Jump to content

Предложение за рутер за вкъщи!


Recommended Posts

Колега аз няма да си играя толко с конфигуриране ,просто искам добро покритие и добър дизайн,а и да не забива

Жоре, аз съм с такъв от почти 8 месеца и съм много доволен. /малката поправка е, че имах прекъсвания на нета към айфона и след като преинсталирах новия софтуер всичко се оправи. той се намира на официалната страница на сиско и става много лесно. оригиналния софтуер имаше някакви неизчистени бъгове с цел сигурността на мрежата/

Редактирано от kalinat28
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 153
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз в нас преди около два месеца си взех TP-Link TL-WR740N за настолният компютър барабар и PCI безжична мрежова карта понеже чат-пат ми се налага да местя машината от детската в хола. Страшно съм недоволен от рутера. На деня си зацикля поне един път и то ако не блокира тотално интернета става с някаква охлювска скорост. Префлашвах го с DD-WRT намалявах му силата на излъчване какво ли не пробвах - не и не. Ако някой има идея дали може по някакъв начин да му подобра работата ще съм му благодарен или просто тези машинки са си такива. Одеве пак заби и мисля даже утре да си върна обикновенната мрежова карта само, че всичко това е свързано с разкарване до доставчика да му дам MAC адреса, след което ако някой ден пак ми притрябва безжичен нет на стационарния ще рече, че пак трябва да го отварям за да му монтирам безжичната карта и тн.

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, извини ме че ти се намесвам в темата :rolleyes:

e2000 с какво се различава от e1000 ? говоря, за ползване от обикновен потребител :respekt:

http://www.pro-bg.com/product/network-component-router/LINKSYS-E1000-1-x-WAN-4-x-100Mbps-LAN_10047.html

e1000, сравнено с това - http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=263&pl1_id=3&pl2_id=18 как е?

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това рутерче струва 30 лв. Не очаквай много мощ от него.

MAC адресът се сменя и на мрежовата карта и на рутера. Не е нужно да ходиш до провайдера всеки път като смениш устройство. (А провайдера не вдига ли телефона? hilezh.gif)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

TP-Link WR1043ND

А към момента най-доброто което може да се купи е това: Routerboard RB751U-2HnD но за него ще е нужна намеса на човек който разбира от мрежи

1043 работи добре (841 също).

Алтернативен модел е Netgear WNR3500L.

Не разбирам идеята на микротика - поддържа БГП, а няма гигабитови портове.

Аз в нас преди около два месеца си взех TP-Link TL-WR740N .....

Наистина е много ментелив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за сметка на пълноценен рутер се преживява липса на гигабитови портове, и без това всички дивайси наоколо са N

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А провайдера не вдига ли телефона?

Не бе той вдига ама явно си мисли как вдига не телефона а самолета примерно (говорим за ТЯ) и последният път не ме разбра хем и ги диктувах като градове буквите и пак го оплескала. Извини ме за невежеството, но как се сменя на обикновенна мрежова карта мака. Хайде рутера може да се клонира ама за обикновенна наистина не знам как мога да си сменя MAC-a.

Извинявай. Видях, че си в темата и явно ми отговаряш. Вече разбрах от гугъл. Просто не знаех, че го има като опция.

Редактирано от REPLAY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре, извини ме че ти се намесвам в темата :)

e2000 с какво се различава от e1000 ? говоря, за ползване от обикновен потребител :)

http://www.pro-bg.com/product/network-component-router/LINKSYS-E1000-1-x-WAN-4-x-100Mbps-LAN_10047.html

e1000, сравнено с това - http://www.edimax.com/en/produce_detail.php?pd_id=263&pl1_id=3&pl2_id=18 как е?

Разликата идва оттам ,че модела е 2000 е двубандов и ако ползваш повече лап топи и телефон примерно ,когато единия банд се затрудни предава и през втората.Другия е 1000 е като обикновен рутер само с една чистота и при повече лаптопи ,ipadi се затруднява.Това ми обясни момчето в магазина и аз взех е 2000 пък ще видя как е

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

netgiear - марката? боже!

ползвам тплинк 841n в момента и работи добре, не е забивал от много време.

преди това 741 също работи стабилно.

54гл-ите взеха на последък яко да дефектират. а и остаряха морално заради Н стандарта.

ако е линксис врт серия да е 610н dualband. много яка машина! но не и с оригиналния софт. обаче е доста скъп.

Аз в нас преди около два месеца си взех TP-Link TL-WR740N за настолният компютър барабар и PCI безжична мрежова карта понеже чат-пат ми се налага да местя машината от детската в хола. Страшно съм недоволен от рутера. На деня си зацикля поне един път и то ако не блокира тотално интернета става с някаква охлювска скорост. Префлашвах го с DD-WRT намалявах му силата на излъчване какво ли не пробвах - не и не. Ако някой има идея дали може по някакъв начин да му подобра работата ще съм му благодарен или просто тези машинки са си такива. Одеве пак заби и мисля даже утре да си върна обикновенната мрежова карта само, че всичко това е свързано с разкарване до доставчика да му дам MAC адреса, след което ако някой ден пак ми притрябва безжичен нет на стационарния ще рече, че пак трябва да го отварям за да му монтирам безжичната карта и тн.

разгледай честотния диапазон как е. ако има 20 мрежи на честотата на твоя рутер е нормално така да прави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкъщи ползвам Netgear... смотана машинка е! Модела е WGR614 v7. Пуснеш ли да сваляш торент дори през Wi-Fi другите клиенти нямат нет. Нещо не ме кефи, но на тоя етап а и за без пари го търпя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз пък съм доволен от Netgear WNR3500L с DD-WRT.

Aлтернативно исках да взема E3000

E3000_Photo01.jpg

тогава, но Netgear-ът изпадна на много добри пари. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипсетът може да е ташак, но ако софтуера е ок устройството ще работи някак си. чипсетът може да е супер, софтуера ако е ташак - нищо не става. вярно на някои устройства може да се сменя де, което е ок.

пък и е по-лесно да оправиш софта отколкото хардуера, въпреки това смятам нетгиър за пълен та-ак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...разгледай честотния диапазон как е. ако има 20 мрежи на честотата на твоя рутер е нормално така да прави!

Ами какво да ти кажа. В момента от няколко седмици радиото му е изключено, както и браудкастването. Просто го ползвам като суич в момента едва ли не. И от време на време пак си мизерства. Явно си е бъгав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не те разбирам, от няколко седмици е изключена безжичната мрежа, а на 29ти казваш че одеве е забил и си го върнал към мрежовата карта???? :zustimm:

като суич ли го ползваш или като рутер?

щото разликага е огромна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами допреди седмица да речем бях изключил радиото като бях го свързал директно с пач кабела към мрежовата на дъното на компа а безжичната карта на компа съм я забранил. Дефакто си е като суич. През периода когато радиото е изключено пак си забиваше можеби на 2 дена 1 път. Докато радиото му беше включено и антената на макс нямаше пропуск със забиването. Намалих я на минимум и примерно на два дена зацикляше веднъж. Онзи ден като съм писъл, че е забил радиото пак му беше вклкючено понеже един познат искаше да се рови от телофона си и съм забравил да го изключа, но не знам това колко оказва влияние след като съм през пач кабела директно. Интернета ми идва по следният начин: от провайдера по кабел в UPS от там в рутера и от един от изходите му с пач кабела към мрежовата на дъното на компа. Гледах кримпове, кабели, свързвах директно да не е през UPS-a, но явно рутера си е бъгав. Не може да изкара поне седмица без да му цъкам копчето за да го рестартирам. Това ми е първият рутер и до сега не съм се занимавал с безжични мрежи, затова ме интересуваше при по-високо бюджетните марки и модели дали го има този проблем. Знам, че рутер който хич не забива още няма или аз поне не знам за него но пък на два дена веднъж ми се вижда нечитава работа. Както споменах го префлашвах с DD-WRT после едвам си възстанових оригиналния фирмуер. И с двата софта си беше по един и същ начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тез дирници. В събота ще си сложа обикновенната PCI карта и ако някой ден ми притрябва рутес тогава ще го вържа. За сега го запращам в килера. Принципно ми трябва рутер около 3 - 4 пъти годишно за някой празник който го празнувам в нас. Идеята беше като настъпи такъв празник да преместа компа в хола и да му пусна интернет през WiFi Нямам лаптоп и поради тази причина не ми трябваше скъп рутер, но като инсталирах този и останах крайно разочарован. Или аз някъде нещо не правя както трябва или съм случил на трети ташак като бройка. Или просто всички от този модел са си такива фригидни към нормална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...