Jump to content

Наръчник за Б4 95-та г. 115 к.с.???


kody

Recommended Posts

Здравейте момци,

не знаех как точно да кръстя темата....от другата седмица ще съм (надявам се) щастлив собственик на Ауди 80 Б4; лимузина ;115 коня; 95-та година....Има ли някаква книга,или наръчник,сайт за начина на използване

на автомобила....и по-точно: дълги,къси светлини,климатик,парно,аварийни и прочие копчалъци.Може да Ви звучи смешничко и забавно,но аз се сблъсквам за първи път с такава кола...Все още карам трабант,така,че се надявам да проявите разбиране за дилетантския въпрос....Благодаря на всички предварително....Поздрави.

ПП: Във форума дали има нещо по темата ми?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:lol:  :P  :D

Владо Въргал4ето майна,

вместо да се правиш на велик да ми беше дал съвет или помощ.....има една поговорка запростотията и гората....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

vladoo, спокойно човек! Имаме съвсем нормално и културно запитване... дай да помогнем. :lol:

Привет от мен!

По ред на номерата: светлините се контролират по аналогичен начин както и при Траби, освен че се включват по малко страннен начин - едно малко лосче зад волана от лявата страна, се бута на горе - в две позиции, първата само за габарити, втората за къси светлини. Дълги се включват като се бутне по-големия лост, който е и за мигачите, на вътре към таблото. Ако дръпнеш към теб е за присветкване, но това и при Трабанта е така, значи няма нищо ново.

Парното е добре обозначено. Имаш една врътка за регулиране на топлината и смесване на топлия със студения въздух. До него имаш врътка за степени на духане, като ако ти прави впечатление от 0 до 1 има доста разстояние.... това е така, защото можеш да пуснеш да влиза леко въздух в купето без той да е засилван от перката на парното допълнително. Това става когато си между 0 и 1. На татък е ясно... Да добавя само, че можеш да поставиш копчето-врътка с което определяш от къде да духа въздуха между две позиций. Примерно за зимно време оптимално е да духа в краката и на предния прозорец, но ти нямаш опция, която да е комбинация от двете - значи слагаш врътката между двете иконки и готово!

... надявам се не си с климатроник (автоматична настройка на парното и климатика), защото всичко изписано по-горе няма да е валидно :D

Климатика се активира с копчето АС, долу в дясно при конзолата за контрол на парното. До него има едно копче с надпис REC - то затваря една клапа и престава да черпи въздух от вън, т.е. започва само да циркупира въздуха в купето. Забележка: това копче REC може би ще можеш да активираш само ако си натиснал преди това копчето за включване на климатика - АС! Това е така, защото главно лятото при много голяма жега ако пуснеш да цирклулираш въздуха в купето и спреш влизането на много топлия въздух от вън, купето се охлажда по-лесно и по-бързо!

Това е за сега... ако имаш още нещо не ясно, питай! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за напътствията....рапечтвам си го още сега.....с климатик е колата....това предимство ли е.....май да.....лека :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,с риск да повторя - В4,седан,АВК се произвежда до 10.1994г.

А сега:

Когато натиснеш бутона за размразяване на задното стъкло се включват и размразителите на външните огледала за задно виждане.

Шофьорската седалка има устройство за нагласявате нагоре-надолу,което е отделно от това напред-назад.

Авт.антена се прибира само на "0" положение на ключа/или при загасване на муз.устройство/.На някои В4-ки антената е трите най-горни реотана на задното стъкло,като има и усилвател на приеманите радиовълни.

Огледалата се прибират с малък натиск наляво и нагоре.В основата са двата "глухи"шестограма.Не е лошо да се запълнят със силикон против бързо сваляне от "гепардите".

Управлението на центр.заключване се намира в задния десен калник под облицовката.

Долната част на задната седалка се демонтира посредством два винта,горните две части падат напред и багажника става ееей такъв голям :lol:

За халогените прочети темите. :P

Провери под задната седалка дали има подвключена една черна кутия.Това е екстрено устройство,позволяващо при пускане на алармата автоматично да вдигат отворени прозорци.

За сега толкова от мен.

Безаварийно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DJack1,благодаря за лекцйиката....още нещо ново научих....човекът който ми продава колата твърди,че е произведена 95 г,а първата регистрация 96....значи ме пързаля...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Depp:

WAUZZZ8CZRA116529

Hersteller: Audi

Fahrzeugtyp: Audi 80 (B4)

Modelljahr: 1994

Herstellerwerk: Ingolstadt

Lfd. Fahrzeug-Nr. des o. g. Modelljahres: 116529

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дай номера на двигател и рама и ще ти кажа точно кой месец са излезли от завода

Ngoro Батка ще черпя ако ми пратиш информацийка.Ето пиша:

Audi 80

WAUZZZ8CZSA053009

ABK242774

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ngoro Батка ще черпя ако ми пратиш информацийка.Ето пиша:

 

  Audi 80

    WAUZZZ8CZSA053009

    ABK242774

Май ми отиваш на 94.Ако не се лъжа Z това означава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kody ти взе ли най накрая това AUDI :)

Бат Владо взех я най-после.Днес минах прехвърлянето на собственост.В КАТ я прегледаха основно...колата наистина е произведена 1995 ГОДИНА......първата й регистрация е 1996 година....така,че не може да има спекулации относно Б4 80 бензин седан 2000 кубика; 115 конски сили.

Дължа едно извинение на Бати Владо(vlado):надявам се да ме извиниш за пубертетското държание.Просто бях под напрежение с тази покупка.Пък и Вие тука във форума ме стреснахте,че 6500 са много за такава кола и съвсем изкуках.Вярвам,че и ти когато ми сложи " жълто " на устата си бил афектиран от написаното.Поздрави. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за покупката :) според мен 6500 не са много за една читава кола...

не съм искал да те обидя :) всеки е бил като теб когато му предстои такава покупка нормално е да си малко шашнат.

Със здраве да си я караш и много КМ безаварийни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно но все пак:

@kody

WAUZZZ8CZSA053009

Hersteller: Audi

Fahrzeugtyp: Audi 80 (B4)

Modelljahr: 1995 :)

Herstellerwerk: Ingolstadt

Lfd. Fahrzeug-Nr. des o. g. Modelljahres: 053009

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко късно но все пак:

@kody

WAUZZZ8CZSA053009

Hersteller: Audi

Fahrzeugtyp: Audi 80 (B4)

Modelljahr: 1995  :respekt:

Herstellerwerk: Ingolstadt

Lfd. Fahrzeug-Nr. des o. g. Modelljahres: 053009

Именно....и аз така бях решил :hilezh: Успокоих се значи.....Благодаря и за безаварийното пожелание.... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...