Jump to content

тресе ми волана


Recommended Posts

имам В4 1,6 и между 90 и 110 км. ми тресе волана само по инерция,някой път и на скорост но много леко.Не е от джантите и гумите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ти каза, че проблема не ти е в джантите и гумите? Типични симптоми за подобно нещо... в този сезон.. едва ли има някои който да няма този проблем, малко или много... само да се разкара трайно снега и ще има много работа за джантаджиите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно... Я кажи какви са ти джантите? Имал съм подобен проблем но първо кажи дали джантите са ти оригиналните или са лети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имах този проблем и писах във форума. Предположения - всякви, но повечето бяха за гумите, баланси-маланси и т.н. Миналата пролет, когато дойде време за смяна на зимните гуми с летни, ИЗРИЧНО казах в гумаджийницата че волана ми вибрира при ~100км/ч. и че подозренията падат в/у гумите, момчетата ме разбраха и след като смениха гумите проблемацията изчезна.

Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прости ми за невежеството но... какво значи стилуато? Ако се лети и не са съвсем точния рамер е възможно да има се създава лек ефект на ексцентрик... В такива моменти се слагат специални втулки за да оберат луфта. Аз поне съм имал подобен проблем. Идеални джанти и гуми обаче дигна ли над 80 и....... Ако не съм прав просто отиди на друг гумаджия. Най-добре там където има машинно изправяне на джанти.

При всички положения симтомите са за проблем в гумите.

Редактирано от Satriani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен не става.С други джанти и гуми е същото

;) Да си правил някакви ремонти по предницата преди да се появи проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лети STILAUTO.ИМАТ ФЛАНЦИ,КОИТО НЯМАТ НИКАКЪВ ЛУФТ,размер 7J15 с 4 дупки.С метални джанти е същото.Сменях втулки на носач и биелетка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иИ при мен се усещат съвсем леки вибрации и питах един майстор,а той ми вика не е проблем,на моята Вектра къде къде повече се усещало и било от някакви тампони по предницата :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го имам същия проблем, имам приятел гумаджия - каза че щом се появява и изчезва това е баланс 100%.

При мен се появи след първия сняг.

Някъде по ходовата част може да имаш натрупани мръсотийки.

Възможно е да имаш и крива гума

Редактирано от diters
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам приятел гумаджия -  каза че щом се появява и изчезва това е баланс 100%.

Възможно е да имаш и крива гума

е, браво на твоя приятел. Аз ходих при 2-ма гумаджии и ми викат не може от гумите да ти се клати колата - а тя буквално се клатеше (наляво-надясно) като я пусна с 30 км/ч, проблема бил в окачването. Отивам при майсторите по окачването и викат ходи на гумаджия :wall: Накрая майстора от окачването дойде с мене при гумаджията и се разбраха да прегледат пак всичко и както трябва - оказа се крива гума :bia: После се сетих че преди имах проблеми с една от гумите, ама като ги сложех предните отзад и проблема изчезваше - между 100-110 км/ч тресеше волана, а на баланс всичко ужким било тип-топ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...