Jump to content

Recommended Posts

Здравейте на всички:zustimm:

Имам следния проблем... Смениха ми гарнитура на главата на двигателя,гумички на клапани,а накрая и маслото. Сега съм изминала 2000 км с новото масло(Валволин 10W40) и вчера като дръпнах щеката ми стана лошооо,трябваше да долея 1 литър масло.Има ли вероятност да съм взела масло менте? Въпреки че е на 2000 км,ми се струва доста потъмняло и е рядко,все едно има вода по щеката,а не масло.Колата няма никакви течове от никъде.Карах я днес в сервиз и ми казаха да доливам масло,но да не е Валволин,на друга марка 10W40. Да покарам така малко и после да го сменя с друга марка,ако и тогава гори масло,проблема най-вероятно бил в сегменти... На предишната смяна на масло карах с Елф 10W40 и не гореше,доляла съм около 500 мл за 10000 км,което знам,че е съвсем нормално.Колата ми е Ауди А3,98 година, 1.6, 101,коня с газов инжекцион. Моля за съвет!!! Благодаря ви :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е добра идея да смесваш различни масла. Моята съм я карал с Valvoline 10w40 и го гореше яко ... Смених с Elf и нямам ядове. Просто нека някой от колегите, който е по наясно ти препоръча масло. Успех.

Редактирано от supervlao
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз затова избягвам прехвалените марки ,защото вече и в БГ има пакетажи на мега Марки,неможе да ти го гори това масло след като това дават за твоя мотор а си сменил всичко.....най-добре го сменяй това масло и ако проблема остане минавай на минерално или 10в50 за износени мотори....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Този Валволин е с много спори качества, освен това няма нито едно предимство да се ползва 10в40, което е с по-лоши показатели от 5в40.

2. Вземи ми масло от колегата ACE.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са споменали по-горе - потърси темата на колегата АСЕ, предлага масла на Castrol и Motul на много добри цени, а и ще те посъветва професионално.

Аз карам подобен мотор на твоя с Мотул 5W/40 от него, и за 5-6 хил км маслото не е мръднало и мм. Но много зависи и от състоянието на двигателя... Допитай се до него.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както са споменали по-горе - потърси темата на колегата АСЕ, предлага масла на Castrol и Motul на много добри цени, а и ще те посъветва професионално.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам вариантите са два:

1. Кофти масло.

2. "Майстора" си е оставил ръцете или гумичките на клапаните не са били стока.

Бих те посъветвал да смениш маслото с това от което си останала доволна(Елф 10W40). Специално Кастрола моето АВК си го похапва доволно(1 литър за около 3000 км.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, след смяна на гумички и гарнитура на глава да харчи толкова масло.Аз съм също с А3(1.6-101кс) и съм с един Кастрол който мотора си го дърпа яко.

Както казва колегата, при първа възможност махай това масло и си налей ELF(10W-40).Щом си го изпитала това е маслото за теб.

Така е, при фалшиво масло(бързо почернява).Боклуци на пазара с уж известни марки.Без коментар просто.

Успех :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...