Jump to content

Recommended Posts

За Б4 немога да ти кажа,обаче за Б6 лятна гума 215 е твърдо по-добрия размер в сравнение с 205,по всички показатели.Само цена е в полза на 205.

Рано ми е за В6 но не и за 16" гуми :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Понеже и аз съм с подобна дилема като автора на темата ша замоля цени за въпросния размер до 150лв.Тук ми предлагат дънлоп намален от 170 на 150 и се чудя дали да приема офертата.Тъй като не съм от София опцията безплатен монтаж не ме интересува.Става въпрос за 4 гуми.

безплатен монтаж и да искаш вече никъде не се предлага като опция :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sinister от къде ще барнеш 215/55/16 ? че за сега не намирам гуми от този размер никъде в интернет.

Питам и аз само за да си чеша езика. Още си карам на 205/60/15 но съм се нагласил за 16-ски

ако успееш да ги натъпчеш 215/55/16 в калника на B4-рката казвай да купувам и аз смело този размер.

Отказах се от 225/45/17 за сега ...

П.С. Офффф че съм и смот аз .... Ти пишеш за 55 а аз си мисля за 50. 55-тици има навсякъде ....

Редактирано от Ngoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sinister от къде ще барнеш 215/55/16 ? че за сега не намирам гуми от този размер никъде в интернет.

Питам и аз само за да си чеша езика. Още си карам на 205/60/15 но съм се нагласил за 16-ски

ако успееш да ги натъпчеш 215/55/16 в калника на B4-рката казвай да купувам и аз смело този размер.

Отказах се от 225/45/17 за сега ...

П.С. Офффф че съм и смот аз .... Ти пишеш за 55 а аз си мисля за 50. 55-тици има навсякъде ....

Батин, ако те интересува къде са 215/55/16 да взема да те упътя ? :zustimm:

Гумите, които съм харесал, поне за мен за уникални и ще ги награбя при първа възможност (ако не ме изпревари някой)

При мен димелата е точно дали няма да го ям дебелия ако взема 215 широка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така пуснах същото в друга тема - ето:

Докато го изровя... Ето

Може ли да обобщиш теста на кратко, кои са най-читавите гуми и как са класирани според теста.

Доста тестове изчетох и накрая се оборудвах с P7 Cinturato, е вярно се държат добре, тихи са, но гума с по-грозна страница не съм виждал... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе Владо,

Няма ли от къде да вземеш една за проба :hilezh:

Цецо, от Плоифските бригада, не знам някой да е с 16" а какво остава и за тоя размер. Аз за това питах, ако има някой който е отъпкал тая пътека, да сподели опит :lol:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обобщиш теста на кратко, кои са най-читавите гуми и как са класирани според теста.

Доста тестове изчетох и накрая се оборудвах с P7 Cinturato, е вярно се държат добре, тихи са, но гума с по-грозна страница не съм виждал... :hilezh:

Еми може, ама първо трябва да прочета статията. Даже мярнах докато малкия разглеждаше новия брой, че е ичлязла и втора част на теста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обобщиш теста на кратко, кои са най-читавите гуми и как са класирани според теста.

Доста тестове изчетох и накрая се оборудвах с P7 Cinturato, е вярно се държат добре, тихи са, но гума с по-грозна страница не съм виждал... :hilezh:

Победители в теста са на 1-во място Pirelli Cinturato P7, а на 2-ро Vredestein Sportrac 3! Ако не се лъжа после са Hankook, Continental PremuimContact 2, Bridgestone и т.н. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още няколко теста печелят тези Пирелита, обаче който реши да си купува, да има в предвид, че няма толкова грозна гума, страх ме е да си погледна колата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В случая на континентала единствения кусур доколкото си спомням беше,че се износвал повече,иначе за пътно поведение на мокро и сухо нямаха забележки и в никакъв случай не бих ги пренебрегнал.Пирели в този размер ,според теста явно стават като нови,ама дано догодина да не са станали пластмасови или криви,щото тестовете не държат сметка за тези неща,както и за балони и изобщо за "дупко-дурако устойчивост" :zustimm: и т.н. последици ,на които не издържат всички гуми.Със зимни пирели съм го ял веднъж,макар и в друг размер и модел и трайно съм ги зачертнал от списъка със желанията ,както и мишелин,дано тези летните на пирели са им по -скопосани.

Редактирано от 4ring avus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Goodyear-a искренно не ти го препоръчвам. Като ги свалих видях , че гумите не се износват равномерно и правилно. Просто явно е слаба гума за нашите пътища

Това неравномерното износване не е от гумата а по скоро от заминаващи или скапали се амортисьори.Това е мнението на гумаджия, който ме предупреди да си сменя амортисьорите/задните/иначе не искаше да пише гаранция за две нови ДЪНЛОП.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Малко да поизтупаме темата от "прахта":

Дойде време да си сменям "гуменките",досега бях за 2 години с Конти Спорт Контакт 2 и съм много доволен при все,че за 38 хил.км си "заминаха"(70% на извънградско смело каране),но по принцип знам,че меките гуми се износват по-бързо и почнах да се чудя дали да не сменя марката(по-точно с Дънлоп),ама накрая реших да остана със същите,но все пак още не съм ги купил и съм навит да чуя и още някое мнение,но "летвата" е високо(сцепление,спирачен път,шум)

Няма да се разсърдя и на някоя друга оферта на Л.С. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На служебната Опел комбо съм с DUNLOP SP01 3 лета и 40000км не са мръднали,перфектни,тихи и здрави през целият период и според мен ще изкарат и другото лято.

На личната съм с DUNLOP SPORT MAXX вече 20000км не са мръднали,една идея малко по твърди са.Аз лично не познавам никои да е ревал от летния Дънлоп,зимния е трагедия.От 5 години всички служебни ги обувам с Дънлоп и нямам никви грижи.

Това е най-добрата гума за мен :D:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...