Jump to content

audi 80


audi15

Recommended Posts

здравейте колеги, искам да си сложа термометър за външна температура на b4 ...смених си таблото,ако може някой да помогне да ми каже как да си варжа кабелите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги, искам да си сложа термометър за външна температура на b4 ...смених си таблото,ако може някой да помогне да ми каже как да си варжа кабелите

А термометър и датчик за външна температура имаш ли?

o633352239865956250.jpg

o633352239875643750.jpg

Ако ги имаш тези важни атрибути с тази таблица няма да имаш проблеми с връзването.

схема.doc

Тази схема ми я прати колега от форума и на мен лично много ми помогна! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......

благодаря ти много колега, ще ми свърши работа всичко което ми каза и показа още сега отивам да си го вържа : ) благодаря

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги този датчик всъщност какво представлява, термистор или диод и може ли да се купи?

ами аз си го купих с цялото табло за 70 лв. от автоморга

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А къде стои оригинално датчика за външна температура?

Това е мнооого наболял въпрос :gut:

На 100- цата/А6 нещата са прости- точно в средата на гърба на бронята, малко под нивото на предния номер.

На 80- ките нямам идея, но колегата lllubo прави редица опити с позициониране на датчика отпред, в багажника, задната броня, между вратите и в различни ситуации показва точно, в други- не :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) никъде не показва абсолютно вярно :hilezh:

1. като е отпред под тромбите (долу в ляво)-> на място много бързо вдига градуси (заради топлината от двигателя), на извънградско бавно ги сваля до колкото трябва, но при по-дълго каране почва да показва вярно стига да не се спира :gut:

2. като е по-напред точно до самия отвор долу където има решетки - там по-бавно вдига градуси като работи на място и извънградско по-бързо реагира на измененията на температурата.

Значи 2 е по-добре от 1.

3. като е отзад в задната броня - на място пак вдига градуси но много малко с около 2-3 - не е болка за умиране, но е леко дразнещо. Но като завърти перката и вдига повече :gut: Извънградско - страшно е муден датчика и адски бавно реагира, понякога дори не реагира въобще на промяна на външната температура., все пак там при задната броня може би трудно влиза въздух от вън :)

4. последно го преместих между 2-те странични врати - на място я тествах колата 30-40 мин., няколко пъти завъртя перките - най-много с 1 градус мръдна - викам си перфектно. На другия ден като тръгнахме да пътуваме установих че извънградско въобще не реагира на промяна на температурата - все пак има отвор между вратите и би трябвало да реагира - тц, не ще. Също установих че адски много се влияе от температурата в купето - като направя африка в колата и вдига доста градуси. А преди това като я тествах след като го монтирах, не бях пускал парното в колата - моя грешка :bia: Това е най-кофтито място за този датчик.

Извода е че в градски условия не мога да му намеря място на датчика - около предницата е навсякъде топло, трябва да е по-назад, но просто не виждам къде. Под колата в градки условия не става, защото като завърти перката и става топло там. Но ако го поставя на позиция 2 то тогава извънградско ще ми показва абсолютно вярно и ще реагира на изменението на температурата. Затова ще го връщам там, че в момента е една безполезна джаджа. А аз често пътувам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имам монтиран термометър за вуншната температура, първоначално датчика го бях сложил м/у колонката на предната врата, но лятото като се напече ламарината и темепературата която показваше беше нереално висока. След като ми намериха оригиналния датчик (който е със същите параметри като заместителя) го поставих на оригиналното му място а това е точно зад дългата решетка на предната броня, като се наведете вдясно на рег. номер зад решетката на бронята ще видитевъздухозаборната пластмаса която опасва радиатора там има едно ухо не него се нанизва оригиналния датчик за температурата. Откакто датчика е там термометъра показва абсолютно точно независимо дали съм спрял дали съм в движение дали колата е загряла или е студена. Това че датчика е близо до радиатора не бива да ви притеснява не му влияе особенно в движение.

Редактирано от pif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хм, и там ще го пробвам този уикенд..... но имам големи съмнения че пак ще се вдига температурата на място, защото от дясно са тръбите за изгорелите газове и там става доста по-топло отколкото от ляво.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би си прав, но защо не са го сложили откъм страната на шофьора незнам.

Аз имам правен термометър.

749901_orig.jpg

датчика му е LM335 и съм го залепил (с болкит май му казват) като се отвори шофьорската врата някъде по средата на вратата в дъното на черната пластмаса.

И естествено като спре загряла колата се увеличава с 5-6градуса

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както казах - пробвах и също тествах къде по предницата отпред ще е на-добре датчика. Накрая го сложих в дясно :) Оказа се че като работи колата тогава ремъците като се въртят създават някакво течение на въздуха и когато датчика е от ляво тогава той е по-близко до ремъците и съответно като е затопли двигателя тогава ремъците закарват топъл въздух към датчика :hilezh: Също се оказа че отдясно долу отред при решетктата няма влияние от тръбите за изгорелите газове както си мислех онзи ден. Та затова и там го сложих. Реално отдясно имам пръстен (теглич) на който се закача въжето за теглене, та сложих датчика точно до него. При мене нямам отделено място за този датчик, та затова ми беше малко зор да го сложа, но го закрепих :hilezh: На място като работи пак вдига градуси, но е доста по-малко отколкото ако датчика е отляво. А извънградско мигновенно реагира на изменението на температурата - до колкото е възможно мигновенно да си применя датчика стойностите. Това е, повече никъде няма да го местя, че направо ми писна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно досега се чудих къде да го сложа тоя датчик иго оставих до кутията с бушоните временно,а какво показва там ще разбера след малко,като изляза :flipoff:

Мисля да го паркирам някъде зад бронята,но ще го мисля друг път....

Малко по друга тема,но някой знае ли как се сменяват крушките,които светят под утоните за ел стъклата и огледалата??Откъде е достъпът,отгоре май не става??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко по друга тема,но някой знае ли как се сменяват крушките,които светят под утоните за ел стъклата и огледалата??Откъде е достъпът,отгоре май не става??

обяснено е някъде из форума - потърси ;)

бутона се сваля с натискане (здраво). но подобре не го прави на студено че ще го счупиш.

и вътре е светодиод - кофти работа

на симеон можеш да си намериш

аз има един който се каня да сменя от 1 година сигурно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
както казах - пробвах и също тествах къде по предницата отпред ще е на-добре датчика. Накрая го сложих в дясно :moon: Оказа се че като работи колата тогава ремъците като се въртят създават някакво течение на въздуха и когато датчика е от ляво тогава той е по-близко до ремъците и съответно като е затопли двигателя тогава ремъците закарват топъл въздух към датчика :stupid: Също се оказа че отдясно долу отред при решетктата няма влияние от тръбите за изгорелите газове както си мислех онзи ден. Та затова и там го сложих. Реално отдясно имам пръстен (теглич) на който се закача въжето за теглене, та сложих датчика точно до него. При мене нямам отделено място за този датчик, та затова ми беше малко зор да го сложа, но го закрепих :blink: На място като работи пак вдига градуси, но е доста по-малко отколкото ако датчика е отляво. А извънградско мигновенно реагира на изменението на температурата - до колкото е възможно мигновенно да си применя датчика стойностите. Това е, повече никъде няма да го местя, че направо ми писна

Това найстина изглежда е перфектното място колега :hilezh: , май от Ауди трябва да те вземат да им проектираш къде да си слагат датчиците :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
Това найстина изглежда е перфектното място колега :) , май от Ауди трябва да те вземат да им проектираш къде да си слагат датчиците ;)

Преди време ползвах термометър за външна и вътрешна Т-от тези,китайските по 8-10лв.Та датчика за външнаТ е с доста дълъг кабел и успях да го натикам в прага на задната лява лява врата-като дръпнеш кората,се открива дупка,та го пъхнах там.После няколкократно го сравнявах/в гаража/ със стаен термометър и резултатите бяха задоволителни-разлика +– 0,5 градуса.Предполагам, че при движение също отчиташе вярно-там не се обдухва, няма близки топлинни източници, пък и е ниско долу и на сянка и не би трябвало да се влияе от напечените ламарини лятото.Проблем беше да намеря подходящо място за самия термометър,защото датчика за вътрешна Т е вграден в него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам, че при движение също отчиташе вярно-там не се обдухва, няма близки топлинни източници, пък и е ниско долу и на сянка и не би трябвало да се влияе от напечените ламарини лятото.

А зимата? ако примерно както си караш извънградско и температурата навън падне с 2-3 градуса, ще се отчете ли от датчика и след колко време? Също когато навън е студено (примерно -10), а в колата си пуснеш парно и се затопли въте, колко показва датчика? Аз когато го слагах при вратите много ми се влияеше от температурата в купето и трудно се променя когато навън температурата се промени. Затова според мене един датчик навън трябва да е сложен така че да има пряк контакт с въздуха отвън

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А зимата? ако примерно както си караш извънградско и температурата навън падне с 2-3 градуса, ще се отчете ли от датчика и след колко време? Също когато навън е студено (примерно -10), а в колата си пуснеш парно и се затопли въте, колко показва датчика? Аз когато го слагах при вратите много ми се влияеше от температурата в купето и трудно се променя когато навън температурата се промени. Затова според мене един датчик навън трябва да е сложен така че да има пряк контакт с въздуха отвън

Точно затова го сложих там-фактически така беше под купето и под задната седалка и предполагам,че не се е влияел от Т вътре в купето и едновременно беше на "завет".Предполагам, че ако е навън,обдухването няма начин да не му влияе-било зима или лете.Преди това го бях сложил зад задната броня и зимата ми отчете разлика 10 градуса:-15 при извънградски курс и -5 след 30 мин. престой навън/вероятно от ледения вятър,който се образуваше при движение/.Когато беше в прага/под купето/, разликата беше не повече от 1-2 градуса,но все пак беше по-близо до реалната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчика, задължително трябва да се обдухва, ако е на затворено просто няма да стане :hilezh:

969852.jpg

моя си е там от бая време, като беше по-нагоре се влияеше от мотора, като спра, сега е по-добре :gmorning:

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...