://www.matrix42.com/

Но за твоите цели не става .. би било като да подкараш танк за да утрепеш муха в кухнята

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веско, 9000 машини на колегата са му всичките комшии в съседните 3 окръжни града. Какви външни усб дискове, какво чудо - да си сложи имидж на Д: при филмите и да внимава да не го изтрие. След като инсталира най-фешън тулбаровете + 2ГБ ххх може да си ресторне оттам :rolleyes:

Шнур, една забележка. Не пази нищо на Ц:. След рестор на имиджа ще го загубиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не го карам да прави 9000 имиджа бе :) що се правиш на неразбрал :rolleyes::hilezh::hilezh:

Empirum-a не работи с имиджи, той прави silent install и данните не са много, реално погледнато само инсталационните пакети + скриптовете за автоматизация

Ясно е, че за домашни цели имиджите са по-лесното и правилно решение. А предложението за външен диск - просто да правиш back up на същия физически диск не е най сигурното решение, при хардуерен проблем е пак на кота нула. Иначе може и да буутва от флашка и да възстановява, вече има достатъчно големи и бързи

BTW домашния ми комп не е преинсталиран 6 години (мързел, какво да се прави), какво толкова им правиш бе шнурче ?

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм

Мисля да направя комбинация от това, което научих от темата и мненията ви, за което :hilezh:

Първо с Нлайт да си направя диск на Уин със интегриран Сървис Пак и с компоненти по избор. Така поне разбрах, че мога да не инсталирам всичко от Уин.

След това инсталация на всички драйвери и програми и после един имидж с Нортън или с тази другата програма от линка към Дата.

Нещо такова...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като и аз потдържам ПС-тата на роднини и приятели, най- добрия вариянт за мен е, след като направя нова преинсталация и накача всички драйвери и приложения, които се ползват на даден комп, почиствам регистрите, дефрагментирам дяла с ундолса и правя имидж на дяла. Имиджа задължително е в дял различен от системния и го слагам в хидън папка. Записвам имиджа на едно ДВД с инсталиран Хиренс буут си ди (вътре има всичко необходимо) и го давам на собственика да го си го прибере някъде на сигурно. Освен Нортан Гост също и Акрониса е много добра програмка. Разархивирането не отнема повече от 5-6 минути. Първия път е въртел но след това като те викнат е бързо и лесно.

Иначе с nLite могат да се добавят драйвери към инсталационнен имидж на ХР, най-хубавото на nLite е, че можеш да орежеш повечето ненужни боклуци от инсталационния пакет и да си направиш всички предварителни настройки, за Виста се ползва vLite, но си е врътка а и няма как да добавиш всички драйвери прекалено много са, струва си да добавиш драйверите за различните райд и сата контролери за да няма ядове при откриване ХДД при инсталация.

Редактирано от kapitango
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ползвам Norton Ghost от много години и ми спестява много време и нерви. Поддържам много компютри. Хубавото е, че освен за Windows става и за Linux. При Windows-a имидж файла може да се ползва само за машина със същия хардуер, докато при Linux-a имиджа става и на друг хардуер - много е удобно :) . За първоначално boot-ване ползвам Hirens Boot CD, там го има и Norton Ghost-a. В зависимосто от големината на файла възстановяването става за 10-15мин. Когато инсталирам Windows винаги му правя отделен partition. Данните ги пренасочвам към друг дял. Така при проблем и преинсталация на ОС данните на потребителя се запазват :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боже, благодаря ти, че си родил на тази земя господаата Джобс и Возниак, а мен ме лиши от всичките компютърни драми на куп с техният продукт. :flehan::lol::hilezh: :hilezh: :bussi::love:

Съчувствам ви. Искрено. С грам и нещо носталгия и дори лека усмивка се сещам за годините, когато и мен е тормозеха подобни неща..... Бозене, пре-инсталиране, драйвери, инсталиране на програми, антивирусни, хакваане на програми ........ Ех! :)

Успех! Може пък и след седмици блъскане и четене да стане автоматизацията, която искаш. Ако не друго ще си определено в графа "напреднал" Винбозджия :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BTW домашния ми комп не е преинсталиран 6 години (мързел, какво да се прави), какво толкова им правиш бе шнурче ?

И аз така - нонстоп се бачка на него.

Но на кума на брата - всяка седмица преинстал. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то и на леопарда трябва да поинсталираш някои неща преди да ти хареса и да направиш имидж с тайм машийн :rolleyes:

Сещам се, че програмите, които се "инсталират" се броят на пръстите на едната ми ръка. Фффсичко останало е copy + paste, което е толкова бързо и лесно, че дори не виждам смисъл от TM освен за бекъп, just in case. Сещам се и много други неща, но не им е мястото баш тук :flipoff:

.... лошото е (или доброто?!), че малко хора все още се сещаме :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сещам се, че програмите, които се "инсталират" се броят на пръстите на едната ми ръка. Фффсичко останало е copy + paste, което е толкова бързо и лесно, че дори не виждам смисъл от TM освен за бекъп, just in case. Сещам се и много други неща, но не им е мястото баш тук :D

.... лошото е (или доброто?!), че малко хора все още се сещаме :P

Прав си, аз си чакам 13" MBPro-то за коледа и ставам друг човек. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Депресирах се! Мислех да се опитам да си преинсалирам Уин-а, ма нещо акнах като прочетох на какъв език пишете!

П.П. Някой да има ДВД с Вин7? Другата седмица съм отпуск и искам да си реинстална Вин-а. Май му е време, а и на Флаш плейъра, нямам звук....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...