Jump to content

Audi A6 2.0 16v-ГАЗ?


JOKO RS

Recommended Posts

Здрвейте на всички.

Както се досещате отново имам проблем или по-скоро съм изправн пред дилема свързана с моето AUDI A6 2.016v quattro/140hp. Става въпрос за разхода ми на гориво, а той в момента е около 16-17градско и 10 на извън градско при средна скорост 120-130км. Иначе колата е перфектна в много добро тех. състояние всичко е сменено като започнем от главата на инжекциона и завършим с няколко ламбди сонди.

Въпросът ми е някой слагал ли е газова уредба на AUDI като моето, защото ми казаха че неможе да се сложи нормална газова уредба зареди механичния инжекцион. Можело да се сложи газов инжекцион ,но и с него небило много сигурно че ще стане, а пък той струва около 2000лв. и този опит ще ми излезе доста солено ако не стане.

Ако някой може да помогне ще му бъда много благодарен или да ми препоръча някой майстор който се занимава с поставянето на газови уредби и инжекциони, за да отида и да разпитам.

Благодаря на всички предварително.!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, аз съм 100 2.0/16V, 1994-та.

Купих я със газова уредба от Италия и почти веднага я махнах. Оказа се че е правила БУМ, сигурно неведнъж, защото клапата на инжекциона при дебитомера заяждаше и се движеше трудно. Разход ми даваше 18+/градско. След като изскубах газта, смених клапата (300 кинта), моторче за празния ход (50 кинта втора употреба) нови инжектори BOSH (250 кинта) и свещи за всеки случай (?? колко ли бяха) и си направих диагностика и настройка до моста Чавдар в сервиза на BOSH.

Сега съм 12/100 лято / 13/100 зима бензин 95 (OMV или EKO Елда) и 8 на извънградско. Моя съвет е да пробваш с една диагностика да ти видят горивната смес да не е преубогатена. Можеш и сам да провериш като свалиш една свещ - трябва та е чиста с керемиден цвят на чашката. Ако има черни сажди, значи трябва да се направи регулация на сместа.. поне. Може да отидеш и при Мишо в горубляне.

Успех!

... само да добавя че карането на газ води до замърсяване на инжекторите. За добро или за лошо този двигател е направен да работи на бензин и не знам дали си струва ядовете да се мъчи на газ - сам прецени ...

Редактирано от Smith
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък се сещам поне за трима мои близки, които карат този двигател на газ. Нямат никакви забележки, с обикновена уредба.

Газовия инжекцион няма начин да не стане, освен ако не ти го монтират пълни некадърници.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам един приятел кара такава на газ но е с ламда контрол.Цялата инсталация ти излиза към 1000лв.Проблема е че няма как да се сложи предпазен маркуч че ако гръмне да не си иде дебитомера,но той си е направил няколко системи,ама все пак си разбира от тези неща.Иначе е доволен газ му харчи 13 градско

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със същия мотор съм и съм с обикновена газова уредба. Разхода на бензин в градско ми е до 12/100 с климатик и 8-9 озвънградско.... дори съм слизали под 8. На газ се добавя около 1-1.5 към този разход. Газовата е един вид компромис в никакъв случай не е като на бензин, но винаги можеш да минеш на бензин, когато решиш. И при мен се получават понякога детонации, но съм си сложил предпазен клапан и не увреждат двигателя. И ако минеш на газ слагай само висококачествено масло, най-добре пълна синтетика аз съм с Кастрол 10W60 така се удължава живота на клапаните...

А, да! Предпазния клапан в сервиза не се наеха да ми го слатат, така че си го купих за 15 лв и си го монтирах самичък върху гумения маншон след дебитомера...

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

gibonassр газов инжекцион на този мотор не става.

Най - добрият вариант (ох колко пъти е писъно вече :rolleyes: ) Ламбда контрол система и коректор на ъгъла на запалването и нямаш грижи. Карам вече доста време и няма проблеми...снощи пътувах от Бургас кум София и ми даде под 10 литра разход :( .....явно съм почнал да остарявам :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две годинни я търкалях моята с обикновена газова уредба + JetSpark за ъгъла на запалване, нови кабели и свещи.

Гурмяла е 3-4 пъти в началото без JetSpark заради бедна смес. На междуградско ГАЗ често беше 8,5 а на градско 15. Резултата е много нагар по дроселовата клапа. Задължително в този случай не се спира бензиновата помпа а се ползава KJ STOP за 30 лв., който не спира помпата а след инжекциона връща говирото обратно в резервоара все е дно е излишно. Така бензина винаги си преминава през главата на инжекциона и тя не се "жули" на сухо.

Така я продадох и си работеше супер и зимата палеше при -10 градуса на газ от пипането.

Успех че този дзвер не се изхранва на бензин, а работата се върши и в двата случая и карайки на бензин и на газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...