Jump to content

Индикацията за температурата на водата не отчита правилно


Inglo

Recommended Posts

Привет колеги! От края на миналото лято се появи проблем със стрелката на антифриза. Края на лятото почна ту работи ,ту не работи..

Зимата нямаше никакви проблеми показваше коректно, и така до вчера когато удари дъното и неще да помръдне. :)

Мотор АВК 2.0 бензин.Може ли по някакъв начин да се диагностицира, дали проблема е в датчик или в самото табло, преди да се пристъпи към отстраняване на проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото можеш да провериш, като го разглобиш и огледаш за прекъснати писти.

А датчика, откачи му буксата и окъси кабелите, ако стрелката на таблото помръдне, значи е датчика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем. Оказа се, че се е извадила буксата от датчика, и даваше контакт от време на време, докато накрая напълно спря. Самата букса беше цялата изпочупена... Може би от температурата на двигателя. След като я пъхнах в датчика, започна да си работи нормално. Това е най-безболезнения вариант. Дано и при теб да е такъв, че датчиците са малко скъпички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Е сега щракнах няколко снимки на датчиците

7467792698155163251300375185eS4OocExNU3rAJh06BqJ_m.JPG 1953225006469006091300375223vh85LObe5hZFMI0nFjHl_m.JPG 105205532315275328971300375231haUOYmj5CMWTAbNojobb_m.JPG 30260183411612720761300375236Bl8qm9OMTLdmn5jLflmv_m.JPG

Белият датчик би трябвало да е за стрелката? :zustimm:

Редактирано от Inglo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен го имаше тоя проблем,само че мойта е 1З двигател-мислех че е таблото, но стрелката на горивото си показваше точно,а те са свързани с тая за антифриза.Дай на късо буксата на датчика и после на контакт-ако стрелката ти почне да се качва работата е ясна-датчик!

Ако ли не-нещо по таблото!

При мен се оказа датчика-20 лева :)

Като гледам ти е здрава буксата(тая бялата)тай че няма да е от нея!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бялата букса на датчика е с 3 кабела, кои да дам на късо? Има ли опсност да прецакам нещо по инсталацията, или компютъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Белият е за стрелката.

Нищо не може да прецакаш. Кафявия ти е маса, ако от него дадеш мост на някой от другите два или ще светне лампата, или ще тръгне стрелката. Друго няма какво да се случи. БУМ няма да чуеш, спокойно. <_<

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни захладня и почна отново да отчита,за това не съм го проверил все още ;) . Ще драсна 2 реда като има резултат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги.И при мен се появи този проблем.При късо на буксата между масата/кафяв кабел/ и другите два работи и лампата за прегряване и индикатора за температура.Маншона на буксата при мотора е скъсан и клемите са се скапали.Опитах да ги постегна, но имаше временен ефект.Явно решението е нови клеми и маншон.Продават ли се нови и къде/в два магазина ме отсвириха/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=76868&st=20

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=45233

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=54961

И ето една добра тема, която е изчезнала.

Ако има как да се оправи? :gruebel:

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Такаа, малко със закъснение пиша но изчаках да видя дали ще се получи.Вече имам работеща стрелка на температурата.Разглобих таблото и го сглобих, без да правя нищо друго.

Никакво презапояване...нищо!Немога да си го обясня, но вече повече от месец си работи като пушка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша връзка с буксите и таблото, често срещан проблем. Просто като си откачал и после закачал и нещата са си дошли на мястото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

При мен се оказа, че е от контактните винчета на уреда за температура/не ги подценявайте/.Почистих ги, почистих и всички видими клеми и заработи нормално. Съвета ми е, почистете контактите направете проба и ако не сработи, тогава започвайте да разглобявате и презапоявате. Някой го беше написал в някаква подобна тема :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз имам същия проблем колата е B4 1.6 пълна инжекция двигателя ако има значение е ADA 74KW 93година. Не ми отчита изобщо уреда за температура на таблото пробвахме с датчик той беше около 30лв мисля този с 3 те крачета по скъпия но от него не се оправи окъсихме буксата и стрелката на таблото работи какви варианти имам че не ми се купува табло

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пробвай с друг датчик. Не може да си сигурен на 100 % че работи, въпреки че е нов. На мене ми се е случвало поне два три пъти, и то не само на аудито, а и на други коли, които съм карал. Вземам нов чарк(ташак-пълен боклук) не бачка. Откак китайците почнаха да бълват, нямам вяра на нищо. Колкото и да ме убеждават че е оригинален. Ако искаш вземи същия датчик от приятел, за който знаеш че работи със сигурност. Пробваш, и оттам нататък си действаш, ако не е оттам проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ще пробвам и с 2ри датчик да но е от това че майстора който ми го слага каза че не е от датчика и ми каза че трябвало да ходя при жичкаджия да препоявал някакви спойки по таблото ако ли не да съм се замислял за ново табло което не е вариант като погледнах какви цени изреди съфоромника в една от темите а пък във втората употреба нямам вяра

Редактирано от Веселинов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колега,и аз имах същия проблем,сменях датчик,вадих табло презапояване на писти, но се оказа че буксата не прави хубав контакт в датчика.Аз реших проблема с поставяне на медна жичка в трите отвора за да уплътни, и проблема се реши.Успех.Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявам се, че ти ползвам темата, но да не отварям нова.1з е кода на двигателя. Въпросът ми е за темепературата на водата, като закачих на компютър си показва нормално 92 - 93 гр.На таблото от 1- 2 години ми показва 100гр, при загрял мотор, вчера пробвах с едно друго табло и с него показва пак 100. Някой може ли да ми обясни къде е проблема и компютрите по ссервизите дали дават правилната информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На таблото от 1- 2 години ми показва 100гр, при загрял мотор, вчера пробвах с едно друго табло и с него показва пак 100.

А датчика на мотора за отчитане на температурата сменял ли си?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...