Jump to content

Ауди А6 до 7000 лв - какво да бъде?


Recommended Posts

Здравейте, колеги!

Реших да вдигна малко летвата и да сменя вярната си В3 с нещо по-ново и стилно, а именно А6. Колебая се м/у 2,5 TDI и 1,8Т.Като чета по форумите, везните повече накланят към 1,8Т - поддръжка, динамика. Единствено ме притеснява дали този двигател не е слаб за купето, и турбото - вече 2 приятели проплакаха от него - гори масло като хала.

Предпочитам да намеря нещо запазено и поддържано от колега във форум,а не от битаци и автокъщи,. така че някой ако има оферта, да предлага. От Пловдив съм, можем да коментираме и други двигатели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

везните повече накланят към 1,8Т - поддръжка, динамика. Единствено ме притеснява дали този двигател не е слаб за купето, и турбото - вече 2 приятели проплакаха от него - гори масло като хала.

1.8Т 180кс

Редактирано от Impress_me
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега незнам за колата която ти е предложена горе, но на мен лично ми изглежда адски уморена

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=95040 тази е доста по свежа според мен

потърси добре и не се мятай на евтини гробове защото излизат скъпи накрая

аз продавам страхотна А6-ца 1.8Т куатро, но съм доста извън твоят бюджет за съжаление :steinigung:

поразглежай раздела "Продава - автомобили, МПС", може да си харесаш нещо

успех в търсенето и покупката на автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично с такъв бюджет бих се ориентирал към А6 C4 (avant) quattro, 2,5TDI (AEL).

Тъкмо прехода от Б3-ката ще е малко по-плавен така да се каже, и няма да има толкова рязки изненади в поддръжката.

Лично мнение, с което не ангажирам никого.

Редактирано от Митака
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично с такъв бюджет бих се ориентирал към А6 C4 (avant) quattro, 2,5TDI (AEL).

Тъкмо прехода от Б3-ката ще е малко по-плавен така да се каже, и няма да има толкова рязки изненади в поддръжката.

Лично мнение, с което не ангажирам никого.

+1

За по-малко пари ще се намери силно изпълнение и евентуално в топ състояние Ц4 с 2.5ТДИ и куатро. За Ц5 бюджета малее и ще се намери нещо компромисно, което вероятно бързичко ще дръпне едни 2-3К за реставрация. По-добре е да се вдигне летвата с 1500-2000 лв. и да се търси нещо по на ниво. 7000 според мен е по средата между двата модела.

А колкото до турбото, няма вече вариант за кола без такова. Бъдещето е в турбинираните мотори и трябва да свикнем с това. Пък и нищо толкова крехко няма в турбините, та да ни плаши. Само динамика придават, за сметка на не висок разход.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паднаха много цените на тия А6-ци. Но годините и километрите им нарастнаха.

А минат ли 200к км всички коли започват да се обаждат.

Спестените пари ще ги дадеш за турбина и/или катализатор и/или дебитомер и/или окачване и/или съединител и/или табло и/или радиото....

Ако имаш повече "или-та" си на далавера при цена 7000лв, но в противен случай ще попълваш в анкетата колко чуплива е А6-цата.

В мобиле-то първите 50 обяви (сортирано по цена) са 2.5Д. Дори за незапознат това е явен признак, че двигателя не е най-добрия избор.

За 1.8Т газовата уредба е задължителна 1300-1900лв.

Да не те отчайвам-аз си мисля, че ако не се бърза за 7-8к може да изкочи нещо. В момента няма - от 2 дена преглеждам обявите.

Ето моята обява за сравнение (колата е продадена, но мисля, че може да се пречисли към еталонните коли): http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=78370&st=0&p=1179655&hl=продавам&fromsearch=1entry1179655

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, явно пазара не е наситен с модела, който търся, или се предлагат таралясници. Явно ще се преориентирам ком други немски марки - Мерседес Е или БМВ 5 серия. Странно, за тези пари намерих няколко доста по-запазени екзепляра, още се колебая! Съжалявам, от 9 г. карам Ауди, но може би ще трябва да сменя любимата марка, която спаси живота ми преди 5 г. По финансови причини....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...