Jump to content

Рециклиране на носачи?


Recommended Posts

Някой да се е възползвал от услугите на този човек? Или на подобна технология?...

Пише, че гарантира пробег от 60 000 - 100 000км... Дали е възможно и доколко е удачно да се рециклират алуминиеви носачи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още с прочитането на "фтулки" и "капсолова" става ясно.Сега човека може и да е някакъв технически гений, но все още няма изнамерен кадърен начин да възстановиш веднъж компрометирана алуминиева "чеканка", т.е. капсуловката на шарнира.А това си е опасно, меко казано.Иначе "тампоните" са лесни, вадиш-слагаш, но ябълковидните шарнири са тънкия момент.Мое лично мнение, че рециклаж на точно тоя тип носачи е половинчата работа и си е нож с две остриета.

Сега видях, че все пак човека има някаква здрава мисъл и е уточнил кой точно носач не подлежи изобщо на рециклаж, естествено най-проблемния и най-скъпия.

Има титанични спорове за това, какъв/кви точно е материала/лите на въпросните втулки/чашки, за да издържат на противоречивите изисквания, които има към тия шарнири.Едва ли съчетанието от неясна капсуловка и още по неясни материали и "технологии"(интересно как се "шлайфа" в такива условия, да речем корозирала сфера) са някаква гаранция за качество.Още по-малко и за тоя обещаван пробег по нашите пътища.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не знам какво да кажа, аз точно преди три дни рециклирах двата долни предни носача на б5.

"Майстора" по негови думи каза че ще изкарат поне 30-40К километра.В момента наистина не хлопат. Не знам и технологията.Вкарах я в гаража затвори вратите и ми вика аз като я оправя ще ти се обадя.Направи я за 2 часа взе ми общо 40лв.

Реших да рискувам :stupid:

П.с. На мен друго ми е интересно?Как така (колата по километраж е на 170к километра(нов внос) ) носачите са оригинални. Как така за 170к(може би повече ) не се беше разбила предницата а тука в BG за 5 000 километра и почна да хлопа и тропа :hilezh::gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто е била на 370 000км и тука са й трябвали само 5 ,за да се издъни. ;)

Чичо ми се занимава с такива възтановявания на тампони и носачи,като ги шприцва с полиуретан.Някога бях пуснал и тема,за да помогна на някой,но от парламента на АКБ бяха решили,че тряа да нее така раотата и че чичо мноо ше забогатее :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми да купуваш си 3 комплекта не цената на 1 хубав и минаваш същите километри :dance: ,но все пак си прецакал системата имаш 30 килограма ненужен алумин :hilezh: :hilezh:

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой те е излъгал или просто си спамиш. И скъпи и евтини съм пробвал, разлика в пробега няма. Ама тея от ибей сам си ги поръчах, не ги взех от някой прекупвач оттука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно километража ми и времето лъже :zustimm: .И хората дето смениха по два комплекта и накрая дойдоха на моето :hilezh: .Иначе не бих разчитал на тези поправки,все едно да си накова накладките...комунизъм :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно километража ми и времето лъже :zustimm: .И хората дето смениха по два комплекта и накрая дойдоха на моето :hilezh: .Иначе не бих разчитал на тези поправки,все едно да си накова накладките...комунизъм :respekt:

Не разбрах пробвал ли си тея комплекти или само си лалаш. Кое е твоето ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AYD турски, точно 10к км изкара, става дума за горен заден. За други нямам идея защото не съм сменял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста хора са му ползвали услугите, по над 50 000 км. си изкарват без проблем.

Човека (Минчо) е от твоя край. Познаваш ли наистина някой, който може да сподели преки впечатления от рециклирането на носачите?

Навремето в казармата имах новобранец със същото име Минчо Минчев :), който не можеше да се подписва, но беше гений по автомобилите. Старшините редовно го пускаха в отпуск да им ремонтира кошниците...

Варненци може да са забелязали по улиците на града няколко тунинговани трабанчета...негово дело са... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

AYD турски, точно 10к км изкара, става дума за горен заден. За други нямам идея защото не съм сменял.

Хаха и възоснова на това даваш категорични мнения ? :)))

Аз има 6-7 лемфьордер сменени и цял комплект от ибей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам два примера:

Кола, купена на 90к км от Германия, в момента е на ~210к. Още първия месец смених два кормилни накрайника МУГ от Руди96, до момента са здрави. В рамките 130-140к км смених 3 горни носача Лемфьордер от ВиД. До момента са здрави. Останалите са си оригиналните и са здрави. Последните 2-3 години колата редовно се претоварва - пътува се с две деца и багаж. Още в началото сложих и 4 конита. Носачите си ги сменям сам, като не ползвам подемник.

Втори пример - Кола, купена на 60к км от Германия, в момента е на около 240-250к км и няма сменен носач (или само един - не си спомням). Кара се редовно по дупки, редовно пука гуми, но не се претоварва.

Наскоро видях счупен в движение носач. Не бих се доверил на незнаен производител от ибей. Предпочитам рециклиране на оригинален носач (имам идея как и какво се рециклира), отколкото noname.

Имам пред мен кола с рециклирани горни носачи в жизет-младост. Вече 30к км нямат признаци на износване.

Това мога да споделя.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм рециклирал при този човек четирите горни носача и единия долен(кривия) на А4Б5 преди около 40 000 км (може и повече)и съм доволен.Отскоро се чува скърцане от предницата.Мой приятел каза че скърцат рециклираните носачи защото изсъхвали вътре след време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

за жениците и аз се нареждам ,а за носачите ,моите в момента ги рециклират в Казанлък ,утре ще дойдат,по едно фото и ще видим колко ще изкарат:rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...